تسلیم ماینرهای بیت کوین (BTC) همچنان ادامه دارد: آیا پایان خواهد یافت؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

ماینرهای بیت کوین از زمانی که اثر نصف شدن وارد عمل شد، فعالانه دارایی های خود را می فروشند. همانطور که داده های زنجیره ای نشان می دهد، فشار فروش از سوی ماینرهای بیت کوین کاهش نمی یابد و اگر با نرخ فعلی ادامه یابد، بیت کوین بسیار کمی برای فروش باقی خواهد ماند. فروختن.

رویداد نصف شدن معمولاً منجر به تسلیم ماینرها می شود زیرا پاداش بلاک به نصف کاهش می یابد. این زمانی اتفاق می افتد که ماینینگ پول از دست می دهد و ماینرها را مجبور می کند تا دارایی های بیت کوین خود را نقد کنند تا هزینه های عملیاتی را پوشش دهند.

BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

با توجه به طولانی بودن این فاز، بازار دائما تحت فشار فروش است. داده‌های زنجیره‌ای از پلتفرم‌های تحلیلی متعدد نشان می‌دهد که این تسلیم همچنان ادامه دارد. نوارهای هش بیت کوین، شاخصی از مراحل تسلیم و بازیابی ماینرها، همچنان استرس را نشان می دهد.

این مرحله توسعه یافته به وضوح توسط نمودار هیبریدی نشان داده شده است، که دوره قابل توجهی از تسلیم ماینر را نشان می دهد که هنوز حل نشده است. فشار فروش مداوم باعث شد تا بهبود قیمت بیت کوین به بالاترین حد قبلی برسد. یکی از دلایل اصلی شکست بیت کوین در شکستن سطوح مقاومت مهم، فروش بی وقفه توسط ماینرها است.

مرتبط با

بیت کوین در تلاش است تا موقعیت خود را بالای 50 EMA و 100 EMA حفظ کند، زیرا به طور خطرناکی به EMA 200 نزدیک می شود. شاخص قدرت نسبی یا RSI در 43.10 نشان می دهد که قیمت بیت کوین نه بیش از حد خرید است و نه بیش از حد فروخته شده است، اما ادامه فشار فروش از سوی ماینرها باعث می شود بازار در جهت نزولی حرکت کند.

سطوح مختلف بهره بلند و کوتاه در بیت کوین با نرخ های تامین مالی در صرافی های معروف مانند Binance، OKX و Bybit نشان داده می شود. این نرخ ها احساسات معامله گران و تغییرات احتمالی قیمت را نشان می دهد. نگرش خنثی نسبت به تجارت با نرخ نسبتاً خنثی بودجه بیت کوین نشان داده می شود.

بازار همچنان تحت تاثیر فروش ماینرها قرار دارد. نتیجه این مرحله تسلیم ممکن است به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. اگر افزایش قابل توجهی در قیمت بیت کوین وجود داشته باشد که استخراج را بار دیگر سودآور کند، ممکن است ماینرها مجبور به فروش دارایی های خود نباشند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید