Binance blocks some accounts amid Bitzlato case: ‘Funds are safe’

بایننس برخی از حساب‌ها را در شکایت بیتزلاتو مسدود می‌کند: «وجوه امن هستند»


بایننس می‌گوید 90 درصد از حساب‌های رمزنگاری‌شده را که به دلیل تحقیقات Bitzlato به حالت تعلیق درآمده بودند، رفع انسداد کرده است.

به گفته چندین کاربر، صرافی ارزهای دیجیتال Binance بی سر و صدا چندین حساب را در پلتفرم در ارتباط با تحقیقات Bitzlato می بندد.

در 18 ژانویه، گروهی از مشتریان روسی زبان بایننس از حساب های مسدود شده و ناتوانی در برداشت وجوه خود از صرافی شکایت کردند. کاربران آسیب دیده یک چت گروهی تلگرام برای گزارش مشکلات ایجاد کردند و اعلام کردند که حساب ها بدون هشدار مسدود شده اند.

اعضای این گروه که در حال حاضر بیش از 1000 عضو دارد، فوراً تشابهاتی بین محاصره و تحریم های اعمال شده توسط وزارت دادگستری ایالات متحده علیه شرکت رمزنگاری Bitzlato ترسیم کردند. شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده همچنین بایننس را در فهرست همتایان برتر بیت‌زلاتو (BTC) قرار داد.

بسیاری از اعضای چت آشکارا به استفاده از Bitzlato، از جمله برای تراکنش های ورودی و خروجی بین حساب های Bitzlato و Binance اعتراف کردند. برخی از کاربران آسیب دیده نیز نسبت به اقدام علیه بیتزلاتو ابراز خشم و سردرگمی کردند.

یکی از اعضای چت نوشت: «با وجود اینکه هنوز هیچ جا ممنوع نشده ام، کمی در BTC-e، Wex ضرر کردم، حالا Bitzlato است، اما من این ممنوعیت ها را غیرقانونی می بینم.

“محاصره های مربوط به بیتزلاتو مزخرف است. تا به حال جرم آنها ثابت نشده است فقط به دلیل وجود اتهامات، پس چگونه این پول می تواند کثیف باشد؟ کاربر دیگری پرسید

یکی از سخنگویان Binance به Cointelegraph گفت که تعلیق های اخیر در واقع به Bitzlato مرتبط است. این نماینده گفت: «هفته گذشته، تیم انطباق و بررسی ما حساب کاربری برخی از کاربران چندین کشور از جمله اروپای شرقی و کشورهای مستقل مشترک المنافع را در ارتباط با پرونده بیتزلاتو به حالت تعلیق درآورد.

یکی از سخنگویان بایننس تاکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق تعلیق ها موقتی هستند و بیان کرد:

“در حال حاضر بیش از 90٪ از حساب ها آنلاک هستند، کاربران در مورد آن مطلع شده اند. همه وجوه امن است. به کاربران آسیب دیده – کمتر از 20 نفر – اطلاعات تماس مجری قانون مربوطه ارائه شد.

صرافی کریپتو همچنین به کاربران توصیه کرد که به مقاله Binance در مورد اینکه چرا حساب Binance آنها ممکن است مسدود شود و در چنین شرایطی چه کاری انجام دهند مراجعه کنند.

مربوط: شریک بانکی بایننس سوئیفت انتقال دلار زیر 100000 دلار را ممنوع می کند

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، Bitzlato یک سرویس ارز دیجیتال کمتر شناخته شده بود که به کاربران امکان داد و ستد رمزنگاری را از طریق یک صرافی و خدمات همتا به همتا انجام می داد. مشخص است که این پلت فرم عملیات مهمی را در روسیه انجام می دهد که گفته می شود از آسمان خراش برج فدراسیون در مسکو کار می کند.

بر اساس ادعاهای دولت ایالات متحده، بیتزلاتو عملیات خود را بدون رویه‌های مناسب «مشتری خود را بشناسید» اجرا می‌کند و به آن کمک می‌کند تا به «بهشتی برای درآمدهای مجرمانه و سرمایه‌های در نظر گرفته شده برای فعالیت‌های مجرمانه» تبدیل شود.


نویسنده: Helen Partz

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉