اثبات ذخیره بایننس پرچم‌های قرمز را بالا می‌برد: گزارش


ساختار نهادی، بدهی های بیت کوین و کیفیت کنترل داخلی از جمله موارد مورد توجه است.

به گفته کارشناسان حسابداری و امور مالی با مشورت وال استریت ژورنال، تلاش‌های بایننس برای افزایش شفافیت ذخایر خود، پرچم‌های قرمز را در تامین مالی صرافی ارزهای دیجیتال برافراشته است.

همانطور که توسط یکی از اعضای سابق هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB) و مدیر سرمایه گذاری اشاره شد، گزارش شرکت حسابرسی Mazars به ​​سرمایه گذاران در مورد وضعیت مالی بازار سهام اطمینان نمی دهد، زیرا اطلاعاتی در مورد کیفیت کنترل های داخلی و نحوه انحلال سیستم های آنها ندارد. دارایی برای پوشش وام های حاشیه ای

یکی دیگر از پرچم قرمزهای مطرح شده توسط منابع روزنامه، کمبود اطلاعات در مورد ساختار شرکت بایننس است. بر اساس این گزارش، پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، نتوانست نام شرکت مادر بایننس را ارائه دهد، زیرا تقریباً دو سال است که روند بازسازی شرکت را پشت سر گذاشته است.

تفاوت بین کل بدهی های بیت کوین نیز برجسته شد. اثبات ذخیره صرافی نشان می‌دهد که بایننس 97 درصد وثیقه دارد، بدون احتساب دارایی‌هایی که از طریق وام یا حساب‌های حاشیه به کاربران وام داده شده است. یعنی نسبت 1:1 ذخایر به دارایی های مشتری به دست نیامده است. نامه مازارز این تفاوت را اینگونه توضیح می دهد:

ما متوجه شدیم که بایننس 97 درصد وثیقه شده است و ارائه خدمات وام منجر به تراز منفی در گزارش بدهی مشتری شده است، بدون در نظر گرفتن دارایی های تحت پوشش وثیقه شده توسط مشتریان برای دارایی های درون پوششی که از طریق مارجین وام داده شده است. با در نظر گرفتن وام های بیش از حد. ما دریافتیم که بایننس 101 درصد وثیقه شده است.

جان رید استارک، مدرس ارشد دانشکده حقوق دانشگاه دوک و رئیس سابق دفتر اجرای اینترنت کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC)، اظهار داشت در یک پست توییتری در مورد ذخایر بایننس:

“گزارش “اثبات پشتیبان” بایننس به اثربخشی کنترل های مالی داخلی اشاره نمی کند، نظر یا نتیجه گیری اطمینان را بیان نمی کند و ارقام را تضمین نمی کند. بیش از 18 سال در SEC Enforcement کار کرده ام. قرمز را تعریف کنید. پرچم.”

پس از سقوط FTX، بایننس ماه گذشته یک سیستم اثبات ذخیره را منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌های خود را با استفاده از درخت Merkle تأیید کنند. با این حال، این سرمایه گذاری توسط رقبا به عنوان “بیهوده” شناخته شد زیرا شامل تعهدات نمی شود.

Mazars گزارش حسابرسی Binance در مورد ذخایر بیت کوین را در دسامبر منتشر کرد. به گفته این شرکت حسابرسی بین‌المللی، صرافی ارز دیجیتال بر 575742.42 بیت‌کوین از مشتریان خود کنترل دارد که ارزش آن در زمان گزارش 9.7 میلیارد دلار است. طبق این روش، شرکت بایننس 101 درصد وثیقه داشت.

دامنه این گزارش شامل حساب‌های لحظه‌ای، گزینه‌ها، حاشیه، معاملات آتی، تأمین مالی، وام‌دهی و درآمد بیت‌کوین و بیت‌کوین همراه (WBTC) است. به گزارش کوین تلگراف، علاوه بر شبکه بیت کوین، اتریوم، BNB Chain و BTC که در زنجیره هوشمند BNB پیچیده شده اند نیز در این تحقیق گنجانده شده اند.
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید