تولد بیت کوین: 15 سال پس از استخراج بلوک تشکیل توسط ساتوشی ناکاموتو


پانزده سال پس از استخراج اولین بلاک بیت کوین، ارز دیجیتال اصلی از بین منتقدان، مخالفان و مخالفان پیروز شده و اکنون در بین ده دارایی ارزشمند جهان قرار دارد.

در حالی که بسیاری از مردم 31 اکتبر 2008، روز انتشار وایت پیپر بیت کوین را به عنوان تولد اصلی بیت کوین جشن می گیرند، برخی دیگر رویکرد فنی تری را برای تعیین سن واقعی بیت کوین (BTC) اتخاذ می کنند. برای دومی، 3 ژانویه تاریخ واقعی است که بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش و ارز قابل انتقال زنده شد.

این بلوک که به عنوان اولین بلوک بیت کوین نیز شناخته می شود، در 3 ژانویه 2009 توسط خالق مرموز آن، ساتوشی ناکاموتو استخراج شد. به دنبال آن سال‌ها پیروزی بر مخالفانی از جمله منتقدان، رسانه‌های جریان اصلی، سیاستمداران و دولت‌ها در سراسر جهان همراه شد. به مناسبت پانزدهمین سالگرد بیت کوین، نگاهی پرنده به اکوسیستم بیت کوین می اندازیم.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین تقریباً پنج سال پس از استخراج اولین بلوک طراحی شدند و داده های تاریخی تأیید می کند که اولین دستگاه خودپرداز در اکتبر 2013 عملیاتی شد. هدف از این کار ارائه راه دیگری برای مردم برای مبادله ارز فیات محلی خود با بیت کوین بود.

ادامه مطلب


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید