بیت کوین (BTC) حرکت قابل توجهی انجام می دهد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بازگشت اخیر بیت کوین از بالاترین قیمت 67000 دلار به 65880 دلار نشانه نگران کننده ای برای سرمایه گذاران بود زیرا به این معنی بود که این دارایی نمی تواند از سطح مقاومت 50 EMA عبور کند. خوشبختانه وضعیت تغییر کرده است و بیت کوین در چند ساعت اخیر توانسته است شمع سبز رنگ کند. این می تواند نشانه ای از آماده شدن بیت کوین برای حرکتی دیگر به سمت سطح 70000 دلاری باشد که مدت ها در انتظارش بودیم.

بیت کوین در چند روز گذشته بین 65000 تا 67000 دلار تثبیت شده است و سعی دارد از سطوح مقاومتی بحرانی عبور کند. EMA 50 مهمترین آستانه برای شکستن بیت کوین بوده است و حرکت صعودی اخیر نشان می دهد که بیت کوین ممکن است از این سد عبور کرده و آن را پشت سر بگذارد. شکست موفقیت آمیز EMA 50 می تواند راه را برای صعود به 70000 دلار هموار کند.

BTCUSD
نمودار بیت کوین/USDT از TradingView

هنگامی که داده های زنجیره ای را تجزیه و تحلیل می کنیم، تعداد قابل توجهی از تراکنش های بزرگ را می بینیم که نشان دهنده افزایش فعالیت بین نهنگ ها است. 11.8 هزار تراکنش بزرگ در 24 ساعت گذشته انجام شد و در 15 می 2024 به بالاترین سطح هفت روزه 17.89 هزار رسید. این افزایش در تراکنش‌های بزرگ یک علامت مثبت است زیرا نشان می‌دهد که بازیگران اصلی همچنان فعالانه در حال معامله بیت کوین هستند که می‌تواند باعث افزایش بیشتر قیمت شود.

مرتبط با

علاوه بر این، داده‌های ورود/خروج به قیمت بازار (IOMAP) نشان می‌دهد که تعداد قابل‌توجهی از آدرس‌ها در سطوح قیمت فعلی «در پول هستند». تقریباً 5.96 میلیون آدرس یا 71.14٪ سودآور هستند که مبنای محکمی برای یک روند صعودی فراهم می کند. اگر بیت کوین با رکود دیگری روبرو شود، این آدرس ها می توانند به عنوان یک سطح پشتیبانی عمل کنند زیرا دارندگان ممکن است کمتر با ضرر بفروشند.

سطوح مقاومت اصلی بعدی بین 66628 تا 67788 دلار قرار دارند. اگر بیت کوین بتواند این منطقه را بشکند، احتمالاً 70000 دلار را هدف قرار خواهد داد. داده ها نشان می دهد که احتمال وقوع این اتفاق بسیار زیاد است، به خصوص با توجه به حرکت صعودی فعلی و افزایش فعالیت در میان معامله گران بزرگ.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید