بایننس می گوید که از طریق نهاد لهستانی خود به کاربران بلژیکی خدمات رسانی می کند


در ماه ژوئن، رگولاتور مالی بلژیک به بایننس دستور داد تا ارائه خدمات صرافی رمزنگاری و کیف پول حضانت را متوقف کند، به دلیل نقض الزامات AML و CFT این کشور.

به دنبال دستور اداره خدمات و بازارهای مالی بلژیک (FSMA)، صرافی ارز دیجیتال Binance اعلام کرد که مؤسسه لهستانی آن خدماتی را به ساکنان بلژیک ارائه خواهد کرد.

Binance در 28 آگوست اعلام کرد که Binance Poland sp. z oo صرافی، سازمانی که در ماه ژانویه در مقامات نظارتی لهستان ثبت شده است، از “تعهدات نظارتی” برای ساکنان بلژیکی که به دنبال خدمات در صرافی هستند، عمل می کند. به گفته بایننس، ممکن است از برخی کاربران خواسته شود که اسنادی را مطابق با الزامات «مشتری خود را بشناسید» برای لهستان و نه بلژیک ارسال کنند.

این اعلامیه تقریباً دو ماه پس از آن صورت می‌گیرد که تنظیم‌کننده مالی بلژیک به بایننس دستور داد تا ارائه خدمات ارز دیجیتال و کیف‌پول‌های حضانت را به دلیل نقض الزامات مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در این کشور متوقف کند. در آن زمان، FSMA پیشنهاد کرد که بایننس می تواند در بلژیک از طریق “یک شخصیت حقوقی که توسط قوانین یکی دیگر از کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا اداره می شود” فعالیت کند. [EEA] کشوری که به طور مقتضی توسط کشور عضوش مجاز باشد». EEA شامل لهستان می شود.

مرتبط با: بایننس توکن های حریم خصوصی را در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و لهستان از فهرست حذف خواهد کرد

بایننس، یک صرافی جهانی ارز دیجیتال که در بسیاری از کشورها از طریق نهادهای مختلف فعالیت می‌کند، از زمان راه‌اندازی خود با مشکلات نظارتی متعددی روبرو بوده است. صرافی کریپتو خدمات خود را برای کاربران هلندی در ماه جولای به دلیل عدم دریافت مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی متوقف کرد. همچنین، Binance، Binance.US، و مدیر عامل Binance Changpeng Zhao با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مواجه هستند.

قانون بازار دارایی های رمزنگاری، لایحه ای با هدف ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی های رمزنگاری شده در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، قرار است پس از تصویب توسط سیاست گذاران در سال 2024 لازم الاجرا شود. چارچوب در حال حاضر در حال انجام مشاوره برای بازخورد در مورد استانداردهای فنی است.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو، به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید