بایننس با CPI ‘FUD’ ملاقات می کند – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


افزایش کارمزد تراکنش ها و کاهش مکرر برداشت بیت کوین در بایننس، زمینه نگران کننده ای را برای یک هفته نوسانات بیت کوین فراهم می کند.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را در مرکز درام جدید صنعت کریپتو با اعمال فشار قیمت با بالاترین کارمزد در دو سال اخیر آغاز می کند.

نوسانات نزولی به لطف یک مجموعه کامل از معامله گران استقبال می کند و نظرات انگشت را در بیش از یک جهت نشان می دهد.

بزرگترین صرافی، بایننس، با توقف برداشتن بیت کوین چندین بار به دلیل آنچه که «تراکم شبکه» می نامد، به سردرگمی اضافه می کند.

در میان آشفتگی، BTC/USD نشانه‌هایی از تنش را نشان می‌دهد و تهدید می‌کند که از محدوده معاملاتی گسترده‌تر خارج شود و از 28000 دلار خارج شود.

رویدادها شروع پر هیجانی را برای هفته ای که از قبل با کاتالیزورهای بالقوه نوسان قیمت بیت کوین پر شده است، نشان می دهد. این گزارش‌ها به‌صورت گزارش‌های درآمد سه‌ماهه اول در کنار انتشار داده‌های کلان اقتصادی، از جمله شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ارائه می‌شوند.

از آنجایی که معیارهای شبکه بیت کوین شروع به نشان دادن تأثیر فعالیت شبکه فعلی می کند، ماینرها همچنان در حال فروش دارایی های خود هستند، داده ها نشان می دهد، تجزیه و تحلیل نتیجه می گیرد که بازار نزولی 2022 هنوز در جریان است.

کوین تلگراف در خلاصه هفتگی که بازارهای ارزهای دیجیتال را به حرکت در می آورد، به این عوامل و موارد دیگر نگاه می کند.

مدیر عامل بایننس در طول تعلیق برداشت BTC می گوید “FUD”.

بیت کوین در ابتدای هفته تحت فشار است، اما نه به دلایل معمول.

با کاهش قیمت BTC/USD به 28000 دلار، ناظران رویدادهای زنجیره ای و بایننس، بزرگترین صرافی جهانی را به دقت زیر نظر دارند.

دوم، با استناد به «ازدحام» در شبکه بیت‌کوین، برداشت‌های بیت‌کوین را سه بار از آخر هفته متوقف کرده است و به طور همزمان انبوهی از وجوه را بین کیف پول‌ها جابجا کرده است.

حرکت‌های بایننس زمانی انجام شد که تعداد زیادی از تراکنش‌ها وارد مجموعه بیت‌کوین شدند و کارمزدهای بالا را به منطقه‌ای که برای چندین سال دیده نشده بود، سوق داد.

این منجر به نتیجه نامطلوب ایجاد اولین بلاک بیت کوین شد، جایی که ماینرها نسبت به خود یارانه بلاک، به ترتیب 6.25 بیت کوین در مقابل 6.75 بیت کوین، کارمزد بیشتری کسب کردند.

توجه به رتبه بندی ها و حتی غول سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، گروه ارز دیجیتال، به عنوان منبع معاملات. بعداً، فعالان بازار، از جمله محقق و سرمایه‌گذار اریک وال، منبع بالقوه‌ای از “هرزنامه” در زنجیره را کشف کردند.

در همین حال، بایننس به دلیل سیاست خود با انتقاد برخی از معروف ترین نام های صنعت مواجه شده است.

«بیت کوین ازدحام را تجربه نمی کند. در تقاضای بالا،” توسعه دهنده اصلی پیتر تاد استدلال کرد.

بایننس ممکن است به کاربران اجازه دهد مشخص کنند که مایل به پرداخت چه هزینه ای برای برداشت وجه و پرداخت آن هزینه هستند. هزینه چاپ بلوک بعدی حدود 5 دلار است. موفق باشید که nbd @binance یک ذخیره جزئی دارد.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، همچنین به عنوان “CZ” شناخته می شود، به طور غیر مستقیم به “مشکلات برداشت BTC” صرافی اشاره کرد و آنها را “FUD” نامید.

بخشی از یک پست توییتر “هزینه های شبکه بیت کوین در نوسان، 18 برابر در ماه” اظهار داشت.

با وقوع رویدادها، قیمت بیت کوین تحت فشار یک روند نزولی کوتاه مدت در زمان نگارش این مقاله قرار گرفت.

منبع نظارت Skew با تجزیه و تحلیل رفتار معامله گر اشاره کرد که با بازگشت بیت کوین به سقف 28000 دلار، فعالیت پیشنهادی در Binance افزایش یافت.

معامله گران به سطوح کلیدی نگاه می کنند، زیرا قیمت بیت کوین به پایین ترین حد 2 هفته اخیر می رسد

فراتر از رویدادهای فوری در مورد بایننس و کارمزدها، فعالان بازار همچنان سطوح قابل توجهی برای BTC/USD مشاهده می کنند.

در حالی که این جفت به زیر 28000 دلار می رسد، معامله گر محبوب کاپیتان فایبیک 27300 دلار را به عنوان خطی در شن می بیند.

یک توییت دیگر در آن روز برجسته شده است یک گوه سفت‌تر برای بیت‌کوین وجود دارد و نتیجه منطقی آن در حال حاضر یک شکست است.

در همین حال دوست تاجرش اندرو شرط به عنوان یک منطقه پشتیبانی بالقوه در میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA)، این در حال حاضر حدود 27950 دلار است و قبلاً در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر نقض شده است.

در همین حال، طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، پایین‌ترین قیمت روز یعنی 27617 دلار، عمیق‌ترین افت بیت کوین از 26 آوریل بوده است.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp) با ۵۰EMA. منبع: TradingView

«BTC پس از Binance FUD در 0.618 دوباره آزمایش می‌شود. این یک لحظه دیگر بیت کوین در مقابل دلار بیت کوین است خلاصه شده استبه سطوح اصلاح فیبوناچی اشاره دارد.

بیت کوین به عنوان یک شبکه همیشه پایدار است، اما صرافی ها و کیف پول ها به راه حل های مقیاس پذیری بیشتری نیاز دارند. به عنوان یک دارایی، BTC دلار به دلیل فشار فروش و FUD در حال آزمایش مجدد است. به یاد داشته باشید، نه کلیدهای شما، نه کریپتون!

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Crypto Busy/ Twitter

CPI ‘نامزد خوب’ برای تجمع پرخطر

با توجه به رویدادهای کلان اقتصادی، این هفته با فشار آوریل شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) مشخص خواهد شد.

CPI که در 10 مه منتشر خواهد شد، برای نشانه هایی که تورم همچنان در حال کاهش است، مورد بررسی قرار می گیرد و به طور بالقوه فضا را برای قانونگذاران برای تسهیل سیاست های اقتصادی افزایش می دهد.

در ماه آوریل، کاهش جزئی کمتر از انتظارات بازار، صعود بیت کوین را به بالاترین حد ده ماهه جدید همراهی کرد.

CPI تنها یکی از چندین مجموعه داده کلیدی ایالات متحده است که در این هفته منتشر می شود، به همراه آمارهای مربوط به ادعاهای بیکاری و شاخص قیمت تولید کننده (PPI) که این هفته منتشر می شود.

این هفته آخرین گزارش از درآمد سه ماهه اول شرکت های بزرگ خواهد بود، زیرا چهار سخنران فدرال رزرو روی صحنه می روند.

حساب معاملاتی و تحلیل ارزهای دیجیتال دکتر سود گفت: «اعدادی که انتظار می‌رود خوب به نظر برسند، اعداد خوب مورد انتظار و تا حدی توسط بازار قیمت‌گذاری می‌شوند». گفت دنبال کنندگان توییتر در CPI به عنوان بخشی از به روز رسانی هفتگی.

CPI به عنوان یک کاتالیزور نوسان در سراسر کریپتو شناخته شده است، اما همه پیش‌بینی نمی‌کنند که این ماه حتی با اعداد مثبت، روند صعودی خود را ادامه دهد.

در میان آنها معامله گر محبوب آکوا است که به لطف آنچه از “توزیع” می ترسد – فروش تاکتیکی، اصلاح گسترده تری را برای BTC/USD اعلام کرد.

NVT بر گرمای بیش از حد شبکه تاکید می کند

سردرگمی ناشی از کارمزدهای بالا در حال حاضر بر معیارهای بلندمدت بیت کوین تأثیر می گذارد.

از جمله آنها نسبت ارزش شبکه به تراکنش (NVT) است که در 8 می به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید.

همانطور که توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای تایید شده است گره شیشه ایNVT در حال حاضر در سطوحی است که از سال 2019 مشاهده نشده است.

نمودار نرخ بیت کوین NVT. منبع: Glassnode/ توییتر

نسبت NVT که توسط آمارشناس Willy Woo ایجاد شده است، رابطه بین ارزش حمل شده در زنجیره و ارزش کلی بازار بیت کوین را اندازه گیری می کند.

وو در سایت داده خود Woobull می گوید: “وقتی NVT بیت کوین بالا است، نشان می دهد که ارزش شبکه از ارزش ارسال شده در شبکه پرداخت پیشی می گیرد. قیمت در یک حباب ناپایدار قرار دارد.”

Cointelegraph به طور جامع هم نسبت NVT و هم متریک سیگنال NVT ردیابی را پوشش می دهد. دوم، حاوی نکات ظریف مهمی است که بر نحوه تفسیر داده های NVT تأثیر می گذارد.

ماینرهای بیت کوین همچنان دارایی های بیت کوین خود را کاهش می دهند

در نشانه ای از اینکه استخراج کنندگان بیت کوین همچنان با عواقب بازار نزولی سال 2022 دست و پنجه نرم می کنند، ذخایر بیت کوین آنها به پایین ترین حد در دو سال گذشته رسیده است.

موارد مرتبط: این سطوح قیمت بیت کوین را تماشا کنید زیرا BTC در تعطیلات آخر هفته متلاطم 3 درصد کاهش می یابد

همانطور که توسط پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant اشاره شده است، با وجود بهبود قیمت بیت کوین که در طول سال 2023 مشاهده شد، مقدار BTC در کیف پول ماینرها همچنان در روند نزولی قرار دارد.

Crazzyblockk یکی از همکاران می‌نویسد: «بازگشت علاقه ماینرها به نگه‌داری بیت‌کوین‌ها برای مدت طولانی‌تر یکی از عوامل ارزشمند دیگری برای رشد قیمت کشورهای در بازار خواهد بود که باید در روزهای آینده مراقب آن باشیم». یکی از به‌روزرسانی‌های بازار Quicktake در اول ماه مه CryptoQuant.

طبق داده‌ها، ماینرها در حال حاضر دارای 1826695 بیت کوین هستند که پایین‌ترین سطح از جولای 2021 است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، ماینرها در طول سال 2022 با فشار قابل توجهی مواجه شدند. بیت کوین/دلار آمریکا پایه هزینه خود را در معرض خطر قرار داده است و از کل درآمد حاصل از استخراج پیشی گرفته است.

هفته گذشته، ارقام جداگانه نشان داد که از سال 2010، درآمد ماینرها همچنان بیش از 50 میلیارد دلار است.

مجله: جو لوبین – حقیقت در مورد تقسیم بنیانگذاران ETH و “کریپتو گوگل”

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *