بایننس با پلیس سلطنتی تایلند برای ضبط 277 میلیون دلار از کلاهبرداران همکاری می کند


بیش از 3000 قربانی کلاهبرداری های رمزنگاری ادعا شده با مقامات تماس گرفته اند تا غرامت بخواهند.

بایننس در اعلامیه ارسال شده به کوین تلگراف گفت که آنها با سازمان های مجری قانون همکاری می کنند تا اطلاعاتی را برای سرنگونی سازمان جنایتکار فراهم کنند. تراکنش حاوی کد “به هیچکس اعتماد نکن،” این امر منجر به دستگیری پنج عضو اصلی اتحادیه و توقیف دارایی های مختلف به ارزش 277 میلیون دلار شد. بیش از 3200 قربانی برای دریافت غرامت با مقامات تماس گرفتند.

اداره تحقیقات جرایم سایبری پلیس سلطنتی تایلند (CCIB) با صرافی رمزارز بایننس و تحقیقات امنیت داخلی ایالات متحده (HSI) برای انهدام یک حلقه جنایتکار مسئول قتل عام گوشت خوک در تقلب ارزهای دیجیتال در تایلند همکاری کرد.

سرهنگ تاناتوس کانگرامبوتر، بازپرس CCIB، از مشارکت صرافی ارز دیجیتال در تحقیقات قدردانی کرد. به گفته این بازرس، افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری منجر به خسارات مالی برای ساکنان تایلند شده است. بازرس توضیح داد:

به لطف تبادل سریع اطلاعات با شرکای کلیدی، از جمله تیم تحقیقاتی Binance، این عملیات موفق منجر به دستگیری مجرمان شد. بایننس یک متحد مهم در مبارزه با کلاهبرداری و جرایم سایبری باقی مانده است.»

تیگران گمباریان، رئیس انطباق با جرایم مالی بایننس، گفت که آنها به همکاری خود با مقامات مختلف در سراسر جهان ادامه خواهند داد و در عین حال نقش خود را در “بازگرداندن اعتماد به اکوسیستم دارایی دیجیتال” انجام خواهند داد.

مرتبط با: گزارش: سه ماهه سوم سال 2023 با زیان 700 میلیون دلاری، مضرترین سه ماهه برای ارزهای رمزنگاری شده بود.

صرافی کریپتو بایننس به طور مداوم با بخش‌های مختلف صنعت برای مبارزه با جرایم مرتبط با کریپتو همکاری می‌کند. در سال 2022، صرافی کریپتو دارایی های سرقت شده مربوط به حمله Curve Finance به ارزش 450000 دلار را بازیابی و مسدود کرد.

مجله: لویاتان هوش مصنوعی Tencent، کلاهبرداری 83 میلیون دلاری نابود شد، ممنوعیت چشمگیر چین: آسیا اکسپرس
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید