بیت‌کوین و اتریوم با سقوط Bitzlato، اخراج‌های فنی و نگرانی‌های اقتصادی بر سرفصل‌ها بهبود می‌یابند.

بیت‌کوین و اتریوم با سقوط Bitzlato، اخراج‌های فنی و نگرانی‌های اقتصادی بر سرفصل‌ها بهبود می‌یابند.


اعلام اقدامات تحریمی توسط رگولاتورهای ایالات متحده علیه Bitzlato، یک صرافی نرم‌کننده، و موج جدید اخراج‌ها در شرکت‌های بزرگ فناوری، باعث اصلاح ناگهانی در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

قیمت بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر کریپتو اصلاح شده است زیرا اخبار هماهنگ شده «اقدام بین‌المللی اعمال ارز دیجیتال» باعث افزایش عدم اطمینان در میان معامله‌گران شده است.

با توجه به تعداد حوادث قو سیاه و گسترش کلاهبرداری های مبتنی بر رمزنگاری در سال 2022، بیشتر سرمایه گذاران انتظار دارند که قانونگذاران ایالات متحده و جهانی در نهایت چکشی قوی بر صرافی های متمرکز و سایر مشاغل مرتبط با صنعت کریپتو بزنند.

اقدام قیمت روزانه در بازار کریپتو منبع: Coin360

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین به پایین ترین حد روزانه 20400 دلار کاهش یافت و اتر (ETH) سود روزانه خود را برای معامله تا 1500 دلار بازگرداند.

همانطور که نمودارهای زیر نشان می دهد، افشای تعطیلی بیتزلاتو و دستگیری موسس آن ضربه ای سبک تر از حد انتظار بازار بود، با شمع های روزانه که نشان دهنده عدم تصمیم گیری معامله گران برای ورود مجدد به بازار است.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT و ETH/USDT. منبع: TradingView

فشار اضافی بر دارایی های رمزنگاری می تواند به دلیل چشم انداز نامشخص اقتصاد ایالات متحده و اقتصاد جهانی در سال 2023 باشد که توسط بانک های حاضر در داووس منتشر شده است و روند رو به رشد شرکت های فناوری بزرگ برای اخراج کارکنان.

عناوین اخیر Cointelegraph و CNBC جزئیاتی را نشان می‌دهند که مایکروسافت، آمازون و شرکت‌های فین‌تک سال گذشته بیش از 60000 کارمند خود را اخراج کردند و در 18 ژانویه، مایکروسافت موج جدیدی از اخراج 10000 کارمند خود را اعلام کرد.


نویسنده: Ray Salmond

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉