با نزدیک شدن قیمت اتریوم به بالاترین حد 3 هفته اخیر، تحلیلگر بیت کوین سطوح کلیدی جدیدی را فاش می کند

با نزدیک شدن قیمت اتریوم به بالاترین حد 3 هفته اخیر، تحلیلگر بیت کوین سطوح کلیدی جدیدی را فاش می کند


با متبلور شدن سطوح مقاومت و حمایت جدید بیت کوین در میانه یک محدوده معاملاتی «بسیار باریک»، اقدام قیمت ETH به بالاترین حد خود در چند هفته اخیر می رسد.

بیت کوین (BTC) برای شکستن مرز 17000 دلار در 4 ژانویه به عنوان یک منطقه تجاری “بسیار تنگ” به کار خود ادامه داد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

17000 دلار “ممکن” به لطف چاپ CPI

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD در Bitstamp به 16906 دلار رسید که 300 دلار نسبت به پایین‌ترین قیمت روز قبل افزایش داشت.

بزرگترین ارز رمزنگاری شده از شروع مثبت سال در وال استریت بهره مند شد و از دارایی های کریپتو که قبلاً جانبی بودند، حمایت گسترده تری کرد.

Filbfilb، یکی از بنیانگذاران بسته معاملاتی Decentrader گفت: «او دیروز بیت کوین را با بازارهای قدیمی معامله کرد. خلاصه با اشاره به رویدادهای اخیر

با تجزیه و تحلیل نمودار 12 ساعته، او استدلال کرد که میانگین متحرک 50 روزه (MA) باید گاوها را با سطوح حمایت و مقاومت فوری به ترتیب در 15500 دلار و 18000 دلار نگه دارد.

انتشار شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ایالات متحده در هفته آینده، اگر مثبت باشد، می تواند کاتالیزور نیازهای اقدام قیمت BTC را تامین کند.

Filbfilb افزود: بیت کوین باید 50 DMA را حفظ کند و بالاترین سطح هفته گذشته را بشکند، اما سفر به سمت داده های CPI ممکن به نظر می رسد.

ما در حال حاضر در محدوده بالای قیمت هفته گذشته قرار داریم.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Filbfilb/ توییتر

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، دیگران امیدوار بودند که با آغاز سال 2023، انگیزه کافی برای بیت کوین وجود داشته باشد تا از سهام و طلا پیروی کند.

همانطور که شرکت تجاری QCP Capital در آن روز توضیح داد، مورد دوم به دلیل “تخصیص آن به دارایی های جایگزین در ابتدای سال” بود.

در یک به‌روزرسانی بازار که برای مشترکین کانال تلگرام ارسال شد، او نوشت که XAU/USD در دو ماه گذشته 15 درصد افزایش داشته است و ژانویه از نظر تاریخی بهترین ماه سال است.

او با تکرار Filbfilb ادامه داد: «با وجود رالی کوچک، بیت‌کوین همچنان در یک گوه سقوط بسیار فشرده معامله می‌شود – سطح شکست کلیدی ۱۸ هزار تومانی به سمت بالا است.

28 هزار دلار در میان مدت بسیار مهم به نظر می رسد – به عنوان خط سر و شانه و سطح اصلاح فیبوناچی 61.8 درصد از پایین ترین سطح 3858 دلار در سال 2020 تا سقف 69000 دلار در سال 2021».

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: QCP Capital

تجزیه و تحلیل اعتقاد به نگهداری 1000 دلار برای اتریوم را نشان می دهد

در همین حال، به نظر می‌رسید اتریو (ETH) عملکرد ایمن‌تری داشته باشد، با سطوح حمایتی مستحکم که به گاوها در صورت رکود جدید بازار تسکین می‌دهد.

مطالب مرتبط: 3 دلیل برای اینکه هفته سختی برای بیت کوین، اتریوم و آلت کوین ها بوده است

QCP نوشت: «ETH به طور قطعی صعودی‌تر از BTC است، حتی اگر هنوز در الگوی ادغام معامله می‌شود».

بالای مثلث به 1400 می رسد، اما ناحیه مقاومت اصلی در بالای آن قرار دارد، بین 1700 تا 2000. از جنبه نزولی، ما انتظار داریم 1000-1100 حمایت بسیار خوبی باشد.”

نمودار توضیحی ETH/USD. منبع: QCP Capital

در زمان نگارش این مقاله، ETH/USD برای اولین بار از 16 دسامبر با قیمت 1250 دلار معامله شد و شمع روزانه آن در 4 ژانویه تاکنون 3 درصد افزایش یافته است.

با تجزیه و تحلیل زمانی که ممکن است بازار کریپتو به پایان برسد، QCP آماده بود ماه‌ها منتظر بماند.

نمودار شمعی 1 روزه ETH/USD (Binance). منبع: TradingView

در این گزارش آمده است: “ما انتظار داریم که این اتفاق فقط در ماه های اکتبر تا نوامبر سال جاری تکرار شود، اما ما نسبت به سقوط زودتر بازارها به پایین ترین حد خود نگاه باز خواهیم داشت.”

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉