آیا بیت کوین (BTC) افزایش 400 درصدی را تجربه می کند؟ تاریخ می گوید بله


تصویر روی جلد از www.freepik.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today هیچ مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارده در هنگام معامله ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا از تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین پس از ورود به دوره تثبیت، سابقه بی ثباتی بسیار بالایی دارد. تاریخ نشان می دهد که بیت کوین پس از هر مرحله ادغام، یک محور بسته شدن فصلی دارد.

بر اساس نموداری که حرکت سه ماهه قیمت بیت کوین را از سال 2010 نشان می دهد، واضح است که نوسانات قابل توجه قیمت اغلب پس از دوره های تجمیع رخ می دهد. پس از کمی ثبات نسبی، بیت کوین در آغاز سال 2013 شاهد افزایش شدید ارزش بود – از حدود 16 دلار به 739 دلار در چند سه ماهه افزایش یافت.

تصویر مقاله
نمودار BTC/USDT از TradingView

الگوی تثبیت مشابهی در حدود 230 دلار در سال‌های 2015 و 2017 رخ داد و به دنبال آن تا پایان سال 2017 به تقریباً 20000 دلار افزایش یافت. بیت کوین اخیراً در اواخر سال 2020 حدود 10000 دلار تثبیت شد، قبل از اینکه در اوایل سال 2021 به بالای 60000 دلار برسد. الگوهای گذشته به احتمال یک جهش دیگر اشاره می کند زیرا می بینیم که بیت کوین در حال حاضر با قیمت 58000 دلار پس از یک مرحله تجمیع دیگر معامله می شود.

با تاکید بر چند ماه قبل، نمودار دوم نگاه دقیق تری به نوسانات قیمت روزانه بیت کوین ارائه می دهد. این نمودار میانگین متحرک نمایی (EMA) 50، 100 و 200 را نشان می دهد. اخیراً قیمت بیت کوین در میانگین متحرک نمایی 200 پشتیبانی می شود که نشان می دهد ممکن است یک پایین در حال شکل گیری باشد.

مرتبط با

چه زمانی دولت آلمان می تواند موج فروش بیت کوین را متوقف کند؟

با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر بالای 100 EMA معامله می شود، بهبود اخیر از این سطح نشان دهنده روند صعودی است. نمودار روزانه همچنین نشان می دهد که حجم در طول یک روند نزولی کاهش می یابد و زمانی که قیمت شروع به افزایش می کند افزایش می یابد. این الگوی حجمی اغلب نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید و پایان یک روند نزولی است. بر اساس نوسانات سه ماهه گذشته دو نمودار و فعالیت روزانه فعلی، به نظر می رسد که بیت کوین برای حرکت بزرگ دیگری آماده است.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید