مدیرعامل کراکن: اثبات ذخیره بایننس “بدون تعهدات بی معنی” است


به گفته پاول، حسابرسی کامل اثبات ذخیره باید شامل مجموع تعهدات مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در کل گنجانده شده است، و امضاهایی که کنترل متولی بر کیف پول ها را اثبات می کند، باشد.

سقوط صرافی کریپتو FTX اهمیت اثبات ذخیره را در اجتناب از موقعیت‌هایی که شامل سوء استفاده از وجوه کاربران می‌شود، آشکار کرد. در حالی که صرافی ها به طور فعال آدرس های کیف پول را برای اثبات وجود وجوه کاربران به اشتراک می گذارند، چندین کارآفرین، از جمله مدیر عامل Kraken و یکی از بنیانگذاران جسی پاول، این برنامه را “چرند” خواندند زیرا مبادلات شامل تعهدات نمی شوند.

به گفته پاول، حسابرسی کامل اثبات ذخیره باید شامل مجموع تعهدات مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در کل گنجانده شده است، و امضاهایی که کنترل متولی بر کیف پول ها را اثبات می کند، باشد. در حالی که اثبات احتیاط کراکن اجازه می دهد تا دارایی ها در برابر بدهی های شرکت تأیید شوند، پاول همچنان به سایر بازیکنانی که از گنجاندن حساب های موجودی منفی غافل شده اند، صحبت می کند.

پاول در گذشته CoinMarketCap را به دلیل به اشتراک گذاشتن یک سند ناقص ذخیره نامیده است زیرا فاقد “اثبات رمزنگاری موجودی مشتری و کنترل کیف پول” است. وی بار دیگر تاکید کرد که ذخایر یک لیست کیف پول نیست، دارایی منهای بدهی است.

سیستم اثبات ذخیره بایننس که اخیرا راه اندازی شده است به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را با استفاده از درخت Merkle تأیید کنند. با این حال، پاول نارضایتی خود را از اینکه سیستم قادر به وارد کردن حساب‌های منفی نیست به اشتراک گذاشت:

نکته اصلی این است که بفهمیم آیا یک صرافی بیشتر از آنچه که به مشتریان بدهکار است، ارزهای دیجیتال دارد. هش کردن یک آی دی صف بدون هر چیز دیگری بی ارزش است.

همچنین از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران خواسته است که از “فروش بیش از حد و گمراه کردن مصرف کنندگان” خودداری کنند. در عوض، او توصیه کرد که وقت بگذارند تا دلیل اثبات ذخیره را بفهمند.

از سوی دیگر، چندین عضو جامعه نیاز پاول به یک حسابرس مورد اعتماد را رد کردند.

مربوط: صرافی کریپتو کراکن حساب های مربوط به FTX و Alameda را مسدود می کند

در 19 نوامبر، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس تایید کرد که کار بر روی ایجاد یک صرافی متمرکز امن (CEX) را که توسط ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم ارائه شده است، آغاز کرده است.

در این مثال، بهترین سناریو ایجاد سیستمی است که به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه نمی‌دهد پول سپرده‌گذاران را بدون اجازه برداشت کنند.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید