بیت کوین مراقب باشید!  بیت کوین 17000 دلار به عنوان پشتیبانی نگه می دارد، در حالی که S&P 500 1.5٪ کاهش یافته است.

بیت کوین مراقب باشید! بیت کوین 17000 دلار به عنوان پشتیبانی نگه می دارد، در حالی که S&P 500 1.5٪ کاهش یافته است.


نهنگ‌های بیت‌کوین و سازندگان بازار در حال حفظ موقعیت‌های خرید اهرمی خود هستند، حتی اگر بیت‌کوین در دسامبر نتوانست به بالای 17400 دلار برسد.

گاوهای بیت کوین (BTC) در 30 نوامبر کنترل خود را به دست آوردند و توانستند قیمت بیت کوین را در 5 روز گذشته بالای 16800 دلار نگه دارند. در حالی که این سطح زیر 19000 تا 20000 دلار هدف معامله گران است، افزایش 8.6 درصدی از پایین ترین سطح 15500 دلاری در 21 نوامبر، بافر کافی برای شگفتی های بالقوه منفی قیمت را فراهم می کند.

یکی از این نمونه ها افت 1.5 درصدی معاملات بازار سهام ایالات متحده در 5 دسامبر است، پس از اینکه قرائت قوی تر از حد انتظار از خدمات ISM نوامبر نگرانی هایی را در مورد ادامه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو افزایش داد. در جلسه سپتامبر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که نقطه ثابت نگه داشتن نرخ بهره “باید کمی بالاتر باشد”.

در حال حاضر، باد مخالف اقتصاد کلان نامطلوب است و احتمالاً تا زمانی که سرمایه‌گذاران تصویر واضح‌تری از بازار کار و قدرت ارز شاخص دلار آمریکا (DXY) نداشته باشند، باقی خواهد ماند.

سطوح بسیار بالا درآمد صادرکنندگان و شرکت هایی را که به درآمدهای غیر آمریکایی متکی هستند کاهش می دهد.دلار ضعیف همچنین نشان دهنده عدم اعتماد به ظرفیت خزانه داری ایالات متحده برای مدیریت 31.4 تریلیون دلار بدهی است.

تاثیر بازار نزولی 2022 همچنان موج می زند زیرا صرافی Bybit تصمیم گرفت دور دوم اخراج ها را در 4 دسامبر اجرا کند. بن ژو، بنیانگذار و مدیرعامل Bybit، از کاهش شدید 30 درصدی نیروی کار شرکت خبر داد. این شرکت قبلاً طی دو سال به بیش از 2000 کارمند رسیده بود.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

تقاضای استیبل کوین مبتنی بر آسیا پس از اوج 4 درصدی کاهش یافت

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضای معامله‌گران خرده‌فروشی ارز دیجیتال مبتنی بر چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد باعث می‌شود که این اندیکاتور 100 درصد بالاتر از ارزش منصفانه باشد و در بازارهای نزولی، قیمت پیشنهادی استیبل کوین در بازار سرریز می‌شود و باعث تخفیف 4 درصدی یا بالاتر می‌شود.

USDC همتا به همتا در مقابل. USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC از 103.5 درصد در 28 نوامبر در 100.5 درصد باقی مانده است، بنابراین علیرغم تلاش های ناموفق برای شکستن مقاومت 17500 دلاری، هیچ فروش وحشتناکی از سوی سرمایه گذاران خرد آسیایی وجود نداشته است.

با این حال، این داده ها را نباید صعودی در نظر گرفت، زیرا فشار خرید اخیر USDC تا 4٪ نشان می دهد که معامله گران به استیبل کوین ها پناه می برند.

خریداران اهرمی افزایش اخیر به 17400 دلار را نادیده می گیرند

معیار بلند مدت به کوتاه فقط عوامل خارجی را که ممکن است بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، صرافی داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

علیرغم افزایش 5.5 درصدی بیت کوین در هفت روز، معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید اهرمی خود را بر اساس اندیکاتور لانگ-شورت تغییر ندادند.

برای معامله گران بایننس، نرخ از 1.05 در 28 نوامبر به سطح 1.09 فعلی افزایش یافت. در همین حال، Huobi کاهش ملایمی را در نسبت بلند-کوتاه نشان داد زیرا این شاخص از 1.07 به 1.03 در هفت روز منتهی به 5 دسامبر حرکت کرد.

در صرافی OKX، این متریک از 0.98 در 28 نوامبر به نرخ فعلی 1.01 افزایش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران نسبت های اهرمی خود را در طول هفته حفظ کردند که با توجه به افزایش قیمت، ناامیدکننده است.

مربوط: رگولاتور USDC Circle ادغام Concord و SPAC را خاتمه داد

حمایت 16.8 دلار تقویت می شود، اما مشتقات تقاضای خرید متوسطی را نشان می دهند

این دو معیار مشتق – پریمیوم استیبل کوین و معامله گران برتر طولانی مدت به کوتاه – نشان می دهد که خریداران اهرمی از افزایش قیمت بیت کوین به 17400 دلار در دسامبر حمایت نمی کنند.

احساسات صعودی بیشتر می تواند حق بیمه استیبل کوین آسیایی را به بالای 3 درصد و نسبت بلندمدت کوتاه را بالاتر از هفته قبل برساند. داده های کنونی از این دو بازار، احتمال افزایش پایدار بالای 17400 دلار را کاهش می دهد. با این حال، افت 3.5 درصدی به سمت حمایت 16500 دلاری نباید جای نگرانی باشد زیرا هر دو معیار هیچ نشانه ای از شکل گیری شرط های نزولی اهرمی نشان نمی دهند.

به طور خلاصه، سوگیری نزولی غالب است، اما خرس‌ها با وجود ثابت ماندن قیمت بیت‌کوین و کاهش 1.5 درصدی شاخص S&P 500 از امنیت کمتری برخوردار می‌شوند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉