آیا بایننس در بحبوحه سقوط بازار کریپتو، دارایی های ذخیره را جذب می کند؟


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در حالی که بازارهای رمزنگاری کاهش یافت، بایننس گامی برای ایمن سازی دارایی های کاربران خود برداشت. بایننس مقدار قابل توجهی بیت کوین (16276 بیت کوین به ارزش تقریبی 1,010,975,540 دلار) را از یک کیف پول ناشناخته به دیگری منتقل کرد. بر اساس گزارش ها، این کیف پول با صندوق دارایی ایمن بایننس برای کاربران (SAFU) مرتبط است، یک صندوق بیمه اضطراری که برای محافظت از کاربر پلتفرم راه اندازی شده است. منبع پول.

SAFU در جولای 2018 زمانی که بایننس شروع به کنار گذاشتن بخشی از کارمزدهای معاملاتی برای ایجاد یک سنگر مالی در برابر بحران‌های احتمالی کرد، ظاهر شد. تا پایان ژانویه 2022، ارزش SAFU به یک میلیارد دلار آمریکا رسید. ارزش چنین صندوقی می‌تواند بی‌ثبات باشد و بایننس اعلام کرد که این دارایی‌ها احتمالاً برای کاهش ریسک به USDC، یک استیبل کوین متصل به دلار آمریکا، تبدیل می‌شوند.

نمودار BNB
نمودار Binance/USDT از TradingView

مفهوم SAFU زمانی رایج شد که مدیر عامل سابق Binance، Changpeng Zhao (CZ)، در طول دوره نگهداری برنامه‌ریزی نشده با توییتی که به سادگی «وجوه امن هستند» به کاربران اطمینان داد. این عبارت به یک مانترای آرامش‌بخش در جامعه رمزنگاری تبدیل شد و در نهایت به الگوی ویروسی «Funds are SAFU» تبدیل شد.

سکه بایننس

وقتی به نمودار بایننس کوین (BNB) نگاه می کنیم، می بینیم که بازار با عدم اطمینان دست و پنجه نرم می کند. با کاهش اخیر، BNB با مقاومت 560 دلاری مواجه شد. شکستن این سطح کلیدی برای شتاب گرفتن بایننس کوین در صورت تغییر و احیای احساسات بازار خواهد بود.

از نظر سناریوهای رشد، اگر بایننس کوین پس از سقوط تثبیت شود، ممکن است شاهد افزایش مجدد سطوح مقاومت باشیم. با این حال، در حال حاضر، به نظر می رسد بازار در سمت تدافعی قرار دارد و تصمیم بایننس برای حفظ دارایی ها در USDC را می توان به پیش بینی منفی بازار نسبت داد.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید