بایننس محدودیت های ارز فیات را برای کاربران روسی اضافه می کند


ساکنان روسیه اکنون تنها کاربران واجد شرایط Binance P2P هستند که می توانند از روبل روسیه استفاده کنند.

صرافی ارزهای دیجیتال بایننس همچنان محدودیت های بیشتری را برای مشتریان روسی خود در پلتفرم معاملاتی همتا به همتا (P2P) خود اعمال می کند.

بایننس در 27 آگوست در کانال تلگرام خود اعلام کرد که بایننس P2P ساکنان روسیه را از استفاده از ارزهای فیات غیر از روبل روسیه (RUB) منع می کند.

مشتریان روسی بایننس که در خارج از کشور اقامت دارند نیز از استفاده از ارزهایی مانند روبل، یورو (یورو)، دلار آمریکا (دلار آمریکا) و گریونای اوکراین (UAH) منع شده‌اند.

صرافی بیان کرد که برای اینکه بتوانید از روبل روسیه در بایننس P2P استفاده کنید، باید تأیید مشتری خود را بشناسید (KYC) و همچنین در روسیه اقامت داشته باشید.

Binance اظهار داشت: “ما برای ناراحتی عذرخواهی می کنیم. اگر سوالی دارید یا نیاز به کمک در مورد این به روز رسانی دارید، لطفاً با پشتیبانی مشتری Binance تماس بگیرید.” این اطلاعیه توجه کاربران روسی بایننس را به خود جلب کرد و این پست تلگرام از زمان انتشار این مطلب تا کنون نزدیک به 700 نظر کاربر را به خود جلب کرده است.

طبق بررسی‌های بسیاری، محدودیت‌های جدید بیشتر بر روس‌های مقیم کشورهای دیگر تأثیر می‌گذارد که مجبورند از سرویس P2P بایننس برای تبدیل RUB خود در بانک‌های روسیه به ارزهای دیگر استفاده کنند.

به عنوان مثال، یک کاربر ادعایی بایننس P2P در خرید Tether (USDT) با RUB از بانک تحریم شده Tinkoff مشکل داشت. کاربر ادعایی گفت: “حساب من در خارج از کشور تایید شده است” و افزود که باید حقوق خود را از روسیه به سوئیس منتقل می کرد.

یکی از کاربران تلگرام در کامنت خود نوشت: “اگر در سوئیس هستید، باید حقوق خود را به فرانک دریافت کنید”. یکی دیگر از کاربران ادعایی Binance P2P نیز در انتقال روبل به قزاقستان با مشکلاتی مواجه شد.

من تقریبا یک سال است که در قزاقستان هستم و اینجا زندگی و کار می کنم. اما گاهی اوقات نیاز به انتقال پول از فدراسیون روسیه دارم، بنابراین یک سال است که USDT را به روبل می‌خرم و به تنگه قزاقستانی می‌فروشم.» این پوستر در گفتگو با پشتیبانی مشتری بایننس نوشت. معاملات بعد از 25 آگوست.

منبع: تلگرام

یکی از مدیران پشتیبانی مشتری بایننس که به این شکایت پرداخته است، اظهار داشت که کاربران برای اینکه بتوانند از RUB در Binance استفاده کنند، باید هر سه شرط را داشته باشند، از جمله KYC روسی، ملیت روسی و مدرک روسی.

بایننس اشاره ای نکرد که آیا محدودیت های اخیر بر شهروندان روسیه مربوط به تحریم های غرب است یا محدودیت های جدید ارز فیات که دولت روسیه در طول سقوط روبل اتخاذ کرد.

بر اساس گزارش‌های محلی، پس از کاهش روبل به 100 روبل در برابر دلار آمریکا در اواسط آگوست، بانک‌ها محدودیت‌های عمده‌ای بر سپرده‌ها و نقل و انتقالات فیات، از جمله کارمزد 50 درصدی برای تراکنش‌های دلاری اعمال می‌کنند.

مرتبط با: OKX و Bybit بانک های تحریم شده روسیه را از لیست پرداخت حذف می کنند

بایننس بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

محدودیت های اخیر بایننس به مجموعه ای از اقدامات جدید دیگر می پیوندد که کاربران روسی را هدف قرار می دهد. در 25 آگوست، بایننس بانک های تحریم شده روسیه مانند Tinkoff و Rosban را از لیست پرداخت های موجود در پلت فرم P2P خود حذف کرد.

این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که بایننس خدمات خود را در vDud، یکی از بزرگترین کانال های یوتیوب روسی که توسط یوری داد اداره می شود، معرفی کرد.

مجله: Hall of Flame: Ran Neuner از Crypto Banter می گوید که Ripple «نفرت انگیز» است، ZachXBT راهنمایی می کند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید