مجوز بایننس مشتقات استرالیا توسط رگولاتور اوراق بهادار لغو شد


در ماه فوریه، Binance Australia Derivatives به‌طور ناگهانی موقعیت‌ها و حساب‌های مشتقه‌های خاصی را به دلیل رعایت طبقه‌بندی سرمایه‌گذاران بسته است.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) پس از بررسی هدفمند فعالیت های بایننس در این کشور، مجوز Binance Australian Derivatives را لغو کرد.

رگولاتور اوراق بهادار در 6 آوریل اعلام کرد: “ASIC امروز مجوز خدمات مالی استرالیا را که به عنوان مشتقات Binance Australia توسط Oztures Trading Pty Ltd معامله می شد لغو کرد.”

پس از لغو مجوز، مشتریان مشتقات بایننس استرالیا از 14 آوریل نمی توانند موقعیت مشتقات خود را افزایش دهند یا موقعیت های جدیدی را در پلتفرم باز کنند. تمام پوزیشن های باز باقی مانده را در آن روز ببندید.

در بیانیه آمده است: «شرایط لغو شامل شرطی است که لغو هیچ تأثیری بر الزام بایننس برای ادامه عضویت در اداره شکایات مالی استرالیا تا پایان 8 آوریل 2024 نخواهد داشت».

رگولاتور اوراق بهادار استرالیا ادامه داد که در حال انجام یک بررسی هدفمند از تجارت خدمات مالی Binance در استرالیا، از جمله طبقه بندی مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی است. به گفته جو لونگو، رئیس ASIC، این بررسی مربوط به انطباق با طبقه بندی مشتریان خرده فروشی و عمده فروشی بود. این مقام مسئول گفت:

«مشتریان خرده‌فروشی که با مشتقات رمزنگاری معامله می‌کنند، تحت قوانین خدمات مالی استرالیا، از جمله دسترسی به حل و فصل اختلافات خارجی از طریق اداره شکایات مالی استرالیا، از حقوق و حمایت‌های قابل توجهی از مصرف‌کننده برخوردار هستند.»

در بیانیه ای، ASIC اعلام کرد که صرافی جهانی بایننس و مدیر عامل آن، Changpeng “CZ” Zhao، در حال حاضر با شکایتی مواجه هستند که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده تنظیم شده است. این رگولاتور همچنین به مجموعه‌ای از هشدارها و تحقیقاتی که توسط تنظیم‌کننده‌های جهانی علیه بایننس در سال 2021 راه‌اندازی شد اشاره کرد و اشاره کرد که نهادهای مختلف گروه بایننس در معرض هشدارها و اقدامات نظارتی بیشتری در سراسر جهان هستند.

مرتبط با: بانک “چهار بزرگ” استرالیا ANZ برداشت پول نقد از بسیاری از شعبه ها را متوقف کرده است

این خبر پس از آن منتشر شد که Binance Australian Derivatives در اواخر فوریه اعلان‌های فوری برای کاربران خود ارسال کرد مبنی بر اینکه شروع به بستن موقعیت‌ها و حساب‌های مشتقات خاص کرده است. طبق گزارش ها، این شرکت با ادعای محدود کردن کاربرانی که الزامات سرمایه گذار عمده فروشی را برآورده نمی کنند، مطابقت با طبقه بندی سرمایه گذاران را نشان داده است. سپس رگولاتورهای محلی تحقیقاتی را با هدف انجام “بازبینی هدفمند” از معاملات مشتقات محلی Binance آغاز کردند.

مجله: آسیا اکسپرس: تلاش آمریکا و چین برای سرکوب بایننس، ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید