Bitcoin aims for $25K as institutional demand increases and economic data soothes investor fears

بیت کوین ۲۵۰۰۰ دلار را هدف قرار می دهد زیرا تقاضای سازمانی افزایش می یابد و داده های اقتصادی ترس سرمایه گذاران را آرام می کند


دستاوردهای نهادی قوی و انتظار سرمایه گذاران از محور فدرال رزرو به تقویت وضعیت دارایی های پرخطر مانند بیت کوین کمک می کند.

قیمت بیت کوین (BTC) در 20 ژانویه به بالای 22500 دلار رسید و از آن زمان تا کنون این سطح را حفظ کرده است و در ژانویه 40.5 درصد افزایش یافته است. این حرکت با تحولاتی در بازار سهام همراه شد که پس از لغو محدودیت‌های کووید-19 چین پس از سه سال کنترل شدید همه‌گیر، افزایش یافت.

شرکت های تجارت الکترونیک و سرگرمی به عنوان بهترین عملکرد از ابتدای سال در بازار پیشرو هستند. برادران وارنر (WBD) 54٪، Shopify (SHOP) 42٪، MercadoLibre (MELI) 41٪، Carnival Corp (CCL) 35٪ و Paramount Global (PARA) 35٪ سود کسب کردند. پس از اینکه شورون تولیدکننده نفت شورون 36.5 میلیارد دلار ثبت کرد، که دومین سود سالانه ثبت شده تاکنون است، درآمد شرکت ها همچنان هجوم سرمایه گذاران و توجه را به خود جلب می کند.

مهمتر از همه، تحلیلگران انتظار دارند که اپل (AAPL) درآمد شگفت انگیز 96 میلیارد دلاری را برای سال 2022 در 2 فوریه اعلام کند. نتایج 2.3 تریلیون دلاری شرکت فناوری بسیار بیشتر از سود گزارش شده 67.4 میلیارد دلاری مایکروسافت (MSFT) در سال 2022 است. درآمدهای قوی همچنین به اعتبار ارزش گذاری سهام فعلی کمک می کند، اما آینده روشن تری را برای اقتصاد تضمین نمی کند.

به گفته جولیان امانوئل، مدیر ارشد اجرایی Evercore ISI، سناریوی مطلوب‌تر برای دارایی‌های ریسک عمدتاً ناشی از کاهش شاخص‌های اقتصادی پیشرو از جمله سازنده، بررسی‌های حمل و نقل و شاخص مدیران خرید قراردادی (PMI) است.

بر اساس تحقیقات شرکت خدمات مالی Matrixport، سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده حدود 85 درصد از فعالیت های خرید اخیر را تشکیل می دهند. این بدان معنی است که بازیکنان بزرگ “از کریپتو تسلیم نمی شوند”. این مطالعه بازده در ساعات معاملاتی ایالات متحده را در نظر می گیرد، اما انتظار دارد آلت کوین ها بهتر از بیت کوین عمل کنند.

از یک طرف، گاوهای بیت کوین پس از بهبود 49 درصدی قیمت از 15500 دلار پایین ترین سطح خود در 21 نوامبر، دلایلی برای جشن گرفتن دارند، اما خرس ها همچنان در بازه زمانی گسترده تر دست بالا را حفظ می کنند زیرا بیت کوین طی 12 ماه 39 درصد کاهش یافته است.

بیایید به معیارهای مشتقات بیت کوین نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار چگونه موقعیت دارند.

تقاضا برای استیبل کوین مبتنی بر آسیا به قلمرو FOMO نزدیک می شود

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضای معامله‌گران خرده‌فروشی ارز دیجیتال مبتنی بر چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد باعث می‌شود که این اندیکاتور 100 درصد بالاتر از ارزش منصفانه باشد و در بازارهای نزولی، قیمت پیشنهادی استیبل کوین در بازار سرریز می‌شود و باعث تخفیف 4 درصدی یا بالاتر می‌شود.

USDC همتا به همتا در مقابل. USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC نسبت به کاهش 1 درصدی دو هفته پیش، 3.7 درصد است که نشان دهنده تقاضای بسیار قوی تر برای خرید استیبل کوین در آسیا است. این اندیکاتور پس از افزایش 9 درصدی در 21 ژانویه تغییر دنده داد و منجر به تقاضای بیش از حد از سوی معامله گران خرده فروشی شد.

با این حال، برای درک چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای، لازم است در بازارهای آتی بیت کوین غوطه ور شوید.

حق بیمه آتی از 21 ژانویه خنثی بوده است.

معامله گران خرده فروشی اغلب از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت با بازارهای نقدی اجتناب می کنند. در همین حال، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا آنها از نوسانات نرخ های تامین مالی در یک قرارداد آتی دائمی جلوگیری می کنند.

حق بیمه سالانه سه ماهه باید بین +4٪ و +8٪ در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، زمانی که معاملات آتی زیر چنین محدوده‌ای معامله می‌شوند، نشان‌دهنده عدم اعتماد به خریداران اهرمی است – معمولاً یک شاخص نزولی.

حق بیمه سالانه آتی 3 ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

نمودار حرکت مثبت برای حق بیمه آتی بیت کوین را پس از شکستن شاخص کلیدی به بالای بالاترین رقم پنج ماهه 4 درصد در ژانویه نشان می دهد. این حرکت نشان دهنده یک تغییر شدید نسبت به احساسات نزولی ارائه شده توسط تخفیف آتی (بازگشت) موجود تا اواخر سال 2022 است.

مربوط: قیمت بیت کوین افزایش می یابد، اما سهام استخراج بیت کوین ممکن است تا سال 2023 آسیب پذیر باقی بماند

معامله گران مراقب هستند تا ببینند آیا پست های فدرال رزرو قصد بازگشت دارند یا خیر

در حالی که رشد 40.5 درصدی بیت کوین در سال 2023 امیدوارکننده به نظر می رسد، شاخص Nasdaq سنگین فناوری 10 درصد در مدت مشابه افزایش یافته است که آن را شک و تردید می کند. برای مثال، اجماع خیابانی یکی از محورهای سیاست تشدید کمی فدرال رزرو (FED) در مقطعی از سال 2023 است – به این معنی که نرخ بهره دیگر افزایش نخواهد یافت.

مشتقات بیت کوین و تقاضای استیبل کوین از سطوح هراس بازگشته اند، اما اگر فرود نرم مورد انتظار فدرال رزرو اتفاق بیفتد، خطر یک محیط رکودی عملکرد صرافی ها را محدود کرده و جذابیت “حفاظی تورمی” بیت کوین را تضعیف خواهد کرد.

در حال حاضر، نرخ‌ها از گاوهای نر حمایت می‌کنند، زیرا شاخص‌های اقتصادی پیشرو در حال نشان دادن تصحیح ملایمی هستند – برای پایین نگه داشتن تورم کافی است، اما همانطور که درآمد شرکت‌ها تایید می‌کند، چندان نگران‌کننده نیست.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉