چرا توافق بایننس در ایالات متحده می تواند برای پذیرش کریپتو مثبت باشد


آیا این معامله نشان‌دهنده این است که دوران غرب وحشی صنعت کریپتو به پایان رسیده است و دوره جدیدی از مقررات و مالیات آغاز شده است؟

بسیاری پیش بینی کردند که بایننس هرگز این مقررات را تصویب نخواهد کرد و صرفاً تظاهر به تبعیت از حوزه های قضایی مانند ایالات متحده کرد.

بیشتر نه.

اعتراف گناه بایننس به پولشویی و سایر اتهامات فدرال در 21 نوامبر به این معنی است که روش های راه اندازی رایگان خود را کنار گذاشته است. او همچنین 4.3 میلیارد دلار جریمه خواهد پرداخت که بزرگترین جریمه در تاریخ وزارت خزانه داری ایالات متحده است.

علاوه بر این، Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار، مدیر عامل و مالک اصلی Binance – که به عقیده بسیاری قدرتمندترین فرد در دنیای ارزهای دیجیتال است – پس از انتصاب یک ناظر منصوب از سوی دادگاه، حداقل به مدت سه سال از شرکت معلق خواهد شد.

اما اینها حتی ممکن است مهم ترین تأثیرات نباشند.

Yesha Yadav، رئیس میلتون آر آندروود و استاد حقوق و دانشیار دانشکده حقوق دانشگاه وندربیلت، به کوین تلگراف گفت: «این معامله بسیار بزرگتر از این است.

این امر به لطف یک توافقنامه نظارتی، نظارت سیستماتیک را برای بایننس به ارمغان می آورد و پایان دوره ای را نشان می دهد که در آن صرافی قادر به کار نسبتاً نامحدود، بدون دفتر مرکزی و ظاهراً بدون تنظیم کننده اصلی محلی بود.

Yadav گفت که این امر بایننس را بیشتر از هر زمان دیگری در مورد محصولات، مدیریت ریسک، حاکمیت، شراکت‌های تجاری و سخت‌گیری در انطباق تحت بررسی قرار می‌دهد و این صرافی احتمالاً دستخوش اصلاحات ساختاری قابل توجهی خواهد شد تا آن را در شرایط سازگارتر قرار دهد.

توافق بایننس با وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، وزارت خزانه داری، و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) پیامدهایی در سطح صنعت خواهد داشت و لزوماً پیامدهای منفی نخواهد داشت.

آخرین: تأیید عمومی برای بازی های بلاک چین حیاتی است – مدیران بازی

به گفته آستین کمپبل، موسس و شریک مدیریت Zero Knowledge Consulting و استاد کمکی در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا، در واقع، این معامله یک “مثبت بلندمدت” برای صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک چین است. او به کوین تلگراف گفت:

این یک تصدیق است که ارز رمزنگاری شده باقی مانده است و مردم باید بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

می توان گفت که این یک رویداد بزرگ برای صنعت است، زیرا بایننس بدون تابعیت بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است که در مواقعی دو سوم کل تراکنش های دیجیتالی را پردازش می کند، در حالی که ژائو که به یک توافق نامه جداگانه دست یافت، از نظر بسیاری به عنوان صرافی FTX تلقی می شود. به ویژه سام بانکمن- او از زمان فروپاشی فرید چهره صنعت بوده است.

“ما شما را خواهیم گرفت”

مارکوس هامر، وکیل سوئیسی، مدیر شرکت مشاوره HammerExecution، به کوین تلگراف گفت: «فقط ایالات متحده، با اعمال اثبات شده و کاملا منحصربفرد برون سرزمینی قوانین خود، می تواند این کار را انجام دهد. او گفت: “سیگنال به دنیای رمزارز نمی تواند واضح تر باشد.”

«اگر به کاربران آمریکایی خدمات می‌دهید و فعالانه در پولشویی و دور زدن تحریم‌های ایالات متحده در تجارت ارزهای دیجیتال مشارکت دارید، ما شما را دستگیر خواهیم کرد. حتی اگر دفتر مرکزی ثبت شده ای نداشته باشید، ما شما را از جمله مدیر عامل شما دریافت خواهیم کرد.»

با این حال، بایننس ممکن است هنوز در مورد اتهامات فدرال ایالات متحده کاملاً از جنگل خارج نشده باشد. به طور جداگانه، SEC در ماه ژوئن 13 اتهام علیه Binance مطرح کرد و این پرونده ها هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است. علاوه بر این، کارول الکساندر، استاد امور مالی دانشگاه ساسکس، به کوین تلگراف گفت که این اتهامات “بسیار گسترده تر از اتهاماتی است که توسط وزارت دادگستری، CFTC و خزانه داری صورت می گیرد.”

الکساندر مشاهده کرد که بایننس بسیار فراتر از فعالیت های مبادله ای به یک سازمان چند منظوره تبدیل شده است. به عنوان مثال، مالک یک بازار توکن غیرقابل تعویض است و فعالیت های بازارسازی را از طریق دو شرکت تحت کنترل ژائو انجام می دهد: Merit Peak و Sigma Chain.

SEC ادعا کرد که بایننس و ژائو دارایی های مشتری را در این شرکت های بازارساز ادغام کرده و از این دارایی های مشتری به عنوان دارایی خود استفاده می کنند. این بسیار شبیه به کاری است که FTX قبل از فروپاشی آن انجام داد. با این حال، الکساندر خاطرنشان کرد که مدتی طول می کشد تا این آخرین موارد مطرح شود.

راه را برای صندوق های قابل معامله در مبادلات رمزنگاری (ETF) هموار می کنید؟

با این حال، به نظر می رسد که توافق نامه دادخواهی وزارت دادگستری احتمالاً برای صنعت کریپتو تسکین می دهد. برخی نگران بودند که دولت ممکن است بایننس را ورشکست کند، زیرا از عواقب جهانی با توجه به فراگیر بودن شرکت می ترسیدند. پس تسویه حساب حذف شده است با توجه به این دیدگاه، یک “اورهنگ” بزرگ در بازار وجود دارد.

هامر گفت: «من وضوح ارائه شده توسط مقامات در مورد توافق را برای صنعت کریپتو به طور کلی بسیار مثبت می دانم. همچنین باید راهی را باز کند.» [U.S.] احتمالاً انتظار می‌رود یک ETF بازار بیت‌کوین در ژانویه 2024 راه‌اندازی شود و احتمالاً یک ETF Spot در اواخر سال جاری خواهد بود.»

برخی دیگر این حل و فصل را نشانه دیگری از بلوغ این صنعت و حرکت فراتر از ریشه های دزدی دریایی خود می دانستند.

به گفته کمبل، بایننس 2018 با بایننس امروزی بسیار متفاوت است. این سازمان از آنچه او «استارت‌آپ هکری فراری» می‌نامد به «سازمان مستقر با برنامه‌های واقعی KYC/AML و متخصصان ریسک در برخی مناطق» تبدیل شده است.

کمپبل به کوین تلگراف گفت: «بایننس مدتی است که متعهد شده است که این کار را به درستی انجام دهد. و ویرایش توافقنامه وزارت دادگستری “فقط یک گام دیگر در این مسیر” است.

استفان راست، بنیانگذار و مدیر عامل تروفلیشن هفته گذشته گفت، درست همانطور که پیشگامان اولیه اینترنت در نهایت در بازار اصلی و سیستم اقتصادی ادغام شدند، “کریپتو وارد بازی می شود.” “مقررات و مالیات کامل اینجاست.”

به نظر می رسد که ژائو در سال 2021 شکل چیزها را می بیند که در نامه ای عمومی خاطرنشان کرد که مقررات اغلب پس از نوآوری، به ویژه در فناوری های انقلابی مانند رمزنگاری، دنبال می شوند. پذیرش و توسعه ارز دیجیتال شباهت های زیادی با خودرو دارد. زمانی که ماشین برای اولین بار اختراع شد، هیچ قانون راهنمایی و رانندگی، چراغ راهنمایی یا حتی کمربند ایمنی وجود نداشت. اینها بعداً آمدند.

آیا به بایننس اجازه زنده ماندن می دهید؟

برخی نیز در توافقنامه وزارت دادگستری خواندند که این تصمیم آگاهانه دولت ایالات متحده بوده است منفی ورشکست شدن بایننس کمبل گفت:

“یکی از بزرگترین نکات منفی” [crypto] رگولاتورهایی وجود خواهند داشت که هدف ممنوعیت کریپتو برای فضا و ایالات متحده را پذیرفته باشند. برعکس است: این معامله به وضوح در مورد ادامه حیات بایننس است.

به گفته Yadav، «بایننس اصلاح‌شده می‌تواند با ارائه یک منبع اختصاصی تنظیم استاندارد و نشان دادن یک سازمان بالغ‌تر و متفکرتر برای جهان، به کل صنعت کریپتو کمک کند.»

آخرین: چرخه فوق العاده بیت کوین 2024: آیا این چرخه ای برای پایان دادن به همه آنهاست؟

شاید این خیلی زیاده روی کند. بایننس در حال حاضر قبل از توافق نامه ادعایی در صنعت تسلط کمتری پیدا کرده بود و این روند می تواند ادامه یابد، به خصوص با شکایت SEC در مورد اتهامات گسترده تر که هنوز حل نشده است.

Yadav اذعان کرد که بایننس ممکن است در طول زمان سهم خود را از بازار از دست بدهد زیرا مصرف کنندگان ریسک پذیر به صرافی های دریایی کوچکتر روی می آورند و افزود:

اما این معامله بازگشت احتمالی بایننس را برای از دست دادن وجهه خود به عنوان یک شرکت متحمل ریسک که با تلاش تهاجمی برای به دست آوردن مشتریان به هر قیمتی، سهم بازار را به دست می‌آورد را نشان می‌دهد.
نویسنده: Andrew Singer

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید