اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند TradFi را با CBDC توسعه دهند تا کاربران را از رمزنگاری دور نگه دارد

اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند TradFi را با CBDC توسعه دهند تا کاربران را از رمزنگاری دور نگه دارد


آخرین خبرنامه بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی راه‌هایی را برای کاهش خطرات دارایی‌های رمزنگاری بررسی می‌کند و پیشنهاد می‌کند که TradFi نیز می‌تواند خانه خود را نظم و ترتیب بهتری بدهد.

اقتصاددانان بانک تسویه بین‌المللی (BIS) به ریسک‌های ذاتی اکوسیستم کریپتو نگاهی انداختند و راه‌حلی به ظاهر جدید ارائه کردند. آنها در خبرنامه 12 ژانویه توصیه کردند: «یک جایگزین ایجاد کنید». آنها ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در نظر داشتند.

نویسندگان این خبرنامه، به ریاست ماتئو آکیلینا، اقتصاددان ارشد BIS، گفتند که به دنبال درس هایی از زمستان ارزهای دیجیتال آینده در سال 2022 هستند. ،” آنها گفتند.

نویسندگان می‌گویند که هم تامین مالی متمرکز و هم غیرمتمرکز در دنیای کریپتو “آسیب‌پذیری‌های بسیاری را به اشتراک می‌گذارند که از امور مالی سنتی (TradFi) آشنا هستند. با این حال، خطرات ناشی از اهرم بالا، عدم تطابق نقدینگی و سررسید، و عدم تقارن اطلاعاتی قابل توجه در کریپتوها بیشتر است.

نویسندگان خاطرنشان کردند که با وجود مشکلاتی که در کریپتو وجود دارد، بعید است که به خودی خود از بین برود. آن‌ها اقدامات بالقوه کاهش خطر را در دسته‌بندی‌های خاصی از ممنوعیت‌های دارای رمزنگاری فعال قرار دادند، از جمله کریپتو جدا از «اقتصاد واقعی» و تنظیم کریپتو «به روشی مشابه TradFi». در این چارچوب، آنها یک ضمیمه جداگانه ارائه می کنند که ابتکار مقررات ملی و بین المللی رمزارز را توصیف می کند.

مرتبط: بانک‌های مرکزی استانداردهایی را برای ریسک کریپتو بانک‌ها تعیین می‌کنند: BIS

آنها خاطرنشان کردند که هر گزینه مزایا و معایب نسبی دارد. به عنوان مثال، ممنوعیت ممکن است «در تضاد با اصول بنیادین جامعه» باشد. با این حال، سه رویکرد را می توان به طور همزمان دنبال کرد:

بانک‌های مرکزی با توجه به سیاست‌گذاری عمومی خود، ممکن است بخواهند کارهای بیشتری انجام دهند. با تقویت نوآوری قوی در TradFi، آنها می توانند به یک سیستم پولی کارآمدتر کمک کنند.”

افزایش سرعت و مقرون به صرفه بودن پرداخت ها می تواند جزء مهم این استراتژی باشد:

نوآوری موجود در حوزه‌های خاصی از ارزهای دیجیتال می‌تواند برای بهبود نحوه ارائه خدمات در TradFi استفاده شود.

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، از طریق CBDC است، که نویسندگان ادعا می‌کنند چندین مزیت دارد:

“آنها می توانند به کاهش هزینه های پرداخت، افزایش شمول مالی، پشتیبانی از یکپارچگی سیستم و پشتیبانی از کنترل کاربر بر داده ها و حریم خصوصی کمک کنند.”

سازمان‌های بین‌المللی و فراملی بسترهایی را برای افزایش مخالفت با ارزهای دیجیتال فراهم کرده‌اند. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا (ECB) اخیراً استدلال مشابهی را برای توسعه CBDC به هزینه ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. همین وبلاگ ECB اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که ادعا می کند ارزهای دیجیتال “در مسیر بی ربط بودن” هستند. صندوق بین المللی پول نیز به دلیل موضع ضد رمزنگاری خود مورد انتقاد قرار گرفته است.


نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉