بایننس به از دست دادن سهم بازار ادامه می دهد


بر اساس بیانیه اخیر، بایننس، غول ارزهای دیجیتال، بخش قابل توجهی از سهم بازار خود را از دست داده است گزارش توسط کایکو

سهم بایننس از حجم معاملات جهانی از 81 درصد در سال گذشته به 55 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

در همین حال، مبادلات کوچکتر به شتاب گرفتن ادامه می دهند. رقبایی مانند OKX توانستند سهم بازار خود را در همان دوره به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

این صرافی ارزهای دیجیتال که در سال 2017 توسط کارآفرین جنجالی چینی-کانادایی چانگپنگ ژائو تأسیس شد، توانسته است به یک غول ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

تنها چند ماه پس از راه‌اندازی، بایننس در میان صرافی‌های برتر از نظر حجم معاملات قرار داشت و با کهنه‌کارهایی مانند کوین‌بیس رقابت می‌کرد. موفقیت آن تا حدی به ارائه موفق اولیه سکه (ICO) نسبت داده شده است. این صرافی همچنین به دلیل تمایل به پذیرش آلتکوین های جدید به سرعت به شهرت رسید.

موفقیت او البته بدون بحث نبود. نوامبر گذشته، CZ پس از متهم شدن به نقض قوانین مبارزه با پولشویی در ایالات متحده مجبور به استعفا از سمت مدیرعاملی شد. بایننس باید 4 میلیارد دلار جریمه می پرداخت.

به گزارش بلومبرگ، وزارت دادگستری ایالات متحده اکنون به دنبال مجازات سه سال زندان برای ژائو است. در عین حال، وکلای این کارآفرین جنجالی اصرار دارند که وی به جای آن به حبس تعلیقی محکوم شود.

C.Z. او پیش از صدور حکم در 30 آوریل به دلیل “تصمیمات بد” عذرخواهی کرد.

علیرغم استعفای CZ، بایننس در تلاش است تا از آسیب های اعتباری ناشی از اتهامات وزارت دادگستری ایالات متحده پس از کاهش 30 درصدی سهم بازار خود در سال 2023، جبران کند.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید