بایننس Banco de Venezuela را از پرداخت های P2P مستثنی می کند


بانکو د ونزوئلا، یکی از بزرگترین موسسات مالی کشور، توسط دولت تحریم شده در سال 2009 خریداری شد.

بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، Banco de Venezuela را به عنوان روش پرداخت در سرویس معاملاتی همتا به همتا (P2P) خود حذف کرده است. این به دنبال اقدامات مشابه بانک های تحریم شده روسیه در هفته گذشته است و احتمالا بخشی از تلاش ها برای تبعیت از تحریم های مالی بین المللی است.

به گفته ونزوئلا کاربرانBanco de Venezuela این هفته پس از یک سری حذف بانک های روسی توسط Binance از گزینه های پرداخت P2P ناپدید شد. دلیل آشکار این اقدام، گزارش ۲۴ آگوست وال استریت ژورنال در مورد دخالت صرافی در دور زدن تحریم های مالی بین المللی است.

بانک ونزوئلا یکی از بزرگترین موسسات مالی در کشور است. طبق آمارهای موجود در پایان دهه 2000، با سهم بیش از 11 درصد از بازار داخلی در رتبه سوم قرار دارد. در سال 2009، توسط Grupo Santander، یک شرکت خصوصی هلدینگ، به مبلغ تقریبی یک میلیارد دلار به ایالت فروخته شد. در واکنش به سرکوب اعتراضات سال های 2014 و 2017، این تحریم ها توسط وزارت خزانه داری آمریکا علیه مقامات دولتی و نهادهای وابسته به ونزوئلا در سال های 2018 و 2019 اعمال شد.

مرتبط با: خروج بایننس از بازار روسیه روی میز است

بر اساس گزارش رسانه های محلی، بانک های خصوصی ونزوئلا مانند Banesco، Banplus، BBVA Provincial و دیگران در لیست پلتفرم P2P بایننس باقی مانده اند.

آخرین افزایش آگاهی در مورد گنجاندن بانک های تحریم شده در گزینه های پرداخت کریپتو P2P، هفته گذشته زمانی که WSJ اعلام کرد که Tinkoff Bank و Sberbank به عنوان روش های انتقال در بایننس برجسته هستند، آشکار شد. در همان روز، Tinkoff و Sberbank دیگر در پلتفرم Binance P2P ظاهر نشدند، اما گزینه های رنگی “زرد” و “سبز” باقی ماندند که نشان دهنده رنگ های برند مربوطه آنها بود. در 25 آگوست، خبرنگاران تایید کردند که به نقل از سخنگوی بایننس، بانک های تحریم شده به طور کلی از لیست حذف شده اند.

در 28 آگوست، دو صرافی بزرگ دیگر رمزنگاری OKX و ByBit با حذف بانک‌های تحریم‌شده روسیه از گزینه‌های پرداخت، بایننس را دنبال کردند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید