بیت کوین (BTC) با ظهور سیگنال فروش عمده با اصلاح قیمت مواجه می شود


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین (BTC) در معاملات اخیر تغییرات قیمتی قابل توجهی را تجربه کرده است که باعث افزایش خوش بینی و احتیاط در بین سرمایه گذاران شده است. اما اخیراً تحلیلگر مشهور ارزهای دیجیتال علی مارتینز برجسته شده است یک اصلاح بالقوه قیمت BTC او توییت کرد که TD Sequential سیگنال فروش را در نمودار ساعتی بیت کوین منتشر کرد. یک تا چهار ساعت اصلاح قیمت کندل پیش بینی می شد.

با وجود این سیگنال فروش، بیت کوین همچنان در روند صعودی قرار دارد. طبق آخرین داده ها، بیت کوین با 70856 دلار معامله شد که در 24 ساعت گذشته 3.26 درصد رشد داشت. این حرکت صعودی با افزایش فعالیت معاملاتی نیز همراه است. حجم معاملات 24 ساعته با 28.59 درصد افزایش به 37.5 میلیارد دلار رسید. این افزایش حجم معاملات نشان دهنده علاقه و فعالیت قوی سرمایه گذاران در بازار است.

به لحاظ نمای فنیشاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین در حال حاضر 62 است. RSI که میزان تغییرات اخیر قیمت را برای ارزیابی شرایط خرید یا فروش بیش از حد اندازه گیری می کند، روند صعودی را نشان می دهد زیرا مقادیر بالای 50 به طور کلی فشار خرید را نشان می دهد.

به طور مشابه، سطح MACD برای BTC در 1182 است که سیگنال خرید را ارائه می دهد. MACD یک شاخص حرکتی پیرو روند است که رابطه بین دو میانگین متحرک قیمت اوراق بهادار را نشان می دهد. یک MACD مثبت، حرکت صعودی را نشان می دهد، مطابق با روند صعودی مشاهده شده در عملکرد قیمت بیت کوین.

کلمه احتیاط

با وجود شاخص های صعودی شاخص TD Sequential از RSI و MACD دیدگاه مخالفی را ارائه می دهد. TD Sequential یک ابزار محبوب برای شناسایی نقاط عطف بالقوه در بازار است. به گفته علی مارتینز، این اندیکاتور سیگنال فروش را در نمودار ساعتی منتشر کرده است که می تواند منجر به تصحیح کندل استیک یک تا چهار ساعته شود.

به طور کلی، احساسات فعلی بازار نسبت به بیت کوین متفاوت است. در یک طرف شاخص های فنی صعودی و در طرف دیگر یک اصلاح کوتاه مدت بالقوه وجود دارد. عملکرد بیت کوین اغلب زمینه را برای بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال تعیین می کند. اخیرا افزایش قیمت و افزایش حجم معاملات نشان دهنده افزایش علاقه و اعتماد سرمایه گذاران است. با این حال، سیگنال تصحیح قریب الوقوع نشان می دهد که فعالان بازار باید با احتیاط عمل کنند و برای نوسانات احتمالی آماده باشند.


نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید