بایننس با افزایش انتقادات از این مبادله به گروه لابی می‌پیوندد


پس از فروپاشی رقیب FTX، بازار سهام تحت فشار فزاینده ای از سوی منتقدان قرار گرفت.

طبق بیانیه مطبوعاتی صرافی در 20 دسامبر، بایننس به اتاق بازرگانی دیجیتال، گروه لابی صنعت کریپتو ایالات متحده پیوست. این اقدام پس از آن صورت گرفت که بایننس به دلیل نامنظم بودن مورد انتقاد قرار گرفت.

جوآن کوبا، معاون روابط عمومی بایننس، اظهار داشت که امیدوار است این همکاری منجر به مقررات روشنی برای صنعت کریپتو در ایالات متحده شود و گفت:

بایننس به‌عنوان سازمانی در قلب رشد سریع صنعت و محیط نظارتی پیچیده، ضروری است که دست در دست سیاست‌گذاران، تنظیم‌کننده‌ها و گروه‌های صنعتی مانند اتاق کار کند. چنین کاری برای مأموریت مشترک ما برای تقویت توسعه پایدار مقررات مناسب برای ارزهای دیجیتال و بلاک چین که در نهایت محافظت از کاربران را فراهم می کند، اساسی است.

طبق وب‌سایت خود، اتاق بازرگانی دیجیتال از سیاست‌های عمومی مختلف، از جمله برابری مالیاتی برای دارایی‌های دیجیتال، مقررات AML/KYC برای مبادلات رمزنگاری، افزایش وضوح نظارتی برای توکن‌های امنیتی، و تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) حمایت می‌کند. درمیان دیگران.

اتاق از طریق کمیته اقدام سیاسی خود (PAC)، سه نامزد کنگره در سال 2022 را به اشتراک گذاشت: پاتریک مک هنری (R-NC)، بلیک مسترز (R-AZ) و ران وایدن (D-OR).

مربوط: رئیس کمیته خدمات مالی جدید مجلس نمایندگان آمریکا می خواهد تغییرات مالیاتی کریپتو را به تعویق بیندازد

جنجال بایننس

از زمان فروپاشی FTX، تقاضا برای مقررات ارز دیجیتال افزایش یافته است و بایننس به دلیل اینکه یک صرافی با حجم بالا و بدون موقعیت جغرافیایی مشخص یا وضعیت نظارتی است، تحت نظارت ویژه قرار گرفته است.

در جلسه استماع کنگره در 14 دسامبر، کوین اولری ادعا کرد که بایننس باعث فروپاشی FTX شده و یک انحصار کنترل نشده است.

Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس، پاسخ داد او در مصاحبه ای با CNBC در 15 دسامبر، اتهامات اولری را “یک سری اتهامات بی معنی” خواند.

در 12 دسامبر، رویترز گزارشی را منتشر کرد که در آن مدعی شد مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده تصمیم گرفته اند که آیا مدیران Binance را متهم به جرایم مالی کنند. مدیران اجرایی تاکنون مورد سرزنش قرار نگرفته اند، اما این گزارش منجر به خروج گسترده استیبل کوین و سایر ارزهای دیجیتال از بایننس شده است.

بایننس یک مدرک حسابرسی شده از احتیاط منتشر کرده است تا ثابت کند قابل اعتماد و حلال است. اما شواهد محتاطانه به دلیل عدم افشای ساختار شرکتی یا کنترل های داخلی بایننس مورد انتقاد قرار گرفته است.

Binance.US، یک صرافی جداگانه با همان نام پلت فرم تجارت جهانی، قبلا ملحق شد اتاق بازرگانی دیجیتال در سال 2020. رقیب آن، FTX نیز به سیاستمداران ایالات متحده کمک کرد. با این حال، این اولین باری است که سازمان بین المللی بایننس مستقیماً در یک گروه لابیگری ایالات متحده مشارکت می کند.
نویسنده: Sam Bourgi

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید