خریدار بایننس روسیه در مورد مالکان صمیمانه صحبت می کند اما دخالت CZ را رد می کند


این شرکت گفت که CommEx، خریدار بایننس در روسیه، شش ماه است که پلتفرم خود را توسعه داده و برخی از کارمندان سابق بایننس را به خدمت گرفته است.

در میان ظن فزاینده به CommEx، خریدار مرموز Binance در روسیه، این شرکت تازه تاسیس همچنان دخالت مالکیت در Binance را رد کرده است.

در 29 سپتامبر، CommEx نامه ای سرگشاده به جامعه منتشر کرد که در آن تکرار کرد که این شرکت متعلق به Binance نیست. بایننس اعلام کرد که با فروش این شرکت به CommEx روسیه را ترک می کند.

CommEx در وب‌سایت خود نوشت: «در حالی که UBO خود را فاش نمی‌کنیم، می‌خواهیم روشن کنیم که متعلق به Binance نیستیم. سخنگوی CommEx از اظهار نظر در مورد دلایل Cointelegraph برای به اشتراک گذاشتن هیچ اطلاعاتی در مورد صاحبان آن خودداری کرد.

CommEx در اعلامیه خود گفت: “ما یک تیم راه اندازی پر جنب و جوش و سازنده متشکل از ده ها فرد پرشور با پیشینه های مختلف هستیم.”

در اطلاعیه CommEx، این شرکت به مدت شش ماه در حال توسعه پلتفرم خود بوده و در این مدت تعدادی از کارمندان سابق Binance را به خدمت گرفته است. CommEx افزود: “این به ما امکان داد از محصول و تجربه عملیاتی بایننس بیاموزیم و با آنها ارتباط غیر مستقیم برقرار کنیم.”

این اعلامیه تایید می کند که اعضای سابق تیم بخش مشترک المنافع کشورهای مستقل (CIS) بایننس بخشی از CommEx هستند، علیرغم اینکه بایننس هیچ مالکیتی در صرافی ندارد.

مدیر عامل Binance Changpeng Zhao در 28 سپتامبر در X (توئیتر سابق) گفت که کارمندان سابق بایننس CIS به شرکت جدید خواهند پیوست یا ممکن است. وی افزود: ما فکر می کنیم این چیز خوبی است.

علاوه بر استخدام برخی از کارمندان سابق بایننس، CommEx مواردی مانند طراحی، APIها و حتی شرایط استفاده را از بایننس گرفت. CZ نوشت: “ما این را می خواستیم تا یک تجربه کاربری یکپارچه را تضمین کنیم.”

مدیر عامل بایننس همچنین تاکید کرد که CommEx به کاربران در ایالات متحده و اروپا خدمات ارائه نمی دهد. CZ خاطرنشان کرد که ساکنان اروپا و ایالات متحده هنگام تلاش برای ارزیابی CommEx با IP و موانع مشتری خود را بشناسید مواجه خواهند شد. سی‌زی گفت: «این عبارتی است که ما در توافق می‌خواهیم».

طبق داده‌های نمایندگان CommEx در گروه رسمی تلگرام این شرکت، کاربران CommEx می‌توانند تا ۲ بیت کوین (BTC) یا تقریباً ۵۴۰۰۰ دلار در زمان نگارش این مقاله، بدون تکمیل هیچ‌گونه بررسی KYC معامله کنند.

مرتبط با: جانشین بایننس در روسیه: هر آنچه که تاکنون درباره CommEx باید بدانید

بی میلی CommEx به افشای اطلاعات مالکان خود، همراه با مالکیت آن بر کارمندان سابق Binance و طراحی وب سایت و API های مشابه، شایعاتی را در مورد اینکه بایننس مالک پنهان شرکت است، دامن زده است.

آدام کوکران، شریک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Cinneamhain Ventures، معتقد است که CommEx “فقط یک شرکت پوسته دیگر برای Binance” است.

از سوی دیگر، برخی از ناظران ارزهای دیجیتال معتقدند که چنین اقدامی تصمیم بایننس برای ترک روسیه را کاملاً تضعیف می کند. بدیهی است که مقامات ایالات متحده به سرعت توانستند تعیین کنند که آیا مالکان جدید افراد عادی بایننس هستند یا خیر. دیوید لسپرانس، بنیانگذار Lesperance & Associates، به کوین تلگراف گفت: «این باعث می‌شود بایننس بسیار بدتر از زمانی که کسب‌وکار خود را حفظ کند، به نظر برسد.

مجله: Web3 Gamer: Minecraft ممنوعه، بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید