قیمت ماینر بیت کوین ASIC در سطوح پایینی است که در سال‌های اخیر دیده نشده است

قیمت ماینر بیت کوین ASIC در سطوح پایینی است که در سال‌های اخیر دیده نشده است


قیمت هر تراهش ماینرهای ASIC نسبت به اوج خود در سال 2021 بیش از 80 درصد کاهش یافته است زیرا ماشین های استخراج بیت کوین همچنان بازار را پر می کنند.

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ASIC، ماشین‌هایی که صرفاً برای استخراج بیت‌کوین بهینه‌سازی شده‌اند، در حال حاضر با قیمت‌های زیر بشکه‌ای به فروش می‌رسند که نشانه دیگری از تعمیق بازار نزولی کریپتو است که از سال‌های 2020 و 2021 مشاهده نشده است.

طبق آخرین داده ها از شاخص هشرات، کارآمدترین ماینرهای ASIC، یعنی آنهایی که حداقل یک تراهش در هر 38 ژول انرژی تولید می کنند، شاهد کاهش 86.82 درصدی قیمت خود نسبت به ماه می بودند. در 7، با 119.25 دلار به ازای هر تراهش در سال 2021، اوج قیمت در 25 دسامبر به 15.71 دلار کاهش یافت.

ماینرهای این دسته شامل Antminer S19 از Bitmain و Whatsminer M30s MicroBTC هستند.

همین امر در مورد ماشین‌های میان‌رده نیز صدق می‌کند که میانگین آن‌ها 10.23 دلار پس از افت شدید 89.36 درصدی از بالاترین قیمت ماه می یعنی 96.24 دلار است. 7، 2021.

با این حال، ماشین‌هایی که کمترین کارایی را دارند که به بیش از 68 ژول در هر TH نیاز دارند، در حال حاضر 4.72 دلار هستند که 91 درصد نسبت به قیمت بالای 52.85 دلار کاهش یافته است. آخرین تاریخی که نزدیک به این قیمت شد، 5 نوامبر 2020 بود.

شاخص قیمت ماینر بیت کوین ASIC برای ماشین‌هایی با سطوح کارایی مختلف. منبع: شاخص هشرات.

کاهش قیمت ها عمدتاً به شرکت های بزرگ استخراج بیت کوین نسبت داده می شود که تلاش می کنند در بازار نزولی سودآور باقی بمانند. بسیاری از آنها یا درخواست ورشکستگی فصل 11 کرده اند، پول قرض کرده اند یا دارایی ها و تجهیزات BTC خود را فروخته اند تا سرپا بمانند.

شرکت هایی که این کار را انجام می دهند عبارتند از Core Scientific، Marathon Digital، Riot Blockchain، Bitfarms و Argo Blockchain.

مربوط: نرخ خروج ماینر بیت کوین به بالاترین حد خود در 6 ماه اخیر رسیده است که تهدید جدیدی برای قیمت بیت کوین است

با این حال، افت شدید قیمت مورد استقبال برخی خریداران مشتاق قرار گرفت. اینها شامل بسیاری از تأسیسات ماینینگ مستقر در روسیه مانند BitRiver است که می تواند از هزینه های نسبتاً پایین برق با برخی سخت افزارهای به روز استفاده کند که می تواند بیت کوین (BTC) را با قیمت حدود 0.07 دلار در هر کیلووات ساعت در کشورهای غنی از انرژی استخراج کند. ملت

نیکو اسمید از Digital Mining Solutions گفت در حالی که پیش بینی جهت قیمت بعدی ماینرهای ASIC دشوار است. مشخص شده است در 21 دسامبر، او در توییتی اعلام کرد که قیمت‌های ماینر ASIC در آخرین چرخه نصف شدن بیت کوین در ماه مه به پایین‌ترین حد خود رسیده است. در 11 سال 2020 و اندکی پس از آن به شدت افزایش یافت – چیزی که می تواند در چرخه نصف شدن بعدی بیت کوین اتفاق بیفتد، که انتظار می رود در 20 آوریل 2024 اتفاق بیفتد.

منبع: توییتر
نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉