بایننس تحقیر شده، هنگ کنگ به 100000 کارگر رمزنگاری نیاز دارد، تکشاخ هوش مصنوعی چین: آسیا اکسپرس


هنگ کنگ به 100000 کریپتو نیاز دارد STAT، NFT AliExpress سانسور شده است، Binance در تلویزیون چین تحقیر شده است، یونیکورن هوش مصنوعی در 100 روز رشد می کند.

آیا NFT های علی بابا سانسور شده اند؟

در 8 ژوئن، AliExpress، زیرمجموعه خرده فروشی آنلاین شرکت فناوری چینی Alibaba، اعلام کرد که با توسعه دهنده Web3 The Moment3 به نیروهای خود پیوسته است! برای ایجاد یک سری NFT بر اساس مضامین خرید.

مجموعه آینده حاوی 5555 NFT خواهد بود و برای انتشار در 25 ژوئن 2023 برنامه ریزی شده است. کمتر از یک روز پس از اعلام این خبر، توییت AliExpress حذف شد. با این حال، شریک توسعه دهنده AliExpress، الف اصطلاح کاهش را تایید می کند.

در حالی که هیچ دلیلی مبنی بر اینکه چرا AliExpress اعلامیه اصلی خود را حذف کرده است، ارائه نشده است، مقامات چینی همه چیزهای رمزنگاری را زیر نظر دارند و شرکت ها را مجبور می کنند کلمات کلیدی مربوط به “توکن های غیرقابل تعویض” را از محصولات خود حذف کنند.

در ماه آوریل، قیمت بیت کوین به Douyin، نسخه چینی TikTok با بیش از 1 میلیارد کاربر، برای کمتر از 48 ساعت قبل از حذف توسط مقامات اضافه شد. ارزهای دیجیتال – معاملات فیات، استخراج و مبادلات (اما نه مالکیت مستقیم) در حال حاضر در چین ممنوع هستند.

اعلامیه NFT AliExpress حذف شده (PANewsLab)

بایننس در تلویزیون چین تحقیر شد

اگر ایالات متحده و چین، دو ابرقدرت بزرگ جهان، وجه اشتراکی دارند، آن نفرت متقابل آنها از مبادلات ارزهای دیجیتال است. در 6 ژوئن، یک روز پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بایننس به دلیل اتهامات مربوط به فعالیت یک بورس بدون مجوز در ایالات متحده و فروش اوراق بهادار ثبت نشده، تلویزیون مرکزی چین (CCTV) شکایت علیه یک میلیارد بیننده خود را گزارش داد. جالب اینجاست که پخش دوربین مدار بسته همچنین برای اولین بار تصدیق کرد که بایننس “بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال” در جهان است.

بخش دوربین مدار بسته در مورد شکایت SEC علیه Binance (Binance ZH)

پیش از این، CCTV برنامه ای را در مورد قوانین جدید مبادله ارزهای دیجیتال پخش کرد که از اول ژوئن در منطقه اداری ویژه چین، هنگ کنگ به اجرا درآمد. احتمالاً به همین دلیل است که اعتقاد بر این است که مقامات این بخش را تنها پس از یک روز حذف کردند. با توجه به تحقیر مقامات چینی نسبت به صرافی های رمزنگاری مانند بایننس، این گزارش احتمالا دائمی خواهد بود.

هنگ کنگ به 50 هزار تا 100 هزار متخصص Web3 نیاز دارد

در گفتگوی اوایل ژانویه بین رسانه محلی Chaincatcher و عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، جانی نگ کیت چانگ، Ng گفت که SAR به حداقل 50000 تا 100000 موقعیت Web3 در طول چند سال آینده نیاز دارد. بر اساس برآوردهای محافظه کارانه

در طی این مصاحبه، Ng فاش کرد که برنامه‌های هنگ‌کنگ برای انکوباسیون 1000 شرکت Web3 در عرض سه سال فراتر از انتظارات بوده است، با بیش از 400 شرکت در زمان انتشار، چهار ماه پس از راه‌اندازی، ثبت‌نام کردند. Ng در مورد قوانین جدید رمزنگاری هنگ کنگ گفت:

«در واقع، سیاست های هنگ کنگ نسبتاً واضح است. اگر قصد دارید یک بازی بسازید و یک Token صادر کنید، در هنگ کنگ مشکلی نیست. نکته کلیدی این است که آیا فرمت فروش توکن شامل اوراق بهادار یا اجزای آتی است و این بخش تنظیم خواهد شد. در واقع، نظارت بر هنگ کنگ همیشه وجود داشته است و تقریباً هیچ منطقه خاکستری ندارد.

Ng برای اولین بار در سال 2010 یک سرمایه گذار در فضای Web3 شد. هفت سال بعد، او با وایت پیپر بیت کوین ساتوشی ناکاموتو تماس گرفت و به زودی “کارکردها و ارزش های اصلی بلاک چین را به طور کامل درک کرد”. Ng در ژانویه 2022 به عضویت شورای قانونگذاری هنگ کنگ درآمد و از آن زمان تاکنون بر قوانین طرفدار وب 3 در SAR فشار آورده است.

دو کوون در برابر دنیا

وقتی مردی روزهای سختی را پشت سر می گذارد، مشت زدن معمولاً جالب نیست. با این حال، برای اجرای قانون در حوزه‌های قضایی متعدد، و همچنین صدها هزار سرمایه‌گذار/قربانی سقوط 40 میلیارد دلاری Terra Luna در سال گذشته، آخرین چیزی که دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه Terraform می‌خواهد ببیند، بازگشت است. دوباره پا

اوایل این هفته، در پرونده کلاهبرداری گذرنامه در کوون مونته نگرو، پرونده کوچکی پس از رد دادستان ها از او و هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی سابق آزمایشگاه های Terraform با وثیقه 400000 یورویی، پس از رد فرآیند تجدید نظر توسط دادگاه مونته نگرو، تشکیل شد. به پیروزی رسید. . اما قبل از اینکه این دو زمان برای جشن گرفتن داشته باشند، دادستان های کره جنوبی اعلام کردند که کوون و همکارانش برای مسدود کردن 13 میلیون دلاری که در حساب های بانک سوئیس نگهداری می شود، درخواست خواهند کرد.

همچنین بخوانید
امکانات

داخل صنعت استخراج بیت کوین ایران

امکانات

وام خانه با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه: آیا خطرات بیشتر از پاداش است؟

تقریباً در همان زمان، رسوایی در مونته نگرو به دلیل ارتباط ادعایی کوون با وزیر دارایی سابق این کشور بالکان، میلوژکو اسپاجی، به راه افتاد. به گزارش خبرگزاری محلی Balkan Insight، کوون نامه ای دست نویس به نخست وزیر فعلی مونته نگرو، دریتان آبازووی، ارسال کرد و مدعی شد که از جنبش حزب مخالف «اروپا اکنون» به رهبری اسپاجی حمایت مالی می کند. این اقدام تنها چند روز قبل از انتخابات پارلمانی مونته نگرو که قرار است در 11 ژوئن برگزار شود، صورت می گیرد.

به هر حال، مشکلات کوون در مونته نگرو تازه شروع است. مدیر اجرایی بلاک چین به دلیل نقشش در انفجار Terra Luna توسط مقامات آمریکایی و کره جنوبی تحت تعقیب کیفری قرار دارد و در صورت محکومیت در کره جنوبی قبل از استرداد به ایالات متحده، تنها می تواند 40 سال زندان را بگذراند.

هنگامی که دو کوون به دادگاه مونته نگرو می رسد، به طور آشکاری مضطرب می شود زیرا توسط پلیس اسکورت می شود. (بوریس پژوویچ)

استارتاپ چینی هوش مصنوعی در کمتر از 100 روز به وضعیت تک شاخ می رسد

در 5 ژوئن، Huiwen Wang، یکی از بنیانگذاران غول چینی تحویل غذا، Meituan Dianping، 230 میلیون دلار به ارزش یک میلیارد دلار برای استارتاپ هوش مصنوعی Guangnian Zhiwai یا “Lightyears Away” جمع آوری کرد. این دور توسط شرکت بزرگ سرمایه گذاری چینی، همراه با شرکت اینترنتی چینی Tencent رهبری شد. طبق گزارش های رسانه ای، Lightyears Away قصد دارد به OpenAI چین تبدیل شود که نشان دهنده موفقیت همتای آمریکایی خود است.

برعکس، افزایش حقوق به ما آموخت که جاه طلبی و شهرت همه را پیروز می کند. این شرکت تنها 100 روز پس از آغاز به کار به وضعیت تک شاخ رسید و به نظر نمی رسد محصولی با حداقل نوسانات داشته باشد. در آخرین به‌روزرسانی خود قبل از اعلام جمع‌آوری سرمایه در 5 می، این شرکت همچنان به دنبال توسعه‌دهندگان و کارآموزان کلیدی front-end و back-end است.
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید