سهم بایننس در بازار به دلیل شکایت CFTC و توقف تجارت آزاد کاهش می یابد: گزارش


کایکو می گوید که تسلط بایننس در بازار به شدت کاهش یافته است، نه به دلیل شکایت CFTC، بلکه به دلیل تصمیم آن برای پایان دادن به معاملات با کمیسیون صفر برای برخی از جفت های معاملاتی.

سلطه صرافی ارزهای دیجیتال بایننس بر سهم بازار حجم معاملات طی دو هفته گذشته پس از شکایت از سوی رگولاتور کالای ایالات متحده و تصمیم برای توقف تجارت با کارمزد صفر کاهش یافته است.

پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Kaiko در یک انتشار خبری در تاریخ 4 آوریل گزارش داد که بایننس «16 درصد از سهم بازار را در حجم معاملات از دست داد» و سهم بازار آن در پایان سه ماهه اول 54 درصد بود.

در 27 مارس، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از بایننس به دلیل نقض قوانین مشتقات با ارائه معاملات بدون ثبت نام به مشتریان ایالات متحده، از بایننس شکایت کرد.

کایکو گفت که بایننس همچنان حجم بیشتری نسبت به سایر رقبای خود دارد، اما در 15 مارس تصمیم گرفت به معاملات نقطه و حاشیه صفر برای 13 جفت معاملاتی شامل BNB (BNB)، بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) پایان دهد. ) جفت داد و ستد گفت که گرفتم. با ارزهای فیات متعدد و استیبل کوین ها تا حد زیادی به سقوط شرکت کمک کرد.

کایکو گفت: «به طور کلی، حجم مازاد بایننس تا حد زیادی با پایان معاملات بدون کارمزد ناپدید شد، که در توزیع یکنواخت سهم بازار در میان صرافی‌های باقی‌مانده منعکس می‌شود.

حجم معاملات سهم بازار بایننس در میان بزرگترین صرافی های متمرکز به 54 درصد در پایان سه ماهه اول کاهش یافت. منبع: کایکو

کایکو توضیح داد که بخشی از این کاهش توسط بازوی آمریکایی Binance.US کاهش یافت که توانست سهم بازار خود را از 8 درصد به 24 درصد در طول سه ماهه افزایش دهد.

بایننس در همه زمینه ها افت شدیدی نداشته است، اما بازار سهام توانسته است سلطه مشتقات خود را حفظ کند و تنها 2 درصد از سهم بازار را در سه ماهه گذشته از دست داده است.

کایکو توضیح داد که کاهش در ارقام حجم معاملات بیشتر تحت تأثیر خاتمه معاملات نقطه ای با کارمزد صفر در مقابل پرونده CFTC قرار گرفت:

با نگاهی به حجم مشتقات، روند کاملا متفاوت است: بایننس تنها حدود 2 درصد از سهم بازار را برای حجم معاملات آتی پایدار از دست داد. در مورد یک دعوی قضایی.»

کاهش سهم بازار به 54 درصد به این دلیل است که بایننس یکی از «برندگان بزرگ» شکست FTX است، که شاهد افزایش سهم بازار خود در حجم معاملات به 65 درصد در سه ماهه آخر سال 2022 بود.

پس از نوامبر 2022، سهم بازار بایننس از 50 درصد به 65 درصد افزایش یافت، در حالی که سهم بازار OKX از زیر 10 درصد به 17 درصد افزایش یافت. Bybit و سه صرافی کوچکتر Huobi، Bitmex و Deribit شاهد کاهش سهم بازار خود بودند.

در سه ماهه گذشته، Upbit تنها صرافی ارز دیجیتالی شد که “سهم قابل توجهی” از حجم معاملات 17 پلتفرم معاملاتی مورد تجزیه و تحلیل Kaiko را پس گرفت.

مرتبط با: DEX ها سریعتر از CEX ها رشد می کنند اما بایننس هنوز 171 میلیون بازدید کننده در یک ماه می بیند.

با توجه به فشارهای نظارتی اخیر، بحران‌های بانکی و سقوط فاجعه‌بار FTX، بسیاری از گزارش‌ها روند رو به رشدی را به سمت جایگزین‌های غیرمتمرکز و کیف‌پول‌های نگهبان شخصی مشاهده کرده‌اند.

بیت کوین و اتر پس از سقوط FTX رکورد تعداد صرافی های متمرکز را بر جای گذاشتند. حجم معاملات روزانه مبادلات دائمی غیرمتمرکز نیز در نوامبر 2022 به 5 میلیارد دلار رسید. این بالاترین سطح از زمانی است که Terra Luna Classic (LUNC) و استیبل کوین TerraClassicUSD (USTC) وابسته به آن در می 2022 سقوط کردند.

حجم معاملات در صرافی غیرمتمرکز Uniswap اکنون با صرافی‌های رمزنگاری Coinbase و OKX رقابت می‌کند، اما تنها بخش کوچکی از حجم معاملاتی بایننس است.

مجله: آیا می توانید پس از فروپاشی FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید