این شاخص می گوید که روند صعودی بیت کوین (BTC) ممکن است در ماه سپتامبر به پایان برسد


فهرست

  • نرخ سود عرضه بیت کوین (BTC) به احتمال نزدیک شدن بازار نزولی اشاره دارد
  • شاخص ترس و طمع بیت کوین (BTC) به پایین ترین حد 10 ماهه سقوط کرد

تحلیلگر @Yonsei_dent در CryptoQuant Insights می گوید شاخص عرضه سود بیت کوین (BTC) به سطوحی کاهش یافته است که می تواند نشان دهنده پایان بازار صعودی باشد. در میان کاهش دردناک قیمت BTC، شاخص “ترس و طمع” به سطوح سپتامبر 2023 رسیده است.

نرخ سود عرضه بیت کوین (BTC) به احتمال نزدیک شدن بازار نزولی اشاره دارد

بر اساس عملکرد چرخه های گذشته، به نظر می رسد که یک فاز عمده بازار صعودی حداقل دو ماه دیگر ادامه خواهد داشت. این بیانیه توسط یک تحلیلگر زنجیره ای و به دنبال آن @Yonsei_dent در X (توئیتر سابق) و توسط سری CryptoQuant Insights منتشر شد.

این پیش بینی ها بر اساس عملکرد شاخص تامین سود در چرخه های قبلی است. این معیار درصد عرضه بیت کوین در گردش را نشان می دهد که در سود است. تحلیلگر CryptoQuant در حال بررسی میانگین متحرک بلند مدت (1500 DMA) با 1± انحراف استاندارد (SD) برای این اندیکاتور است.

به طور معمول این اندیکاتور از طریق سه اصلاح عمیق (30-40٪) برای هر بازار صعودی انجام می شود. در روند صعودی فعلی، در ماه می 21 درصد کاهش داشت، در حالی که کاهش مداوم قیمت بیش از 16 درصد از ارزش بیت کوین را حذف کرد.

نویسنده نتیجه گیری نگران کننده ای را برای گاوهای بیت کوین (BTC) در مورد چشم انداز بزرگترین ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال 2024 به اشتراک گذاشت:

در مقایسه با دوره‌های گذشته، به نظر می‌رسد که فاز بزرگ بازار صعودی هنوز حداقل دو ماه دیگر باقی مانده است. دیدن اینکه آیا بعد از این اصلاحیه افزایش جدی دیگری وجود خواهد داشت، جالب است. اگر سود عرضه به زیر 0.4+ SD برسد و به 1500 DMA نزدیک شود، این می تواند نشانه آغاز یک بازار نزولی باشد.

در زمان انتشار، قیمت بیت کوین (BTC) قصد دارد بالاتر از سطح 61500 دلار بماند که تقریباً 17 درصد از اوج خود در مارس 2024 کاهش یافته است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین (BTC) به پایین ترین حد در 10 ماه گذشته رسید

هفته گذشته سکه نارنجی کوه بود. Gox با خبر شروع برنامه جبران خسارت 5 درصد از ارزش خود را از دست داد.

چنین عدم اطمینانی باعث شد که شاخص ترس و طمع بیت کوین به سرعت کاهش یابد. امروز به 30/100 کاهش یافته است که می توانیم آن را منطقه “ترس” بنامیم.

شاخص ترس و طمع بیت کوین که سریع ترین کاهش خود را از زمان سقوط FTX تجربه کرد، در یک هفته بیش از 60 درصد از دست داد. میزان خواندن از اواسط سپتامبر 2023 به این اندازه پایین نبوده است.


نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید