Binance و Huobi برای بازیابی 2.5 میلیون دلار از هکرهای Harmony One همکاری می کنند

Binance و Huobi برای بازیابی 2.5 میلیون دلار از هکرهای Harmony One همکاری می کنند


در یک توییت اخیر، کارآگاه رمزنگاری زنجیره‌ای ZachXBT گفت هکرها در آخر هفته گذشته ۶۴ میلیون دلار جابه‌جا کردند.

تیم‌های امنیتی در صرافی‌های رمزنگاری Binance و Huobi با یکدیگر همکاری کردند تا ۱۲۱ بیت کوین (BTC) را از هکرهای پشت پل هارمونی مسدود و بازیابی کنند.

Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance در توییتی اعلام کرد که هکرها در حال تلاش برای پولشویی از طریق صرافی Huobi هستند. پس از شناسایی این موضوع توسط Binance، آنها با Huobi تماس گرفتند و به آنها کمک کردند تا دارایی های دیجیتال سپرده شده توسط هکرها را مسدود و بازیابی کند.

به گفته ژائو، صرافی ها در مجموع 121 بیت کوین را پس گرفته اند که ارزش آن در زمان نگارش این مقاله حدود 2.5 میلیون دلار تخمین زده می شود.

در یک پست اخیر، کارآگاه رمزنگاری زنجیره‌ای ZachXBT تاکید کرد که هکرهای پشت سر این سوء استفاده، 41000 اتر (ETH) به ارزش حدود 64 میلیون دلار را در آخر هفته گذشته منتقل کردند، قبل از اینکه Binance و Huobi این وجوه را مسدود کرده و شناسایی کنند.

به گفته کارآگاه کریپتو، پس از جابجایی وجوه توسط هکرها، آنها دارایی‌های دیجیتال را تجمیع کرده و در سه صرافی مختلف ارز دیجیتال سپرده گذاری کردند. با این حال، کارآگاه زنجیره ای نام صرافی های مورد استفاده توسط استثمارگران را مشخص نکرد.

مربوط: Backlash به عنوان هارمونی پیشنهاد چاپ 4.97 میلیارد سکه را برای جبران خسارت قربانیان می دهد

در 24 ژوئن، تیم هارمونی این اکسپلویت را شناسایی کرد و گزارش داد که 100 میلیون دلار سرمایه به خطر افتاده است. هک نگرانی‌هایی را که قبلاً توسط اعضای جامعه درباره امنیت پل Horizon بیان شده بود، برجسته کرد.

در 30 ژوئن، گروه لازاروس، یک سازمان بدنام هکر کره شمالی، به عنوان مظنون حمله 100 میلیون دلاری هارمونی شناسایی شد. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic اظهار داشت که روش انجام این حمله مشابه سایر حملات گروه لازاروس است.

هک پل Horizon یکی از بزرگترین سوء استفاده ها و هک های سال 2022 است. تحلیلگران بر این باورند که Lazarus Group اعتبار ورود کارکنان را برای نقض سیستم امنیتی Harmony هدف قرار داده است. سپس هکرها از برنامه های شویی برای انتقال دارایی های سرقت شده استفاده کردند.
نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉