بنیانگذار بایننس CZ محکومیت چهار ماهه خود را در زندان کالیفرنیا آغاز کرد


بنیانگذار میلیاردر بایننس، چانگ پنگ ژائو (که معمولاً به عنوان CZ شناخته می شود) پس از اعتراف به اتهامات مبنی بر تسهیل پولشویی در صرافی رمزارز، اجرای حکم چهار ماهه خود را در یک زندان فدرال با امنیت پایین در لومپوک، کالیفرنیا آغاز کرد.

این حکم به طور قابل توجهی کوتاه تر از سه سالی بود که دادستان های فدرال به دنبال آن بودند، زیرا دفاع درخواست آزادی مشروط کرد. دستورالعمل های صدور حکم 12 تا 18 ماه را توصیه می کنند.

مرتبط با

بایننس با جریمه 4.32 میلیارد دلاری موافقت کرد و ژائو 50 میلیون دلار جریمه به اضافه 50 میلیون دلار جریمه به کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده پرداخت کرد.

در زمان صدور حکم در سیاتل، قاضی ریچارد جونز درخواست وزارت دادگستری برای سه سال حبس را رد کرد و دلیل آن نبود شواهدی بود که نشان دهد ژائو از فعالیت های غیرقانونی در بایننس آگاه بود.

وزارت دادگستری استدلال کرد که بایننس تنها پس از دستگیری و رد درخواست دفاع برای آزادی مشروط، انطباق شدیدتر را اعمال کرد.

مرتبط با

ژائو با ابراز پشیمانی به دادگاه گفت که مسئولیت کامل اشتباهات خود را بر عهده گرفته است. به گفته وی، CZ “در اجرای یک برنامه کافی برای مبارزه با پولشویی ناکام ماند.”

در ابتدای ماه می، ژائو به X بازگشت تا از حمایتی که از جامعه دریافت کرده بود تشکر کند. او اظهار داشت که CZ پس از گذراندن دوران محکومیت خود قصد دارد تجارت کریپتو را ترک کند و بر پروژه های آموزشی تمرکز کند.

در ماه نوامبر، ژائو با دولت ایالات متحده برای پایان دادن به تحقیقات چند ساله بایننس به توافق رسید. به عنوان بخشی از این توافق، ژائو از مدیرعاملی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان استعفا داد.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید