کاربران بایننس پس از هک شدن حساب هایشان میلیون ها دلار از دست دادند


چندین کاربر بایننس گزارش دادند که میلیون‌ها دلار را به دلیل هک حساب از دست داده‌اند که یک پیشرفت غم‌انگیز برای جامعه ارزهای دیجیتال است. این خبر را کالین وو، روزنامه نگار چینی ارزهای دیجیتال منتشر کرد. او توییت کرد این در مورد یک سری هک است که کاربران پلتفرم را تحت تأثیر قرار می دهد.

توییت Wu موردی را برجسته کرد که در آن یک کاربر چینی پس از دانلود یک افزونه Google که توسط Key Opinion Leaders (KOLs) به نام Aggr پشتیبانی می‌شود، یک میلیون دلار ضرر کرد. این حمله در 24 می انجام شد و از طریق تجارت متقابل، تکنیکی که توسط هکرها استفاده می شود، تسهیل شد. استفاده کنید کوکی‌های ربوده شده برای دور زدن رمز عبور و تأیید اعتبار دو مرحله‌ای (2FA).

یکی دیگر از کاربران Binance در 1 مارس دچار سرنوشت مشابهی شد و متحمل ضرر مالی جدی شد. هکرها از همین روش برای ربودن کوکی ها برای دسترسی به حساب قربانی استفاده کردند. این نشان می دهد که یک استراتژی حمله به خوبی هماهنگ و مداوم وجود داشته است.

پلتفرم سوالات کاربران بایننس

یکی از قربانیان به نام ناکامائو شناخته می شود. به اشتراک گذاشته شده است تجربه دلخراش او با X خسارت عاطفی و مالی این رویداد را نشان می دهد. او توضیح داد که قربانی یک عامل مخفی در جامعه کریپتو شده است و یک میلیون دلار از حساب Binance او حذف شده است.

تحقیقات انجام شده توسط ناکامائو با همکاری یک شرکت امنیتی جزئیات نگران کننده ای را فاش کرد. او متوجه شد که قربانی یک نقشه پیچیده شده است که یک مامور مخفی در جامعه را شامل می شود. بیانیه ناکامائو در مورد این حادثه همچنین نگرانی های جدی را در مورد واکنش و اقدامات امنیتی Binance ایجاد کرد. او به چند نکته حساس در جدول زمانی رویدادها اشاره کرد.

به عنوان مثال، بنا به گزارش ها، بایننس هفته ها از هکر و پلاگین ربوده شده آگاه بود، اما اقدامی فوری انجام نداد و منجر به خسارات مالی بیشتر شد. ناکامائو علیرغم آگاهی از سرقت و فعالیت‌های غیرعادی معاملات متقابل، گفت که بایننس کنترل‌های ریسک کافی را اجرا نکرده است و در نتیجه هکرها دستکاری حساب ها برای بیش از یک ساعت

به گفته کاربر، بایننس بلافاصله حساب هکر را مسدود نکرد و فرصت جلوگیری از تراکنش‌های غیرمجاز بیشتر را از دست داد. ناکامائو همچنین توضیح داد که Binance بیش از یک روز طول کشید تا با پلتفرم‌های مربوطه تماس بگیرد تا تراکنش‌ها را مسدود کند، که کاهش زیان‌ها را بیشتر به تأخیر انداخت.

این اظهارات موجی از نگرانی و انتقاد را در جامعه ارزهای دیجیتال برانگیخت. بسیاری از کاربران توانایی این پلتفرم برای محافظت از دارایی های خود را زیر سوال بردند. این حوادث اهمیت افزایش تدابیر امنیتی و اقدام فوری در برابر تهدیدهای نوظهور را نشان می دهد.
نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید