با وجود فروش نهنگ، انباشت بیت کوین به رکورد 800 هزار نفر نزدیک شد

با وجود فروش نهنگ، انباشت بیت کوین به رکورد 800 هزار نفر نزدیک شد


شخصی در حال انباشت بیت کوین در بازار نزولی بیت کوین 2022 است و این روند هیچ نشانه ای از معکوس نشان نمی دهد.

انباشت بیت کوین (BTC) در کریسمس امسال به نقطه عطف جدیدی نزدیک می شود زیرا توزیع مجدد عرضه بیت کوین ادامه دارد.

داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نشان می دهد که کل موجودی بیت کوین بیت کوین به اصطلاح “آدرس های ذخیره” به بالاترین حد خود نزدیک می شود.

آدرس های BTC “فقط HODL” نزدیک به 1 میلیون است

در پشت صحنه بازار نزولی بیت کوین 2022، برخی از سازمان ها هیچ شکی در مورد استراتژی سرمایه گذاری BTC خود ندارند.

به گفته گلس‌نود، آدرس‌های احتکار بیت‌کوین بیش از هر زمان دیگری فراوان است و موجودی بیت‌کوین موجود در آنها تقریباً در سطح رکوردی است.

در بیانیه این شرکت توضیح داده شده است: «آدرس‌های ذخیره به آدرس‌هایی گفته می‌شود که حداقل ۲ انتقال بدون گرد و غبار دریافتی داشته باشند و پولی خرج نکرده باشند».

گلس‌نود می‌افزاید که کیف‌پول‌های سوآپ و آن‌هایی که متعلق به ماینرها هستند، و همچنین آدرس‌هایی که بیش از هفت سال پیش فعال بودند، از جدول امتیاز حذف می‌شوند، زیرا وجوه موجود در آنها ممکن است از بین برود و برای همیشه از گردش خارج شود.

جدول موجودی آدرس پس انداز بیت کوین. منبع: Glassnode

با وجود این، آدرس های پس انداز تا 25 دسامبر در مجموع 3,099,828 بیت کوین وجود داشت.

این عدد در حال نزدیک‌تر شدن و نزدیک‌تر شدن به بالاترین رقم تاریخ ۳,۴۰۳,۲۸۰ BTC است که در آگوست ۲۰۱۵ مشاهده شد. از کریسمس 2021، موجودی آدرس پس انداز حدود 18٪ افزایش یافته است.

تا 25 دسامبر 2022، در مجموع 793591 آدرس پس انداز واجد شرایط وجود داشت.

جدول آدرس های پس انداز بیت کوین منبع: Glassnode

فروش نهنگ “گاو نر”؟

در همین حال، یک تجزیه و تحلیل جداگانه از پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant استدلال کرد که روند کلی بلندمدت صعودی است، حتی اگر صاحبان سهام بزرگتر خطرات BTC را کاهش دهند.

مطالب مرتبط: با فراموش کردن FTX توسط کاربران، برداشت ارز بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود در ۷ ماه گذشته سقوط کرد

«صاحبان بزرگتر (نهنگ ها) می خواهند به صاحبان کوچکتر (خرده فروشی) بفروشند، ببینید آیا به تز بیت کوین بلندمدت اعتقاد دارید یا خیر. بیت کوین بیشتر در شبکه توزیع می شود. در دست سرمایه گذاران بیشتری از چند نهنگ است. مارتون در یکی از قسمت‌های یک پست وبلاگ در دسامبر نوشت.

“در بازه زمانی پایین تر، این هنوز یک خطر مداوم است. اما از منظری گسترده تر، من مطمئن هستم که این برای کل شبکه بیت کوین سالم است.”

نمودارهای همراه تغییراتی را در ارزش خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) نشان می‌دهند، با تراکنش‌های بین 0.1 و 1 BTC به طور قابل توجهی در Q4 افزایش یافته است.

نمودار باندهای ارزش بیت کوین UTXO. منبع: CryptoQuant

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، افزایش تعداد کیف پول های بیت کوین کوچکتر در نتیجه رونق FTX بود زیرا کاربران عجله داشتند وجوه خود را از صرافی های نگهبانی برداشت کنند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉