بیت کوین و این 4 آلتکوین نشانه های صعودی را نشان می دهند

بیت کوین و این 4 آلتکوین نشانه های صعودی را نشان می دهند


نوسانات بیت کوین می تواند به زودی افزایش یابد، که می تواند علاقه به ETH، TON، XMR و OKB را افزایش دهد.

با ورود به فصل تعطیلات پایان سال، بازارهای ارزهای دیجیتال هیچ نشانه ای از نوسانات را نشان نمی دهند. این نشان می‌دهد که گاوها و خرس‌ها به دلیل عدم اطمینان در مورد حرکت جهت‌دار بعدی، مطمئن هستند و شرط‌بندی بزرگی انجام نمی‌دهند. بعید است که این مرحله ناپایدار برای مدت طولانی ادامه یابد، زیرا دوره های نوسان کم اغلب با افزایش نوسانات دنبال می شود.

ویلی وو، خالق منبع تحلیل زنجیره‌ای Woobull، پیش‌بینی می‌کند که بازار نزولی کنونی می‌تواند «بیشتر از سال 2018، اما کوتاه‌تر از سال 2015» ادامه یابد.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: سکه 360

بر اساس برآوردهای فوربس، زمستان ارزهای دیجیتال منجر به زیان بیش از 116 میلیارد دلاری در دارایی شخصی 17 سرمایه گذار و بنیانگذار در فضای ارزهای دیجیتال شد. این قتل عام آنقدر خشونت آمیز بود که نام 10 سرمایه گذار از لیست میلیاردرهای رمزنگاری حذف شد.

آیا بازار نزولی می تواند عمیق تر شود یا نشانه هایی از شروع یک تجمع امدادی را نشان می دهد؟ بیایید به نمودارهای بیت کوین (BTC) نگاهی بیندازیم و آلتکوین ها را انتخاب کنیم تا متوجه شویم.

BTC/USDT

بیت کوین در چند روز گذشته در محدوده محدودی معامله شده است، نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16929 دلار). این نشان می دهد که خرس ها از سطح دفاع می کنند اما گاوها هنوز تسلیم نشده اند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

این دوره آرام بعید به نظر می رسد که طولانی باشد و جفت BTC/USDT ممکن است به زودی شاهد افزایش دامنه باشد. به طور کلی، پیش بینی جهت شکست دشوار است، بنابراین بهتر است قبل از شروع شرط بندی های جهت، منتظر باشید تا جفت حرکت قاطعی انجام دهد.

اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک باشد، احتمال بازگشت مقاومت سربار در 18388 دلار افزایش می یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع اصلی عمل کند، اما اگر گاوها به پیشروی خود ادامه دهند، شتاب می تواند افزایش یابد و جفت به 20000 دلار افزایش یابد.

از جنبه منفی، شکست به زیر 16256 دلار می تواند نشان دهنده کنترل خرس ها باشد. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را تا سطح حمایت حیاتی 15.476 دلار کاهش دهند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر مرکز قرار دارد. این نشان دهنده اقدام محدود به محدوده در کوتاه مدت است. محدودیت های این محدوده می تواند 17061 دلار در جهت صعودی و 16256 دلار در جهت نزولی باشد.

شکست بالای 17061 دلار نشان می دهد که گاوها به اوج خود رسیده اند و این می تواند یک حرکت صعودی کوتاه مدت را آغاز کند. از سوی دیگر، سقوط به زیر 16256 دلار نشان می دهد که خرس ها در حال تقویت قدرت خود هستند.

ETH/USDT

اتر (ETH) در چند روز گذشته متحرک نمایی 20 روزه (1228 دلار) را حفظ کرده است. این نشان می دهد که معامله گران انتظار شکست بالاتر از این مقاومت سربار را دارند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

متحرک نمایی 20 روزه در حال صاف شدن است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، جفت ETH/USDT می تواند بیشتر خرید کند. سپس این جفت می تواند تا 1352 دلار و سپس به خط روند نزولی افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک بالاتر نرود، ممکن است تعداد کمی از معامله‌گران کوتاه‌مدت به شدت بفروشند. این می تواند قیمت را به سمت حمایت قوی در 1150 دلار سوق دهد. اگر این سطح سقوط کند، الگوی سر و شانه ها می تواند تکمیل شود. این می تواند راه را برای کاهش احتمالی تا 1075 دلار و سپس به 948 دلار باز کند.

نمودار 4 ساعته ETH/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که بهبود در منطقه با مقاومتی بین سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% 1227 دلار و سطح 50% اصلاحی 1251 دلار مواجه است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 1180 دلار سقوط کند، این جفت ارز می تواند حمایت حیاتی را در 1150 دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت به بالای 1251 دلار افزایش یابد، رالی می تواند به سطح اصلاحی 1275 دلاری 61.8 درصد برسد. اگر گاوها موفق شوند از این مانع عبور کنند، جفت می تواند عقب نشینی 100% را تکمیل کند و تا 1352 دلار صعود کند.

TON/USDT

Toncoin (TON) در چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است. در حالی که خرس‌ها روند صعودی را در 2.90 دلار متوقف کرده‌اند، این واقعیت که گاوها زمین چندانی را ترک نکرده‌اند یک نکته مثبت جزئی است. این پیشنهاد خرید در شیب است.

نمودار روزانه TON/USDT. منبع: TradingView

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (2.25 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها دست بالا را دارند. اگر خریداران قیمت را به بالای 2.50 دلار برسانند، جفت TON/USDT می‌تواند تا 2.65 دلار افزایش یابد و سپس 2.90 دلار را دوباره آزمایش کند.

خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری خواهند داشت زیرا سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و موقعیت خود را تقویت کنند. یک پشتیبانی جزئی در 2.15 دلار وجود دارد، اما اگر این حمایت برآورده نشود، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (1.91 دلار) کاهش یابد.

نمودار TON/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

این جفت یک مثلث متقارن در نمودار 4 ساعته تشکیل دادند. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس است. میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز به هیچ کس مزیت واضحی نمی دهد.

اولین نشانه قدرت، شکست و نزدیک شدن به بالای خط مقاومت مثلث خواهد بود. این می تواند یک رالی به سمت 2.90 دلار شروع کند. اگر این سطح کاهش یابد، حرکت رو به بالا می تواند به هدف الگوی 3.24 دلار برسد.

اگر قیمت از 50-SMA یا خط مقاومت مثلث پایین بیاید، این نشان می دهد که این جفت ممکن است اقامت خود را در داخل مثلث افزایش دهد. شکستن زیر خط حمایت می تواند نشان دهنده این باشد که خرس ها در حال به دست آوردن کنترل مجدد هستند.

مربوط: 5 پیشرفت نظارتی برتر برای کریپتو در سال 2022

XMR/USDT

مونرو (XMR) طی چند روز گذشته نتوانسته است از خط مقاومت تشکیل گوه در حال سقوط عبور کند، اما این نشانه مثبتی است که گاوها در تلاش برای نگه داشتن قیمت بالاتر از SMA 50 روزه (140 دلار) هستند.

نمودار روزانه XMR/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک صاف شده اند و RSI نزدیک به مرکز است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (144 دلار) باشد، خریداران سعی خواهند کرد با فشار دادن جفت XMR/USDT به بالای گوه، برتری کسب کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا 174 دلار افزایش یابد. شکست بیش از این سطح می تواند نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر 138 دلار کاهش یابد، مزیت می تواند به نفع خرس ها باشد. این جفت ممکن است بعداً به 125 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR/USDT. منبع: TradingView

این جفت از حمایت قوی در 138.50 دلار بهبود یافت و گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند به خط روند نزولی صعود کند، جایی که خرس ها می توانند یک بار دیگر دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت از خط روند نزولی سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به 138.50 دلار برسانند. این یک سطح مهم برای تماشای در کوتاه مدت است زیرا شکستن زیر آن می تواند یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل کند. این جفت ممکن است بعداً به 132 دلار و سپس به هدف الگوی 124 دلار کاهش یابد.

در جهت صعودی، شکست بالای خط روند نزولی می تواند روند نزولی را باطل کند و راه را برای صعود احتمالی به 153 دلار باز کند.

OCD/USDT

صرافی های متمرکز ارزهای دیجیتال از زمان فروپاشی FTX در مرکز طوفان قرار داشته اند، اما OKB (OCD) به تکمیل روند صعودی خود بسیار نزدیک است. به همین دلیل برای لیست انتخاب شد.

نمودار روزانه OKB/USDT. منبع: TradingView

جفت OKB/USDT یک الگوی سر و شانه وارونه را تشکیل داد که با شکست کامل می شود و بالای 23.22 دلار بسته می شود. هر دو میانگین متحرک در حال افزایش هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان دهنده مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است.

اگر قیمت بالاتر از سطح روانی 25 دلار باشد، جفت می تواند حرکت صعودی جدیدی را به سمت 28 دلار و سپس 31 دلار آغاز کند. هدف الگوی الگوی معکوس 36 دلار است. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، ممکن است این دیدگاه مثبت باطل شود. این جفت ممکن است بعداً به 17 دلار کاهش یابد.

نمودار OKB/USDT 4 ساعته. منبع: TradingView

این جفت یک مثلث صعودی را در نمودار 4 ساعته تشکیل دادند. این راه‌اندازی صعودی در یک شکست کامل می‌شود و بالای 24.15 دلار بسته می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند حرکت صعودی جدیدی را به سمت هدف الگوی 31 دلار آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر مثلث برسد، تنظیم صعودی را باطل می کند. این می تواند باعث توقف خریداران تهاجمی شود که ممکن است در پیش بینی یک شکست، موقعیت های طولانی را اتخاذ کرده باشند. این جفت ممکن است بعداً به 20 دلار کاهش یابد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉