"بایننس بازار ارزهای دیجیتال است": برنده صرافی Arcane crowns 2022

“بایننس بازار ارزهای دیجیتال است”: برنده صرافی Arcane crowns 2022


پس از پیامدهای FTX، تسلط بایننس در بازار در طول سال 2022 افزایش یافت، با معاملات BTC با کارمزد صفر و برخی خریدهای کلیدی جهانی.

طبق تحقیقات Arcane، بیش از یک سال دست و پنجه نرم با بحران هایی مانند سقوط FTX و سلسیوس، داده ها نشان می دهد که صرافی ارز دیجیتال Binance برنده واضح سال 2022 است.

گزارشی از Arcane که در 3 ژانویه منتشر شد، نشان داد که تسلط Binance در بازار به سرعت در طول سال 2022 در حال افزایش است. تا 28 دسامبر سال گذشته، بیت کوین (BTC) 92 درصد از بازار نقدی و 61 درصد از بازار مشتقات بیت کوین را از نظر حجمی تصاحب کرده بود:

وقتی صحبت از ساختار بازار کریپتو و تسلط بر بازار می‌شود، سال 2022 هیچ «برنده» آشکار دیگری جز بایننس ندارد. مهم نیست که از نظر فعالیت تجاری چگونه به آن نگاه کنید، بایننس بازار ارزهای دیجیتال است.

تسلط Binance در بازار نقدی BTC در ابتدای سال 2022 45٪ بود، به این معنی که بیش از دو برابر شده است، در حالی که سهم آن در بازار مشتقات BTC تقریباً یک سوم افزایش یافته است.

حجم واقعی BTC روزانه – حجم بایننس نقطه – سهم بازار بایننس. منبع: تحقیقات محرمانه

«حجم معاملات نقطه‌ای» شاخصی است که مقدار کل بیت کوین معامله شده در صرافی‌های نقطه‌ای را در هر روز مشخص می‌کند.

این گزارش حاکی از آن است که افزایش تسلط Binance در بازار نقدی BTC قبل از پیامدهای FTX، دومین صرافی بزرگ از نظر حجم، بوده و پس از حذف کارمزد برای جفت‌های معاملاتی خاص در 7 ژوئیه 2022 شروع به افزایش کرد.

این صرافی همچنین خریدهای قابل توجهی مانند پلتفرم تجاری ژاپنی Sakura Exchange BitCoin و شرکت کارگزاری ارز دیجیتال اندونزیایی Tokocrypto انجام داده است تا در سال 2022 دسترسی جهانی خود را افزایش دهد.

بایننس یکی از معدود صرافی هایی است که تعداد کارکنان خود را در طول سال افزایش می دهد، در حالی که همتایان مانند Kraken و Coinbase مجبور شده اند کارکنان خود را در زمستان جاری ارزهای دیجیتال اخراج کنند.

مربوط: مشکلات و پیروزی ها: بزرگترین شگفتی های سال 2022 در رمزارزها

با نگاهی به سال 2023، Arcane در گزارشی که در 30 دسامبر منتشر شد، پیش‌بینی کرد که بایننس در سال 2023 هزینه‌های مبادله مجدد را اعمال خواهد کرد که منجر به “عادی‌سازی سلطه بازار” خواهد شد.

همانطور که در گزارش 3 ژانویه از شرکت داده‌های دارایی دیجیتال CryptoCompare اشاره شد، حذف کارمزدها به صرافی‌ها اجازه می‌دهد تا مشتریان را جذب کنند، اما “آنها باید مراقب باشند تا سودآور بمانند” و “نمی‌توانند این استراتژی را برای مدت طولانی بدون آسیب رساندن به سود خود اجرا کنند.” “

بایننس ممکن است در سال 2023 تحت نظارت نظارتی فزاینده‌ای قرار گیرد – به‌ویژه در مورد توکن بومی BNB (BNB)، زیرا پس از عواقب امپراتوری FTX، تمرکز بیشتری روی مقررات ارزهای دیجیتال در سطح جهانی صورت گرفته است.

تجزیه و تحلیل نیک کارتر حامی بیت کوین نشان می دهد که در حالی که مدیر عامل بایننس، چانگپنگ ژائو، حمایت خود را از صرافی هایی که اثبات ذخیره (PoR) را ارائه می کنند، شفاف سازی کرده است، PoR ارائه شده توسط بایننس ناقص است زیرا “فقط بیت کوین را پوشش می دهد که نشان دهنده 16.5 است”. درصد از دارایی های مشتری.”


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉