Binance جایگزین BUSD در صندوق SAFU با TUSD و USDT می شود

Binance جایگزین BUSD در صندوق SAFU با TUSD و USDT می شود


بایننس به کاربران خود اطمینان داده است که این تغییر به هیچ وجه بر آنها تأثیر نمی گذارد و وجوه آنها همچنان در آدرس های قابل تأیید عمومی نگهداری می شود.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس در 17 مارس اعلام کرد که دارایی های BUSD در صندوق دارایی امن برای کاربران (SAFU) خود را با TrueUSD (TUSD) و Tether (USDT) مبادله کرده است. این اقدام در واکنش به تصمیم Paxos برای توقف چاپ بایننس USD (BUSD) جدید انجام شد و منجر به کاهش ارزش بازار BUSD در طول زمان شد.

صندوق دارایی ایمن برای کاربران (SAFU) یک صندوق بیمه اضطراری است که توسط بایننس در ژوئیه 2018 برای محافظت از وجوه کاربران در صورت نقض امنیت یا سایر رویدادهای پیش بینی نشده ایجاد شد. بایننس درصدی از کارمزد تراکنش های خود را برای رشد این صندوق متعهد کرده است که ارزش آن از 29 ژانویه 2022 به 1 میلیارد دلار می رسد. کیف پول این صندوق در ابتدا شامل بایننس کوین (BNB)، بایننس USD (BUSD) و بیت کوین (BTC) بود. با این حال، بایننس تصمیم گرفته است دارایی های BUSD را با TUSD و USDT مبادله کند.

بایننس به کاربران خود اطمینان داده است که این تغییر به هیچ وجه بر آنها تأثیر نمی گذارد و وجوه آنها همچنان در آدرس های قابل تأیید عمومی نگهداری می شود. BUSD همچنان در Binance نیز پشتیبانی خواهد شد. صرافی همچنین اعلام کرد که صندوق را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که به اندازه کافی فعال باقی می ماند و به صورت دوره ای در صورت نیاز با استفاده از سرمایه خود آن را تکمیل می کند.

در 13 فوریه، ناشر استیبل کوین BUSD، Paxos Trust Company اعلام کرد که به دلیل تحقیقات در حال انجام توسط رگولاتورهای نیویورک، انتشار استیبل کوین های جدید Binance USD (BUSD) را متوقف می کند. Paxos طبق دستورالعمل و هماهنگی اداره خدمات مالی نیویورک (NYDFS) از 21 فوریه صدور توکن های جدید BUSD را متوقف کرده است.

مطالب مرتبط: کوین بیس معاملات BUSD را غیرفعال کرده است

چند روز پس از گزارش های ایالات متحده در مورد بررسی نظارتی Paxos و Binance USD، بایننس نزدیک به 50 میلیون دلار TrueUSD (TUSD) استخراج کرده است. طبق داده‌های Etherscan، این تراکنش در 16 فوریه انجام شد، دو روز پس از آن که Chanpeng “CZ” Zhao، مدیرعامل بایننس در 14 فوریه در Twitter Spaces گفت که Binance می‌خواهد دارایی‌های استیبل کوین خود را به دور از BUSD “تنوع” کند.

با توجه به اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه BUSD بایننس، برخی از اعضای جامعه کریپتو در حال حدس و گمان هستند که آیا موضوع واقعی مورد بحث استیبل کوین است یا بایننس، زیرا SEC هیچ اقدامی علیه استیبل کوین با پشتوانه طلای Paxos به نام Pax Gold انجام نداده است. او آن را زیر سوال برد. (PAXG.)
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉