نام تجاری BitBoy Crypto دیگر بن آرمسترانگ یوتیوبر را نخواهد داشت


زمانی که این شرکت اعلام کرد که بن آرمسترانگ دیگر به «Bitboy Crypto» وابسته نخواهد بود، برند پدیده کریپتو بیش از 3.3 میلیون دنبال کننده داشت.

شرکت مادر شبکه هیت که برند «BitBoy Crypto» را کنترل می‌کند، روابط خود را با بن آرمسترانگ، چهره عمومی، قطع کرده است و دلیل آن مشکلات سوء مصرف مواد و آسیب مالی کارکنان است.

در اطلاعیه 28 آگوست در یوتیوب و کانال های رسانه های اجتماعی، یک سخنگوی از پایان روابط تجاری ابراز تاسف کرد و اشاره کرد که شرکت این تصمیم را پس از تلاش های آرمسترانگ برای کمک به “در هنگام بازگشت مجدد به سوء مصرف مواد” اتخاذ کرد. این شرکت ادعا کرد که آرمسترانگ باعث “آسیب عاطفی، جسمی و مالی” به کارمندان هیت و سایرین در این زمینه شده است.

در این اطلاعیه هیچ گونه رویدادی که می تواند منجر به خاتمه روابط تجاری با آرمسترانگ شود، توضیح بیشتری نداد. یوتیوبر کریپتو در یک شکایت دسته جمعی شرکت داشت که در آن سرمایه گذاران ادعا کردند که آرمسترانگ و سایر تأثیرگذاران FTX را بدون افشای غرامت از صرافی تبلیغ می کردند.

در طول محاکمه، سوابق دادگاه حاکی از آن بود که آرمسترانگ علیه وکلای مدافع شاکیان تهدید کرده و آشکارا با عدم حضور در دادگاه مطابق دستور، اقتدار قاضی فدرال را به سخره گرفته است. رسیدگی به این پرونده به 16 ژوئن موکول شد.

آرمسترانگ با استفاده از پلتفرم خود که بیش از یک میلیون X دنبال کننده و مشترک یوتیوب دارد، به افراد سرشناس از جمله کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا و گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، توهین کرد. در آگوست 2022، یوتیوبر که به نام «آتوزی» نیز شناخته می‌شود، شکایتی را علیه ارلینگ منگشول جونیور تنظیم کرد، اما پس از جمع‌آوری بیش از 200000 دلار برای دفاع از منگ شول، از این پرونده صرف‌نظر کرد.

مرتبط با: رئیس سابق SEC به اینفلوئنسرها نسبت به پیگرد قانونی برای دستکاری قیمت کریپتو هشدار می دهد

بسیاری از X و یوتیوب‌برها پس از اعلام این خبر در 28 آگوست، در حمایت از آرمسترانگ واکنش نشان دادند و نگرانی‌های خود را در مورد آینده برند «Bitboy Crypto» که قابل‌تشخیص‌ترین چهره نیست، ابراز کردند. آرمسترانگ کانال یوتیوب خود را در فوریه 2018 راه اندازی کرد و تا اوت 2023، کل دسترسی اجتماعی برند BitBoy Crypto به بیش از 3.3 میلیون دنبال کننده رسیده است.

مشخص نیست که آیا درگیری های قانونی قبلی آرمسترانگ به قطع روابط شرکت با او کمک کرده است یا خیر. بسیاری از مقامات در سرتاسر جهان پدیده‌های کریپتو را برای ترویج پروژه‌های تقلبی ادعایی پس از فروپاشی FTX هدف قرار می‌دهند.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید