استاندارد توکن بیت کوین BRC-20 به هدف جدیدی برای توکن های میم تبدیل می شود


ارزش بازار توکن BRC-20 طی هفته گذشته 600 درصد افزایش یافته است و حجم معاملات از معاملات استاندارد BTC در شبکه پیشی گرفته است.

استاندارد توکن BRC-20 بیت کوین به جدیدترین روند در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است، به خصوص پس از ظهور میم کوین Pepe در ماه های اخیر. در مجموع 8500 سکه مختلف با استفاده از استاندارد BRC-20 ضرب شد و بیشتر این سکه های BRC-20 سکه های میم مانند Pepe و Meme هستند.

BRC-20 یک استاندارد توکن آزمایشی در بلاک چین بیت کوین (BTC) است که از ERC-20 اتریوم مدل شده است. این به برنامه نویسان اجازه می دهد تا توکن های مناسب را از طریق پروتکل Ordinals ایجاد و ارسال کنند.

اگرچه استاندارد توکن BRC-20 از ERC-20 الگوبرداری شده است، اما اساساً با همتای مبتنی بر اتریوم خود متفاوت است. توکن های BRC-20 از قراردادهای هوشمند سود نمی برند. استاندارد توکن همچنین به یک کیف پول بیت کوین برای ضرب و مبادله این توکن ها نیاز دارد.

استاندارد توکن BRC-20 این بود: ایجاد شده در اوایل ماه مارس سال جاری توسط یک تحلیلگر ناشناس زنجیره ای به نام Domo. هدف این بود که امکان استخراج و انتقال چندین توکن در بلاک چین بیت کوین فراهم شود. ارزش بازار توکن های BRC-20 در ماه گذشته افزایش یافت و اکنون به 120 میلیون دلار رسیده است که نسبت به هفته گذشته 600 درصد افزایش یافته است.

ارزش بازار توکن BRC-20. منبع: Ordinals

شور و شوق سکه BRC-20 همچنین تعداد تراکنش های اصلی بیت کوین در بلاک چین را تحت الشعاع قرار داد. بین 29 آوریل و 2 می، تعداد تراکنش‌های BRC-20 در بلاک چین بیت‌کوین بیش از 50 درصد از تراکنش‌های عادی BTC افزایش یافت.

مرتبط با: معیارهای آیا بیت کوین: نرخ هش، تراکنش های روزانه و ATH برای Ordinals

حجم توکن BRC-20 در 1 می به 366000 تراکنش رسید و تعداد کل تراکنش های شبکه را به 2.36 میلیون تراکنش رساند.

حجم معاملات توکن BRC-20. منبع: Dune

همزمان با افزایش تعداد تراکنش های BRC-20، به دلیل فعالیت توکن های جدید، کارمزد تراکنش ها نیز افزایش قابل توجهی داشته است. از زمان راه‌اندازی آن در اواخر آوریل، این شبکه 109.7 کارمزد تراکنش BTC اضافی برای ماینرها ایجاد کرده است.

هزینه کل رمز BRC-20. منبع: Dune

شوق میم کوین موضوع قابل توجهی در بلاک چین اتریوم (ETH) بوده است، اما با افزایش استاندارد BRC-20، روند مشابهی در بلاک چین بیت کوین مشاهده می شود. شوق میم کوین منجر به افزایش قابل توجه هزینه های گاز شبکه اتریوم شده است که همچنین منجر به تراکم شبکه شده است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید