Bitcoin adoption of Guatemalan merchants grows one BTC tattoo at a time

پذیرش بیت کوین توسط بازرگانان گواتمالایی، هر بار یک خال کوبی BTC را بزرگ می کند


کشور آمریکای مرکزی گواتمالا در راه پذیرش بیشتر توسط معامله گران بیت کوین است.

استفاده از بیت کوین (BTC) در گواتمالا در حال افزایش است. این کشور در همسایگی السالوادور، کشور آمریکای لاتین دارای شرکت‌های بیت‌کوینی مانند Ibex و Osmo است که در گواتمالا رشد کرده‌اند، چندین پروژه الهام‌گرفته از بیت‌کوین بیچ از جمله دریاچه بیت‌کوین، و اکنون خالکوبی‌های رایگان BTC.

یک مسابقه پذیرش تاجر بیت کوین که در سال 2022 توسط Osmo Wallet، یک شرکت بیت کوین مستقر در گواتمالا برگزار شد، منجر به تبلیغ جوهر رایگان شد. کوین تلگراف با پیرو کوئن، یکی از بنیانگذاران کیف پول Osmo، و استیون ماروکین، مالک Soul’s Anchor، یک سالن خالکوبی در گواتمالا سیتی صحبت کرد.

ایده های رایگان خالکوبی از Soul’s Anchor. منبع: کوئن

کوئن توضیح داد که چگونه ماموریت او این است که افراد بیشتری را به استفاده از بیت کوین سوق دهد:

بنابراین، ما رقابتی را بین بازرگانان برگزار کردیم تا ببینیم چه کسی بیشترین حجم فروش بیت کوین را در سال 2022 انجام خواهد داد. فروشگاه Soul’s Anchor Tattoo Shop در شهر گواتمالا، که در اکتبر شروع به پذیرش پرداخت بیت کوین با استفاده از Osmobusiness کرد، برنده این رقابت شد.

پذیرش تاجر در گواتمالا چیز جدیدی نیست. بنابراین آنها به این فکر کردند که چگونه همه چیز را هیجان انگیزتر کنند. آنها تصمیم گرفتند که ارائه خالکوبی رایگان بیت کوین به مشتریان می تواند یک تاکتیک بازاریابی پسند بیت کوین باشد. “این یک ضربه بزرگ بود. همه صندلی‌ها ظرف چند ساعت پر شدند!» او توضیح داد.

خالکوبی رایگان بیت کوین توسط Bman Cointelegraph مورد استقبال قرار گرفت. منبع: کوئن

معتقدان بیت کوین گواتمالایی و گردشگران بیت کوین به فروشگاه هجوم آوردند تا میم ها، نقل قول ها یا تصاویر بیت کوین مورد علاقه خود را روی پوست خود چاپ کنند. استیون ماروکین، مالک Souls Anchor، می‌گوید: «حدود هفت ماه از پذیرش رسمی بیت‌کوین می‌گذرد و ماهانه دو تا سه مشتری داشتیم». مبلغ کمی است، اما پرداخت ها در حال افزایش است، او می گوید:

ما در ماه‌های اول فقط یک مشتری داشتیم و اگرچه هنوز چند درصد، احتمالاً 1 درصد از درآمد ما است، اما خوشحالیم که شروع به پذیرش آن کردیم.»

کوئن توضیح می‌دهد که هنوز برای پذیرش بیت‌کوین در گواتمالا خیلی زود است و «بسیاری از صاحبان کسب‌وکار به دلیل نوسانات، هنوز در مورد پذیرش و نگهداری بیت‌کوین مطمئن نیستند».

معامله گران می توانند با اجازه دادن به تبدیل فوری بیت کوین به ارز فیات در پایانه معاملات پرداخت، از نوسانات جلوگیری کنند. تبدیل فوری BTC به فیات یک روند رو به رشد در فضای پرداخت بیت کوین است، زیرا شرکت هایی مانند Strike و CoinCorner به رهبری جک مالرز راه حل های مشابهی را ارائه می دهند. بیت کوین به عنوان یک وسیله مبادله در حال رونق است و کوئن به آینده آن خوش بین است:

پذیرش بیت کوین در شهر گواتمالا در حال افزایش است، هر روز که می گذرد شاهد ورود افراد بیشتری به بیت کوین، یادگیری و جمع آوری Sats هستیم.

نیمی از زوج کاوشگر بیت کوین، Rikki، که 45 روز فقط در السالوادور با بیت کوین زندگی کردند، اخیراً به گواتمالا سفر کردند تا هزینه خود را با بیت کوین بپردازند. ریکی با اشاره به خود و شریکش لورا به کوین تلگراف گفت: «ما واقعاً از پذیرش بیت کوین در گواتمالا شگفت زده شدیم.

“مردم محلی کنجکاو هستند، آنها می خواهند در مورد بیت کوین بیاموزند و آن را جایگزین مهمی برای کارت های اعتباری پر هزینه در کشور ببینند.”

کوئن توضیح داد: در واقع، با پذیرش بیت کوین، کسب و کار می تواند بیش از 50 درصد در هزینه های تراکنش در مقایسه با پذیرش پرداخت های کارت اعتباری صرفه جویی کند، “پس مشوق هایی وجود دارد.”

موارد مرتبط: هنگام بررسی CBDCها در بیت کوین، السالوادور، هندوراس و گواتمالا

Rikki افزود که تلاش‌های شرکت‌های مستقر در گواتمالا مانند Ibex و Osmo “مجبور به افزایش آگاهی فناوری” است. این زوج همچنین از بیت کوین لیک، یک پروژه اجتماعی به سبک ساحل بیت کوین بازدید کردند که در آن شهردار گواتمالایی قبل از امضای قرارداد به عنوان بخشی از تبلیغات، در دفتر خود بیت کوین استخراج می کرد.

ما ایده خالکوبی را بسیار زیبا یافتیم. شرکتی که می‌خواهد به تاجرانی که بیشترین تراکنش‌های بیت‌کوین را دریافت می‌کنند، با تبلیغ کسب‌وکارشان پاداش بدهد.»

خالکوبی‌های بیت‌کوین و کریپتو روز به روز رایج‌تر می‌شوند، زیرا طرفداران کریپتو تصمیم می‌گیرند خود را با سکه مورد نظر خود برند کنند. با این حال، خالکوبی کریپتو گاهی اوقات می تواند بسیار بسیار اشتباه باشد.

خالکوبی بیت کوین از Rikki (بالا) و Laura (پایین). منبع: Riki

بیایید مایک نووگراتز، بنیانگذار Galaxy Digital را به عنوان مثال در نظر بگیریم. خالکوبی Terra (LUNA) یادآوری دائمی است که سرمایه گذاری نیاز به فروتنی دارد. قیمت سکه LUNA در سال 2021 بیش از 99 درصد کاهش یافت. خوشبختانه، خالکوبی بیت کوین در حال حاضر، به لطف افزایش قیمت در ژانویه، ایمن است.


نویسنده: Joseph Hall

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉