افت 70 درصدی بازار بیت‌کوین باعث مرگ «گردشگران» بیت‌کوین می‌شود، زیرا متریک خرید می‌گوید


فیلیپ سوئیفت می‌گوید با توجه به داده‌های حرکت از تسلیم به پس‌انداز، ریسک بازده بیت‌کوین اکنون فرصتی برای خرید کلان است.

فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر محبوب می گوید که دلالان بیت کوین (BTC) در حال ناپدید شدن از بازار هستند و روحیه آنها در حال “ناپدید شدن” است.

داخل جیک در 14 دسامبر، یکی از بنیانگذاران بسته معاملاتی Decentrader حداکثر بازده ریسک بالقوه BTC را در قیمت های فعلی مشخص کرد.

سوئیفت: «خوشحالی نابود شد» از بازار نزولی بیت کوین

بیت کوین/دلار آمریکا تقریباً 70 درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد خود است که بسیاری از سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت را بیرون رانده است.

رسوایی FTX باعث تسلیم شدن شدیدتر شد و این امر همچنان ادامه دارد زیرا عواقب آن سرمایه گذاران عصبی را به وحشت انداخته است.

برای سوئیفت، نشانه‌هایی که نشان می‌دهد «شوق» سفته‌بازان اکنون بیت‌کوین را ترک می‌کند، به شکل متریک محبوب امواج HODL آمده است.

گروه HODL Waves سکه‌ها را بر اساس زنده معامله می‌کرد، یعنی مدت زمان غیرفعال بودن آنها تا زمانی که کیف پول خود را ترک کنند. داده های به دست آمده میزان تجارت دارندگان بلندمدت یا کوتاه مدت را نشان می دهد.

تکرار دیگری از متریک، Realized Cap HODL (RHODL) Waves نیز این باندها را بر اساس قیمت واقعی وزن می کند، قیمتی که هر بیت کوین آخرین بار در آن حرکت کرده است.

بنابراین، امواج RHODL مبنای هزینه بیت کوین‌هایی را که در دوره‌های زمانی مختلف در کیف پول نگهداری می‌شوند، به ما می‌گویند. سوئیفت در بیانیه خود در مورد منبع داده خصوصی روی زنجیره LookIntoBitcoin توضیح می دهد که هر دوره زمانی با امواج روی نمودار نشان داده می شود.

در حال حاضر، RHODL اقلیت مشخصی از سکه‌ها را نشان می‌دهد که مدت کوتاهی پس از استفاده در تراکنش قبلی در حال حرکت در شبکه هستند. در عوض، تراکنش‌ها در حال حاضر شامل سکه‌هایی می‌شوند که آخرین بار 6 تا 12 ماه پیش به عنوان رایج‌ترین محدوده سنی جابجا شده‌اند.

در نمودار همراه، هر چه رنگ موج تیره‌تر باشد، سکه‌های مربوطه به تازگی حرکت می‌کنند.

سوئیفت اظهار داشت: «شوق گردشگران بیت کوین اکنون کاملاً از بین رفته است.

وی افزود که بر اساس روندهای تاریخی امواج RHODL، در چنین شرایطی، نسبت ریسک به پاداش (R:R) برای سرمایه گذاری جذاب ترین است.

او نوشت: “من متوجه شدم که Cap HODL Waves رنگ های گرمتر خود را در دوره های نمایش که شرکت کنندگان مشتاق بودند تقویت می کند.”

“ما اکنون در پایین ترین نقطه چرخه هستیم … بنابراین حداکثر فرصت r:r.”

نمودار حاشیه نویسی امواج بیت کوین HODL (RHODL). منبع: فیلیپ سوئیفت/ توییتر

از کاپیتولاسیون تا انباشت

سوئیفت تنها کسی نیست که سیگنال های صعودی بالقوه بیت کوین را با پایان سال 2022 مشاهده می کند.

مطالب مرتبط: بازار نزولی بیت کوین حداکثر 2 تا 3 ماه ادامه خواهد داشت – مصاحبه با فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر BTC

شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode در آخرین شماره خبرنامه هفتگی خود “The Week On-Chain” روند جاری از “تحویل” به “انباشت” توسط سرمایه گذاران BTC را برجسته کرد.

این کار را از طریق متریک چگالی قیمت واقعی UTXO انجام داد، ابزاری شبیه به امواج RHODL که ایده ای از تراکم فروشنده بر اساس سن سکه ارائه می دهد.

او نوشت: «پس از هر مرحله بازار در سال 2022، ممکن است شاهد افزایش شدت توزیع مجدد سکه (و در نتیجه انباشت مجدد) باشیم.

نمودار همراه به طور خاص سرمایه گذارانی را نشان می دهد که پیک کلان هر قیمت بیت کوین را در اواخر سال 2017 و تا آوریل 2021 خریداری می کنند.

نمودار حاشیه نویسی شده با چگالی قیمت واقعی بیت کوین UTXO (URPD). منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید