اطلاعات مالی در پاسخ بایننس به سناتورهای آمریکایی: گزارش وجود ندارد

اطلاعات مالی در پاسخ بایننس به سناتورهای آمریکایی: گزارش وجود ندارد


پاتریک هیلمن از بایننس به نامه ای از سناتورهای ایالات متحده که به دنبال اطلاعاتی در مورد عملیات بایننس در این کشور و رابطه آن با Binance.US بود، پاسخ داد.

بایننس در اوایل ماه مارس به نامه ای از سناتورهای ایالات متحده پاسخ داد که در آن اطلاعاتی درباره عملیات مبادله ارزهای دیجیتال در این کشور از جمله ترازنامه آن درخواست شده بود.

بر اساس گزارش 18 مارس، پاسخ بایننس شامل اطلاعات مالی درخواستی نمی شود. بلومبرگ از یک منبع ناشناس دریافت که این صرافی اطلاعات را برای تنظیم کننده های ایالات متحده ارسال کرده است، اگرچه در نامه گنجانده نشده است.

در سند 14 صفحه‌ای، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، تاریخچه انطباق صرافی را بررسی می‌کند و متوجه اشتباهات قبلی می‌شود و ادعا می‌کند که این شرکت طی سال‌های گذشته سیاست‌های قوی «مشتری خود را بشناسید» و ضد پول‌شویی ایجاد کرده است. با این حال، این پاسخ نتوانست نگرانی های سناتور در مورد عدم شفافیت بایننس را برطرف کند.

هیلمن در این نامه خاطرنشان کرد:

بایننس از ابزارهای داخلی و ابزارهای فروشندگان شخص ثالث معتبر برای اسکن تراکنش ها و پروفایل های کاربر در زمان واقعی استفاده می کند. […] بین آگوست 2021 و نوامبر 2022، بایننس بیش از 54000 تراکنش را در نتیجه هشدارهای نظارت بر تراکنش متوقف کرد.

در 2 مارس، سه سناتور آمریکایی به رهبری الیزابت وارن نامه ای به Changpeng “CZ” Zhao و Binance مدیر عامل بایننس ارسال کردند. برایان شرودر، مدیر عامل ایالات متحده، نگرانی های خود را در مورد عملیات بایننس بیان کرد و ترازنامه شرکت ها را درخواست کرد.

به گفته سناتورها، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بایننس و بازوی آمریکایی آن در تلاش هستند تا از قانون‌گذاران آمریکا، تحریم‌ها و تسهیل حداقل 10 میلیارد دلار پولشویی فرار کنند. سناتورها در این نامه نوشتند: «چنین اطلاعات کمی در دسترس عموم درباره وضعیت مالی بایننس نشان می‌دهد که این صرافی کانون فعالیت‌های مالی غیرقانونی است.

بایننس قبلاً اعلام کرده بود که این دو شرکت، نهادهای جداگانه با مدیریت و عملیات مستقل هستند.

درخواست‌های سناتور شامل «همه ترازنامه‌های بایننس و زیرمجموعه بایننس از سال 2017 تا کنون» و همچنین اسنادی در مورد مبارزه با پولشویی و سیاست‌های مشابه و رابطه بین Binance و Binance.US بود.

در ماه فوریه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تحقیقاتی را در مورد شرکت‌های تجاری مرتبط با مدیر عامل Binance، Changpeng Zhao، در مورد Binance.US آغاز کرد. یک گزارش تحقیقاتی حاکی از آن است که بایننس پشت انتقال تقریباً 400 میلیون دلار وجوه از یک حساب Binance.US به یک شرکت تجاری به رهبری مدیر عامل Changpeng Zhao بوده است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉