بایننس FTX را ورشکست کرد – کوین اولری


کمیته سنای ایالات متحده جزئیات گفتگوهای سرمایه گذار با سام بنکمن فرید را قبل از سقوط شنید.

سرمایه‌گذار کوین اولری، در حالی که در 14 دسامبر در کمیته سنای ایالات متحده صحبت می‌کرد و در حال گوش دادن به بحران صرافی ارزهای دیجیتال بود، ادعا کرد که سقوط FTX توسط Binance آغاز شده است. اولری، سخنگوی FTX که با حقوق پرداخت می‌شود، در روزهای قبل از اعلام ورشکستگی FTX، جزئیات صحبت‌های خود با سام بنکمن-فرید را شرح داد.

اولری در بیانیه خود گفت که از SBF در مورد نحوه استفاده از وجوه مشتری در 24 ماه گذشته سؤال کرده است و به او گفته شده که تقریباً 3 میلیارد دلار برای خرید مجدد سهام FTX متعلق به بایننس استفاده شده است.

وقتی سناتور پتریک تومی از او پرسید که چرا FTX شکست خورد، اولری پاسخ داد: “من یک ایده دارم. من هیچ سابقه ای ندارم” قبل از توضیح دیدگاه خود مبنی بر اینکه سران Binance و FTX در حال جنگ هستند.

مطالب مرتبط: استماع FTX: قانونگذاران ایالات متحده از استفاده از Quickbooks، خمیر تلخ و “حماقت وجدانی” انتقاد می کنند

اولری گفت این مقررات در مرکز نبرد خاموش بین روسای دو صرافی ارز دیجیتال قرار دارد. Binance و Changpeng “CZ” Zhao، به عنوان سهامدارانی که تقریباً 20٪ از FTX را در اختیار دارند، باید با خواسته های نظارتی و استانداردهای انطباق در حوزه های قضایی مختلف مطابقت می کردند.

ظاهراً، طبق گفته Sam Bankman-Fried، CZ از خواسته‌های تنظیم‌کننده‌ها در حوزه‌های قضایی مختلف برای ارائه داده‌هایی که آنها را پاک می‌کند، تبعیت نمی‌کند. [FTX] برای مجوز […] تنها گزینه ای که مدیریت و سام بنکمن-فرید داشتند خرید آن با ارزش فوق العاده نزدیک به 32 میلیارد دلار بود.

تصمیم اولری و ژائو برای انحلال موقعیت بایننس در توکن FTX (FTT) در اوایل نوامبر به دلیل “افشای اخیر” و “مدیریت ریسک پس از خروج”، گفت که خرید سهام به ترازنامه FTX آسیب می رساند. اولری گفت:

«به نظر من، نظر شخصی من، این دو […] در یک بازار غیرقابل تنظیم […] آنها با این تجارت باورنکردنی از نظر رشد در جنگ بودند و یکی عمداً دیگری را از کار انداخت. اکنون، شاید هیچ ایرادی در آن وجود نداشته باشد، شاید عشق و جنگ هیچ ایرادی نداشته باشد، اما بایننس اکنون یک انحصار گسترده جهانی بدون نظارت است و آنها FTX را ورشکست کرده اند.”

اولری همچنین در طول سخنرانی خود به نفع چارچوب نظارتی ارزهای دیجیتال صحبت کرد:

این صنعت نوپا در حال نابودی گله خود است. مدیران بی‌تجربه یا نالایق، مدل‌های کسب‌وکار ضعیف، و اپراتورهای سرکش غیرقانونی در حال رفتن یا ناپدید شدن هستند. ما امیدواریم که این رویدادهای بسیار تبلیغاتی، اجرای مقررات محلی را که سال‌ها متوقف شده است، دوباره متمرکز کند. سایر حوزه های قضایی قبلاً چنین سیاست هایی را اجرا کرده اند و اکنون هم سرمایه سرمایه گذاری و هم استعدادهای بسیار ماهر را جذب می کنند. ما در ایالات متحده عقب هستیم و موقعیت رهبری خود را از دست می دهیم.»

به عنوان سخنگوی FTX، اولری تقریباً 15 میلیون دلار برای خدماتش دستمزد دریافت کرد. بر اساس گزارش‌ها، بیش از 10 میلیون دلار از توکن‌های موجود در کیف پول‌های FTX به دلیل سقوط از دست داده است.


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید