SEC ایالات متحده می گوید Binance.US با تحقیقات همکاری نمی کند


SEC در یک پرونده قضایی اعلام کرد که Binance.US در طول فرآیند کشف تنها 220 سند ارائه کرده است که بیشتر آنها “اسکرین شات های غیرقابل درک و اسناد بدون تاریخ یا بدون امضا” بودند.

طبق پرونده دادگاه مورخ 14 سپتامبر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بایننس.

SEC در پرونده قضایی خود خاطرنشان کرد که شرکت هولدینگ Binance.US به نام BAM، تنها 220 سند را در طول فرآیند کشف ارائه کرده است. بسیاری از اسناد ارائه شده تحت دستور رضایت “شامل اسکرین شات های نامفهوم و اسناد بدون تاریخ یا بدون امضا هستند.”

SEC اضافه کرد که BAM از ارائه شاهدان مورد نیاز برای رسم خودداری کرد، در عوض به طور یکجانبه با شهادت تنها چهار شاهدی که مناسب تشخیص داد موافقت کرد.

این سازمان به درخواست‌های ارتباطی مربوطه با اعتراضات کلی پاسخ داد و از ارائه اسنادی که در جریان عادی فعالیت‌هایش نگهداری می‌شد خودداری کرد و مدعی شد که این اسناد وجود ندارند، فقط SEC می‌تواند بعداً چنین اسنادی را از منابع دیگر دریافت کند.»

SEC همچنین اشاره کرد که نهاد جهانی Binance.US، Binance Holdings Ltd. او همچنین نگرانی خود را در مورد استفاده از Ceffu، یک نرم افزار ذخیره سازی کیف پول ارائه شده توسط. SEC اشاره کرد که BAM اظهارات متناقضی در مورد دخالت Ceffu و Binance در مدیریت کیف پول و وجوه مشتریان ارائه کرده است.

SEC گفت که BAM ابتدا ادعا کرد که Ceffu نرم‌افزار نگهداری کیف پول و ارائه‌دهنده خدمات BAM است، اما بعداً اعلام کرد که Binance ارائه‌دهنده نرم‌افزار نگهداری کیف پول BAM است. رگولاتورها ابراز نگرانی کرده اند که استفاده صرافی رمزارز از Ceffu نقض توافق قبلی با هدف جلوگیری از انتقال وجوه به خارج از کشور است.

مرتبط با: بایننس دور جدیدی از اخراج ها را به دلیل افزایش نظارت های نظارتی برنامه ریزی می کند

SEC در 5 ژوئن شکایتی علیه بایننس تنظیم کرد و 13 اتهام علیه صرافی کریپتو ارائه کرد، از جمله ارائه اوراق بهادار ثبت نشده، محصولات Simple Earn و BNB Vault و برنامه staking. SEC ادعا کرد که Binance.com، Binance.US و BAM Trading باید به ترتیب به عنوان نمایندگان تسویه، دلال-معامله و صرافی ثبت شوند. عرضه و فروش ثبت نشده برنامه staking-as-a-service Binance.US، BAM Trading را ملزم می کرد که به عنوان یک دلال-فروشنده نیز ثبت نام کند.

آخرین اتهامات SEC علیه Binance.US در بحبوحه بحران داخلی صرافی مطرح شده است. مدیر عامل Binance.US، برایان شوردر، به لیست بلندبالای مدیران ارشد بایننس پیوست که امسال این شرکت را ترک کردند و پس از چند روز، رئیس حقوقی و مدیر ارشد ریسک این صرافی استعفا داد.

Binance.US بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مجله: آسیا اکسپرس: ایالات متحده و چین در تلاش برای سرکوب بایننس به دلیل اتهام رشوه 40 میلیون دلاری SBF هستند.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید