بیت کوین (BTC) به طور انبوه صرافی ها را ترک می کند، چه اتفاقی می افتد؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بازار کریپتو با گزارش‌هایی مبنی بر برداشت‌های بزرگ بیت‌کوین (BTC) از صرافی‌ها، تغییر بزرگی را تجربه می‌کند. برداشت‌ها از ژانویه 2023 به بالاترین حد خود رسید، که نگرانی سرمایه‌گذاران را برانگیخت و سؤالاتی را در مورد آنچه اتفاق می‌افتاد برانگیخت.

انتشار بیت کوین اعلام شد

در یک سری پست در مورد X، CryptoQuant، یک پلتفرم تحلیل زنجیره ای، توضیح داد که برداشت ها نشان دهنده یک دوره انباشت برای بیت کوین است. این به دنبال کاهش 10 درصدی اخیر برای ارز دیجیتال پیشرو جهان است. با این حال، اندازه گیری های فعلی منعکس کننده سرد شدن بازار است که نشان می دهد قیمت ها ممکن است به زودی افزایش یابد.

CryptoQuant در تحلیل خود اظهار داشت که افزایش برداشت بیت کوین را می توان به آمادگی برای نصف شدن بیت کوین آینده نسبت داد. به گفته این پلتفرم، این روند اغلب با پیش بینی افزایش قیمت در آینده به هلدینگ های بالاتر مرتبط است. افزایش برداشت ها نشان دهنده تغییر دیدگاه بازار است زیرا سرمایه گذاران برای اختلالات مورد انتظار بازار آماده می شوند.

در همین حال، کاهش قابل توجهی در فعالیت معاملاتی اهرمی در بازار کریپتو مشاهده شده است. طبق گزارش ها، بهره باز در بازارهای مشتقه از 18 میلیارد دلار به 14.2 میلیارد دلار کاهش یافته است. تحلیلگران این را به عنوان یک علامت مثبت برای بازار پس از یک دوره فعالیت شدید معاملاتی تفسیر می کنند.

علاوه بر این، ورود بیت کوین به منطقه حمایت از نسبت سود کوتاه مدت صرف شده (STH SOPR) از ایده یک فرصت خرید بالقوه پشتیبانی می کند. از نظر تاریخی، این مرحله بلافاصله قبل از افزایش قیمت است.

اقدام قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 63000 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته حداقل 0.49 درصد افزایش یافته است. در حالی که ارزش بازار با 0.47 درصد افزایش به 1.2 تریلیون دلار رسید، حجم معاملات با 19 درصد کاهش به 36.7 میلیارد دلار رسید. این اختلاف بین حرکت قیمت و حجم معاملات، پیچیدگی شرایط فعلی بازار را برجسته می کند.

در گزارش قبلی U.Today، پیتر شیف بدبین به بیت کوین، 60000 دلار را به عنوان سطح حمایتی حیاتی برای بیت کوین برجسته کرد. او خاطرنشان کرد که شکست واضح زیر این آستانه می تواند یک الگوی “بالای سه گانه” ایجاد کند و راه را برای کاهش تا 20000 دلار هموار کند.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید