بایننس در مقابل CFTC: آخرین نبرد دادگاه می تواند چشم انداز ارزهای دیجیتال در ایالات متحده را تغییر دهد


به گفته بسیاری از کارشناسان بازار، شکایت CFTC علیه بایننس می تواند آغازی برای پایان صرافی ارزهای دیجیتال آمریکا باشد.

مسائل رگولاتوری برای بایننس چیز جدیدی نیست و در بسیاری از موارد در گذشته موفق شده بر چنین موانعی غلبه کند یا از کنار آنها عبور کند و در نهایت با رگولاتورها همکاری کند.

با این حال، وقتی صحبت از ایالات متحده می شود، بازار سهام خود را مورد هدف چندین آژانس قرار داده است.

تعدادی از رگولاتورهای مالی ایالات متحده تحقیقات مداومی علیه صرافی ارز دیجیتال دارند. برخی از این تحقیقات به سال 2018 بازمی‌گردد و اکنون یکی از تنظیم‌کننده‌های اولیه بازار مشتقات در ایالات متحده در رابطه با تحقیقات خود که در اوایل سال 2021 آغاز شده بود، شکایت کرده است.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در 28 مارس علیه بایننس به همراه مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو و مدیر ارشد سابق ساموئل لیم شکایت کرد.

در این دادخواست ادعا شده است که بایننس با ارائه خدمات تجارت مشتقات خود به مشتریان ایالات متحده بدون ثبت نام در تنظیم کننده بازار مناسب، قوانین مربوط به مشتقات ایالات متحده را نقض کرده است. CFTC بایننس را متهم کرد که موفقیت تجاری را بر رعایت مقررات در اولویت قرار داده است.

این پرونده همچنین به تیتر خبرها تبدیل شد زیرا CFTC نه تنها علیه صرافی، بلکه علیه ژائو و لیم نیز شکایت کرد. رگولاتور ایالات متحده همچنین بایننس و مدیر عامل آن را به نقض قانون بورس کالا و کنترل قوانین شرکت های خارجی هفت بار متهم کرد.

دیوید وو، سردبیر مؤسسه آمریکایی تحقیقات اقتصادی روزانه اقتصاد، به کوین تلگراف گفت که با توجه به رویکرد فراگیر دولت ایالات متحده برای کسب و کارهای ارزهای دیجیتال، مورد CFTC تعجب آور نیست. .

«اقدامات نظارتی قابل توجهی می تواند باعث شود بایننس به طور فزاینده ای عملیات تجاری خود را به خارج از ایالات متحده تغییر دهد. همچنین، با توجه به سهم بزرگ Binance.US از حجم معاملات بیت کوین ایالات متحده، اگر معامله گران به پلتفرم های جایگزین تغییر ندهند، تعطیلی احتمالی عملیات صرافی در ایالات متحده می تواند منجر به کاهش حجم معاملات داخلی شود.

CFTC به دنبال شرکت‌های بزرگی بود که قبلاً اقدامات قانونی را علیه Tether و Bitfinex آغاز کرده بودند، که منجر به تغییرات عمده در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال شده است. شکایت علیه Binance نیز متفاوت به نظر نمی رسد.

آخرین: راز فروش به سرمایه گذاران خطرپذیر مرد: بنیانگذاران زن کریپتو منفجر شدند

CFTC درخواست کرد که بایننس، ژائو، لیم و همه شرکت های وابسته از تجارت در نهادهای ثبت شده، داشتن هر گونه سهام کالایی، ثبت نام یا معافیت از CFTC، یا فعالیت به عنوان مدیر، افسر یا کارمند یک نهاد ثبت شده منع شوند. همچنین درخواست کرد که بایننس سود معاملات، درآمدها، کمیسیون‌ها و کارمزدهای مشتریان ایالات متحده را بازپرداخت کند و همچنین جریمه‌های مدنی ارزیابی شده توسط دادگاه را بپردازد و بر اساس هیئت منصفه محاکمه شود.

سرنوشت بایننس در ایالات متحده در حال حاضر نامشخص به نظر می رسد

شکایت CFTC شواهدی را جمع آوری کرد، از جمله ضبط چت های داخلی که ژائو با مدیران Binance داشت. برخی از کارشناسان بازار معتقدند که به خوبی می تواند سرنوشت صرافی جهانی ارز دیجیتال در ایالات متحده را تعیین کند.

مارک فیدلمن، بنیانگذار SmartBlocks، به کوین تلگراف گفت که این دعوی پتانسیل این را دارد که سال ها پیشرفت انجام شده توسط شرکت خواهر آمریکایی Binance، Binance.US، خنثی شود و صرافی جهانی به عنوان یک نهاد مستقل عمل می کند. فیدلمن گفت: «اتهامات علیه Binance سنگین هستند و مجازات‌ها می‌تواند ویرانگر باشد.

علاوه بر نقض مقررات، این دادخواست به طور خاص به شرکت های تجاری زیرمجموعه Binance.US Merit Peak اشاره می کند. CFTC ادعا کرد که ژائو مستقیماً بایننس و تمام شرکت های وابسته به آن را کنترل می کند.

گزیده ای از پرونده CFTC. منبع: CFTC

این شکایت همچنین به طور خاص به بسیاری از کارمندان Binance که در معرض ایالات متحده قرار گرفته اند، از جمله Trust Wallet، Binance Labs (به دلیل قرار گرفتن در معرض ایالات متحده) و سازندگان جامعه شاغل در صرافی، به نام “Binance Angels” به عنوان زمینه ای برای درخواست به ایالات متحده مربوط می شود.

بدترین اتهام ممکن است این باشد که بایننس حدود 300 حساب کاربری دارد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ژائو مرتبط هستند و علیه مشتریان معامله می شوند.

گزیده ای از پرونده CFTC. منبع: CFTC

شکایت های CFTC علیه شرکت های رمزنگاری در گذشته منجر به جریمه های سنگین و دستور توقف فعالیت ها شده است. ترنس یانگ، مدیر عامل Harvard Law JD و شرکت متمرکز بر بیت کوین سوان بیت کوین، به کوین تلگراف گفت که بعید به نظر می رسد که Binance.US بسیار طولانی تر به فعالیت خود ادامه دهد، بسته به آنچه CFTC باید در دادگاه ثابت کند.

از یک طرف، Binance.US محصولات کمتری را نسبت به Binance ارائه کرد و مشتریانی دارد که به عنوان مشتریان آمریکایی شناخته می شوند. اگر بتواند ثابت کند که به بایننس کمک می کند تا مشتریان آمریکایی را که می خواهند از VPN استفاده کنند، جذب کند

بایننس مستقیماً به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این شرکت پاسخی عمومی به این شکایت منتشر کرد که در آن ژائو گفت این شکایت حاوی توصیف ناقصی از حقایق است و “با توصیف بسیاری از موضوعات ادعا شده در شکایت موافق نیست.”

بسیاری این شکایت را برای آینده بایننس در ایالات متحده حیاتی می دانند و برخی آن را به عنوان یک حرکت سیاسی در میان تنظیم کننده ها طبقه بندی می کنند.

آدام کوکران، توسعه دهنده امور مالی غیرمتمرکز و سرمایه گذار فرشته، سناریوی نهایی این پرونده را در یک تاپیک توییتری توضیح داد. او فوق الذکر اگر بایننس و سایر مدیران نامبرده با دادگاه های ایالات متحده تعامل نداشته باشند یا ظاهراً در یک جلسه از خود دفاع نکنند، CFTC برنده خواهد شد. با این حال، اگر آنها این کار را انجام دهند، “آنگاه فرآیند کشف همه کتاب‌ها را در سطح بین‌المللی به روی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده از همه نهادها، از جمله آن‌هایی که شخصاً متعلق به ژائو هستند، باز می‌کند تا مسائل دیگر را اشتباه بگیرد.”

اثرات احتمالی بر بازار ارزهای دیجیتال

اتهامات CFTC علیه بایننس جدی است و صرافی کریپتو نگرانی های بیشتری نسبت به CFTC دارد. این مبادله در حال حاضر توسط SEC، وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی نیز در حال بررسی است.

در پایان سال 2022، بایننس سهم بازار 92 درصد از کل حجم معاملات بیت کوین (BTC) را داشت. سهم بازار این صرافی در ابتدای سال گذشته تنها 45 درصد بود، اما حذف کارمزد تراکنش ها در ژوئن و سقوط صرافی رقیب FTX در نوامبر به جذب مصرف کنندگان کمک کرد.

بایننس منبع مهم نقدینگی بازار است. بازارسازان کلیدی از بایننس برای انجام معاملات و به دست آوردن نقدینگی استفاده می کنند. ظرفیت بازار برای یافتن قیمت ها و منابع نقدینگی تحت تأثیر هرگونه اختلال در عملیات بایننس قرار خواهد گرفت. مشتریان انفرادی و معامله گران نهادی در نهایت در نتیجه آسیب خواهند دید.

در حالی که بیشتر این تحقیقات در حال انجام و ادعاهای CFTC در این مرحله صرفا اتهاماتی هستند و در دادگاه اثبات نشده اند، جیسون آلگرنت، مدیر ارشد حقوقی و انطباق در بانک دارایی دیجیتال FireBlocks، به کوین تلگراف گفت که نتیجه پرونده CFTC می تواند تسریع شود. روند خروج مشاغل از بازار ایالات متحده

“بسته به اینکه بایننس در نهایت چگونه تحت تاثیر قرار می گیرد، این می تواند شوک هایی را به بازارهای دارایی دیجیتال جهانی وارد کند. خوب یا بد، بایننس اکنون با توجه به حجم معاملات جهانی که از طریق آن می گذرد، مانند یک زیرساخت بازار مالی مهم به نظر می رسد. این امر باعث وخامت جدی نقدینگی خواهد شد. منابع،» او گفت.

وی افزود که در بلندمدت، منابع جایگزین نقدینگی در قالب شرکت‌های تازه وارد، از جمله فعالان سنتی بازار مالی مانند نزدک، که برنامه‌های خود را برای ورود به بازار دارایی‌های دیجیتال اعلام کرده، ظهور خواهند کرد.

آخرین: چگونه ممنوعیت TikTok در ایالات متحده می تواند صنعت کریپتو را تحت تأثیر قرار دهد

آلگرانت گفت که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده در تلاش هستند تا با ایجاد مشکلات قانونی و همچنین عدم اطمینان قانونی، ارزهای دیجیتال را از بین ببرند. او به عنوان مثال Coinbase، یک صرافی رمزنگاری عمومی تحت نظارت ایالات متحده که اخیراً اطلاعیه Wells را از SEC دریافت کرده است، ذکر کرد.

اکنون شما یک صرافی متفاوت دارید که یک شکایت اجرایی از تنظیم کننده کالا دریافت کرده است زیرا اساساً در همان تجارت است. برای کریپتو، این بدترین هر دو جهان است – Coinbase، ادعای SEC یک شرکت، و Binance، ادعای CFTC.

بایننس در سرتاسر جهان راهپیمایی می کند و در طول سال ها شکایات متعددی را از بریتانیا، ژاپن، آلمان، استرالیا و غیره دریافت کرده است. با این حال، به گفته بسیاری از کارشناسان، پرونده CFTC می تواند به یک آلباتروس در گردن بورس تبدیل شود.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید