بیت کوین (BTC) بهتر از طلا عمل می کند، پیتر برانت نظری غیرمعمول دارد


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بحث در مورد بیت کوین (BTC) و رقابت طلا چرخش جدیدی به خود گرفته است زیرا تاجر افسانه ای پیتر برانت اخیراً به بحث پیوسته است. پیتر برانت در پستی در اپلیکیشن X گرافیکی را به اشتراک گذاشتسال گذشته ثابت کرد که بیت کوین برتر از طلا است.

رقابت بیت کوین و طلا

برای قرن‌ها، طلا به عنوان محافظی در برابر تورم و ذخیره‌ای ارزش عمل کرده است. با این حال، اثربخشی آن به عنوان یک ذخیره ارزش با ظهور بیت کوین زیر سوال رفته است.

در حالی که طلا نرخ رشد متوسطی دارد، بیت کوین ثابت کرده است که به سرعت با نرخ رشد فوق العاده ای که در هر دوره زمانی همزمان از اولی پیشی می گیرد، افزایش می یابد. نمودار نسبت طلای بیت کوین یا مقدار طلای مورد نیاز برای خرید یک بیت کوین، طی سال گذشته افزایش ثابتی را نشان داده است.

در زمانی که پیتر برانت پست خود را به اشتراک گذاشت، آن را در 29.91 ثابت شد، که حدود 20 در ابتدای سال بود. این بدان معناست که اکنون برای خرید معادل BTC به طلای بیشتری نیاز است. این اندازه گیری باعث شد که پیتر برانت به طور لفاظی بپرسد که آیا بیت کوین مرده است و طلا پادشاه است، همانطور که بسیاری از حامیان طلا تلاش کرده اند ثابت کنند.

جذابیت جدید بیت کوین

در حالی که اهمیت طلا را نمی توان کنار گذاشت، بیت کوین مزیت های فنی و پولی جدیدی را به ارمغان می آورد که آن را به شرطی اقتصادی تر تبدیل می کند. برخلاف طلا که عرضه نامحدودی دارد، بیت کوین با حداکثر عرضه 21 میلیون عرضه می شود.

در حالی که می توان طلا را بدون هیچ محدودیتی استخراج کرد، رویداد نصف شدن بیت کوین که برای اواخر ژانویه امسال برنامه ریزی شده است، مقدار مشخصی از بیت کوین را به صورت روزانه منتشر می کند.

این ویژگی‌های ظاهراً کاهش‌دهنده تورم و جریان عظیم سرمایه از محصولات نقدی بیت‌کوین ETF دو مکمل را تشکیل می‌دهند که قیمت دارایی را به بالاترین حد جدید می‌رساند.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین 70040 دلار است که در 24 ساعت 1.33 درصد کاهش یافته است. قیمت طلا 2354.16 دلار است که در 24 ساعت گذشته 0.7 درصد کاهش داشته است.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید