مقاومت عمده بیت کوین (BTC) در میان گمانه زنی های بازار: جزئیات


تصویر روی جلد از www.freepik.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

قیمت بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار، با نزدیک شدن به سطح مقاومت کلیدی در حال نزدیک شدن به یک آزمون بحرانی است.

گمانه زنی های بازار همچنان بالاست و سرمایه گذاران و معامله گران از نزدیک حرکت های قیمت بیت کوین را زیر نظر دارند و پیشرفت ها یا عقب نشینی های احتمالی را در روزهای آینده پیش بینی می کنند.

پس از تجربه نوسانات قابل توجه در هفته های اخیر، قیمت بیت کوین نشانه هایی از تثبیت را نشان می دهد، اما آزمون بزرگتری از اقدام قیمت در پیش است. در این راستا، تحلیلگران بازار چندین سطح مقاومت کلیدی را شناسایی کرده اند که بیت کوین باید برای حفظ حرکت صعودی خود بر آنها غلبه کند.

بیت کوین که در جلسه معاملاتی روز دوشنبه به 54278 دلار سقوط کرد، بهبودی را تجربه کرد که باعث شد به سطح مقاومت بحرانی نزدیک شود که می تواند مسیر کوتاه مدت آن را تعیین کند.

به گفته بنجامین کاون، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، “مقاومت کوتاه مدت برای BTC حدود 59000 دلار است. این SMA 200 روزه است و همچنین با آزمون بک تست خط روندی که BTC از آن خارج شد مطابقت دارد.”

بیت کوین پس از ادامه افزایش خود برای دو روز متوالی، مجدداً آزمایش کرد و برای مدت کوتاهی از SMA 200 روزانه عبور کرد و در جلسه معاملاتی امروز به اوج 59,341 دلار رسید.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین تنها 0.83 درصد در 24 ساعت گذشته افزایش یافته بود و با تایید گاوها در نزدیکی SMA 200 روزانه، سودهای روزانه را از دست داده بود.

دارندگان بیت کوین کوتاه مدت در زیر آب هستند

بر اساس گزارش گلس‌نود، بیت‌کوین زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود معامله شد تا بیشترین کاهش از اواخر سال ۲۰۲۲ را به خود اختصاص دهد، که باعث شد تعداد قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت متحمل زیان‌های غیرقابل تحقق شوند.

مرتبط با

رونق بیت کوین: بیش از 1 میلیون آدرس اکنون 1 بیت کوین را نگه دارید

با کاهش قیمت‌های نقدی، نسبت سود واقعی/زیان تحقق‌یافته سرمایه‌گذار نیز همراه با آنها کاهش می‌یابد. طبق گفته گلس‌نود، این شاخص اکنون به منطقه 0.50 تا 0.75 کاهش یافته است که سطح خنثی‌تری است که معمولاً در طول افت بازار صعودی مشاهده می‌شود.

با نگاهی خاص به زیان صاحبان کوتاه‌مدت، Glassnode در این هفته بیش از 595 میلیون دلار زیان را گزارش کرد که بزرگترین رویداد ضرر از زمان پایان چرخه سال 2022 است. علاوه بر این، تنها 52 روز از 5655 روز معاملاتی (کمتر از 1٪) ارزش زیان روزانه بالاتری داشتند که نشان دهنده شدت کاهش بر حسب دلار است.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید