برداشت روزانه بیت کوین از صرافی بایننس از 500 میلیون دلار فراتر رفت زیرا CZ می گوید “FUD به ما کمک می کند رشد کنیم”


در حالی که بایننس پس از طوفان رسانه ای و اتهامات متعاقب آن به فعالیت مشکوک در حال بهبود است، برداشت بیت کوین به شدت افزایش می یابد.

برداشت بیت کوین (BTC) از بزرگترین صرافی رمزارز بایننس در 24 ساعت گذشته پس از گفتن “FUD” مدیر عامل آن از 500 میلیون دلار گذشت.

داده های منبع ردیابی زنجیره ای Coinglass نشان می دهد که موجودی بیت کوین بایننس تا ۱۳ دسامبر بیش از ۳۰۰۰۰ بیت کوین کاهش یافته است.

CZ: FUD “کاملاً خسته کننده”

بایننس، آخرین نقطه‌ی مهم برای پیامدهای نابسامانی FTX، به صرافی‌هایی پیوست که شاهد خروج سرمایه‌های کاربران بوده‌اند.

طبق گفته های Coinglass، کاربران 30300 بیت کوین (515 میلیون دلار) را در 24 ساعت تا تاریخ نگارش برداشت کرده اند که بیشتر 40150 بیت کوین هفته را تشکیل می دهد.

این رفتار غیرعادی هنگام مبارزه با آنچه مدیر عامل بایننس چانگپنگ ژائو (همچنین با نام CZ شناخته می شود) به عنوان “FUD” در رسانه های اجتماعی پوشانده می شود، آشکار می شود.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، در ابتدا پس از گزارشی در رویترز مبنی بر اینکه صرافی هدف یک دادخواست پولشویی در ایالات متحده قرار خواهد گرفت، اعصاب به هم ریخت.

ژائو این موضوع را تکذیب کرد و پستی گذاشت. اعلام بایننس اتهامات این گزارش را رد می کند.

با این حال، پس از آن، گزارش برداشت های بزرگ سکه بیانیه جاستین سان، مدیرعامل و بنیانگذار TRON، تنش را تشدید کرد.

به همین ترتیب، با وجود ژائو جذب منتقدان و پس از سپرده گذاری 100 میلیون دلاری Sun در بایننس، کاربران به سرعت وجوه خود را از حساب خود برداشت کردند. موقت تعلیق برخی از برداشت‌های استیبل کوین BUSD بایننس در زمان نگارش این مقاله در حال انجام بود.

ژائو گفت: “FUD به ما کمک می کند رشد کنیم، حتی اگر آنها کاملاً ناامید کننده هستند.” نوشت در آخرین تاپیک توییتر در مورد این موضوع.

“شما می توانید بدون فاش کردن نام کسی در مورد کسی عصبانی شوید، که باعث گسترش آگاهی می شود. همچنین به اتحاد حامیان خود کمک می کند زیرا یک اتحاد دفاعی مشترک ایجاد می کند.

این رویدادها شبیه رویدادهای قبلی شکست FTX است، جایی که کاربران صرافی به طور جمعی نگهبانی وجوه خود را در اختیار گرفتند. اما در آن زمان، موجودی BTC بایننس در واقع افزایش یافت.

موجودی بیت کوین بایننس – نمودار BTC/USD. منبع: شیشه سکه

هدف جهش امداد بیت کوین 17500 دلار است

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، قیمت بیت‌کوین تحت تأثیر وحشت بایننس قرار نگرفت و بیت کوین/دلار آمریکا تا حدود 17500 دلار در روز افزایش یافت.

مطالب مرتبط: “بزرگترین هفته سال” – 5 چیز که در این هفته در بیت کوین باید بدانید

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

توکن خود بایننس، بایننس کوین (BNB)، به همین ترتیب نزدیک به 250 دلار کاهش یافت که پایین ترین سطح آن از 22 نوامبر است.

در رسانه های اجتماعی، دست های قدیمی در این قسمت به همان اندازه جذاب به نظر می رسیدند.

“اگر می خواهید تاثیر بازار بر فروش BNB خود را به حداقل برسانید، من با کمال میل یکی را با قیمت 22 دلار خریداری می کنم!” تاجر محبوب پنتوشی او شوخی کرد همانطور که “FUD” ضعف BNB/USD را تسریع می کند.

نمودار کندل استیک 1 ساعته BNB/USD (Binance). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید