مدیر عامل بایننس، ویژگی مدیریت کوین‌بیس در دوره آموزشی رمزنگاری شتاب یافته Masterclass


کارشناسان صنعت و یک اقتصاددان شکاک در سری جدیدی از پلتفرم یادگیری آنلاین Masterclass، با دنیای کریپتو، بلاک چین و Web3 مقابله می کنند.

برای افراد کم تجربه، دنیای ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین می تواند دلهره آور، گیج کننده و درک آن دشوار باشد. سه کارشناس صنعت و یک اقتصاددان بدبین، گذشته، حال و آینده فناوری نوظهور را در یک سری جدید از یادگیری آنلاین بررسی می کنند.

Masterclass یک پلت فرم آموزشی مبتنی بر وب است که “کلاس” را از کارشناسان موضوعی در حوزه مربوطه ارائه می دهد. می‌توانید آشپزی را با گوردون رمزی یاد بگیرید، هنر بازیگری را با ناتالی پورتمن کشف کنید، یا با سرنا ویلیامز بر راکت تنیس مسلط شوید.

مجموعه‌های تازه راه‌اندازی او در زمینه ارزهای دیجیتال، بلاک چین و فناوری Web3 نیز همین خطوط را دنبال می‌کند. Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، کریس دیکسون، شریک عمومی A16z، امیلی چوی، رئیس Coinbase، و اقتصاددان برنده جایزه نوبل، پل کروگمن، تمام جزئیات این موضوع را پوشش می دهند که به آرامی روش تجارت و استفاده ما از اینترنت را تغییر می دهد.

به کوین تلگراف دسترسی انحصاری به این سری داده شده است که با نگاهی کلان به معرفی ارزهای دیجیتال و آغاز فناوری بلاک چین آغاز می شود. در سبک معمولی Masterclass، فصل‌ها به طرز فوق‌العاده‌ای تولید می‌شوند و کارشناسان مورد اعتماد حکایت‌هایی ارائه می‌کنند و به مرتبط‌ترین سؤالات تازه واردان به این حوزه پاسخ می‌دهند.

در حالی که ژائو با تأکید بر اینکه چگونه اینترنت به بشریت امکان انتقال اطلاعات را می‌دهد، تکامل فناوری را خلاصه می‌کند، بلاک چین با توانمندسازی انتقال ارزش، بر آن استوار است. در همین حال، چوی بینش مناسب تری ارائه کرد و قدرت تمرکززدایی را در بازگرداندن کنترل به افراد برجسته کرد:

«کریپتو به‌طور پیش‌فرض فراگیر است تا زمانی که نوعی اتصال اینترنتی داشته باشید. این به ویژه برای افرادی که از سیستم مالی سنتی کنار گذاشته شده اند بسیار قدرتمند است.

دیکسون همچنین یک صدای برجسته در این مجموعه است و تخصص خود را به عنوان یک کارآفرین فناوری و پیشرو در ارزهای دیجیتال و مبشر وب 3 ارائه می دهد. تفکرات مقدماتی در این مجموعه، لحن را برای موضوع کلی تأثیر Web3 بر اینترنت همیشه در حال توسعه تعیین می کند: “اکنون سوال این است که چگونه این شبکه های جدید در سال آینده اینترنت ایجاد می شوند، چه کسی مالک آنها خواهد شد، چه کسی مالک آنها خواهد شد. چه کسی آنها را کنترل می کند و پول را به دست می آورد.”

تاریخچه رمزنگاری – ریشه در بیت کوین دارد

ژائو نقش اصلی را ایفا می کند زیرا کلاس مستر تاریخچه ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد. ژا که ریشه در رمزنگاری و نیاز به حل مشکل ژنرال بیزانس دارد، قبل از پرداختن به معمای ساتوشی ناکاموتو، خالق مستعار بیت کوین (BTC) این مفاهیم را حل می کند.

با توجه به اینکه بحران مالی سال 2008 یک نقطه شروع است، مدیرعامل به انتشار وایت پیپر بیت کوین به عنوان لحظه ای چشم نواز برای چشم انداز وب 3 و ارز دیجیتالی که امروزه می شناسیم و استفاده می کنیم، اشاره می کند. پیتزای معروف بیت کوین نیز با توجه به اهمیت آن به عنوان اولین تراکنش تجاری برای استفاده از بیت کوین، برجسته است.

توسعه اتریوم تمرکز دیگری به عنوان ابزاری برای کارآفرینان برای ورود به اکوسیستم ارزهای دیجیتال است، به لطف عملکرد قرارداد هوشمند و توانایی آن در صدور توکن های ERC-20.

ژائو و دیکسون هر دو به مفهوم “آزادی” و جذابیت آن اشاره می کنند، اولی اشاره می کند که این جنبه برای آزادیخواهان و “آنارشیست های سخت” مطلوب است. دیکسون درس را با نقل قول از نویسنده ویلیام گیبسون به پایان می رساند:

“آینده در حال حاضر اینجاست، فقط به طور مساوی توزیع نشده است.”

او معتقد است که کریپتو هنوز یک جنبش مردمی اینترنت و فناوری است. اما شرکت‌های فناوری و موسسات مالی آن را دوست ندارند، که قیمت بالا را جبران می‌کند.

Web3: بخوانید، بنویسید و صاحب شوید

وب 3 در حال تبدیل شدن به یک مفهوم فراگیر است، اما تأثیر ارزهای رمزپایه و فناوری بلاک چین ممکن است در برخی از آنها از بین برود. Masterclass در کنار هم قرار دادن قطعات به خوبی کار می کند و در عین حال تفاوت های اصلی بین Choi Web1، Web2 و Web3 را برجسته می کند.

Web1 نشان دهنده اینترنت قدیمی است که در آن وب سایت ها صفحات فرود فقط خواندنی بودند که توسط پروتکل های باز اداره می شدند و کاربران فقط اطلاعات را مصرف می کردند. ظهور Web2 در اوایل دهه 2000 قابلیت خواندن و نوشتن را به همراه داشت که چوی آن را به عنوان یک تغییر پارادایم توصیف می کند:

“کاربران محصول هستند، شرکت های مرکزی قوانین را دیکته می کنند و کنترل داده ها و محتوایی که کاربران ایجاد می کنند را حفظ می کنند.”

دیکسون در این مرحله گیر می کند و تأکید می کند که با باز کردن قدرت فناوری، گوگل، فیس بوک، آمازون و اپل کارهایی را انجام می دهند که نمی توانید با تلویزیون، مجلات و ابزارهای دیگر انجام دهید. نتیجه تثبیت قدرت و کنترل اقتصادی در میان تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ بود:

معنای این امر برای سازندگان، توسعه‌دهندگان و کارآفرینان این است که شما به این شرکت‌ها برای به دست آوردن و حفظ مخاطبان برای فروش چیزها وابسته هستید، نه اینکه بر اساس سیستم‌های باز بسازید.

اینجاست که Web3 با دموکراتیک کردن نه تنها اطلاعات، بلکه انتشار و مالکیت نیز وارد معرکه می شود. طبیعتاً متعلق به جامعه و اداره می شود، با برنامه های رمزی که برنامه ها و مفاهیم جدید Web3 را تکرار می کنند.

Choi به طور خلاصه آن را با ارز رمزنگاری شده خلاصه می کند، که زیرساخت Backend را ایجاد می کند که Web3 را تقویت می کند. او ادعا می کند که Web3 بیشتر در مورد برنامه های کاربردی فرانت اند است که در دنیایی که از رمزارز استفاده می شود قوی تر می شوند:

اگر به Metaverse به عنوان یک تجربه Web3 نگاه کنید، رمزنگاری لوله‌کشی مرکزی توکن‌ها و کیف پول‌ها است.

شاید مهمتر از همه، دیکسون در سه سوال ساده، اهمیت Web3 را ارزیابی می کند. چه کسی پول در می آورد؟ چه کسی محتوا را کنترل می کند؟ چه کسی شبکه را کنترل می کند؟ ارزش Web3 انتقال اموال واقعی از تعداد معدودی به اکثریت است:

«شرکت ها یا جوامع انسانی؟ اینترنت به وضوح مهمترین نوآوری تکنولوژیکی است که هنوز در حال تکامل است. این بر فرهنگ، سیاست، اقتصاد و زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد.»

در بخش جداگانه‌ای درباره توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) مشاهده می‌شود که دیکسون مستقیماً به محبوبیت کلکسیون‌های دیجیتال و دارایی‌های توکن‌شده می‌پردازد. مجموعه‌های دیجیتال متمرکز بر ورزش، آثار هنری دیجیتالی که شیوه مالکیت، اشتراک و درآمد هنرمندان را تغییر می‌دهند، و نوازندگانی که از NFT برای تعامل با طرفداران استفاده می‌کنند، موارد استفاده قابل توجهی هستند که در این مجموعه برجسته شده‌اند.

در اولین مورد برای Masterclass، پل کروگمن، اقتصاددان، میزبان یک بحث تفکر برانگیز با ژائو است و یک سری سوالات مرتبط را می پرسد که مسائل مربوط به رمزنگاری درک شده را از طریق یک لنز جریان اصلی بررسی می کند.

نقش کروگمن به‌عنوان یک اقتصاددان بدبین، محدود اما جاه‌طلبانه است، با پرسش‌هایی مانند اینکه ارزهای دیجیتال چه مشکلاتی را حل می‌کنند، چرا موسسات مالی و بانک‌ها باید بلاک چین را بپذیرند، و چگونه این سیستم‌ها می‌توانند از تراکنش‌های سریع و ارزان پشتیبانی کنند.

در نتیجه، این مجموعه اپیزودهای مقدماتی و به سبک سخنرانی را ارائه می دهد که به اصول صنعت مربوط می شود. مفاهیم فنی و اساسی که بر تکامل ارزهای دیجیتال، بلاک چین و نوآوری‌های وب 3 تأثیر می‌گذارند، در قالبی قابل درک بسته‌بندی شده‌اند.

با پرداختن به سوالات متداول شکاکان نیز، دید کلان متعادلی از فضا ارائه می‌کند که می‌تواند مخاطبان کنجکاو را به کاوش در همه چیزهای رمزنگاری حتی بیشتر به صورت جداگانه سوق دهد.

نظرات، نظرات و نظرات بیان شده در اینجا منعکس کننده یا نماینده Cointelegraph نیست.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید