مدیر عامل Bitwise می گوید بیت کوین تاثیرگذارترین هاوینگ را تجربه خواهد کرد


فهرست

  • آیا فدرال رزرو یک رالی دیگر بیت کوین را رهبری خواهد کرد؟
  • نصف شدن چه تاثیری بر ماینرها خواهد داشت؟

بر اساس اعلامیه اخیر، انتظارات برای رویدادی که می تواند مهم ترین رویداد نصف شدن تاریخ باشد، در حال آماده شدن است. اصطلاح توسط هانتر هورسلی، مدیر عامل Bitwise.

هورسلی در پست خود در شبکه اجتماعی X، هالوینگ آینده را با هالوینگ قبلی در سال 2020 مقایسه کرد. او گفت: “آخرین نصف شدن بیت کوین در سال 2020 زمانی رخ داد که بیت کوین حدود 9000 دلار بود.” این نصف شدن، که با قیمت بیت کوین در حدود 70000 دلار رخ می دهد، کاهش عرضه بر حسب دلار را بیش از سه برابر خواهد کرد.

کارت

انتظار می رود چهارمین نصف شدن بیت کوین، که قرار است در 19 آوریل انجام شود، یک کاتالیزور اصلی صعودی باشد.

آیا فدرال رزرو یک رالی دیگر بیت کوین را رهبری خواهد کرد؟

اهمیت این نصف شدن را باید در چارچوب سایر عوامل اقتصادی نیز بررسی کرد. در آستانه نصف شدن قبلی، فدرال رزرو نرخ بهره را به صفر رساند و یک برنامه بزرگ QE را راه اندازی کرد.

بنابراین، برخی تعجب می کنند که آیا تقاضا برای ETF های بیت کوین تازه راه اندازی شده به اندازه کمک های گسترده فدرال رزرو برای بیت کوین صعودی خواهد بود. به گفته هورسلی، او معتقد است که پویایی مشابهی ممکن است این بار در جریان باشد، زیرا فدرال رزرو بر کاهش نرخ بهره تمرکز می کند.

نصف شدن چه تاثیری بر ماینرها خواهد داشت؟

بر اساس گزارش اخیر Hashrat Index، بیت کوین اگر قیمت سطح فعلی خود را حفظ کند یا رشد متوسطی را تجربه کند، تخمین زده می شود 3 تا 7 درصد از هش بیت بیت کوین پس از نصف شدن، آفلاین شود. این البته منجر به تنظیمات مربوط به دشواری استخراج نیز خواهد شد.

با این حال، کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین می تواند باعث شود که بخش قابل توجهی از هش آفلاین شود.

حواشی عملیاتی احتمالا پس از نصف شدن ضعیف باقی خواهند ماند. بنابراین، ماینرها باید بر روی بهبود کارایی تمرکز کنند و در عین حال از نوسانات و خطرات عملیاتی محافظت کنند.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید