SEC از Binance و CZ شکایت کرد


در اپیزود این هفته گزارش بازار، کارشناس مقیم کوین تلگراف جزئیات شکایت SEC علیه صرافی ارز دیجیتال Binance و مدیر عامل آن، Changpeng Zhao را مورد بحث قرار می دهد.

در آخرین قسمت از گزارش بازار، مارسل پچمن، تحلیلگر و نویسنده به تاثیر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه بایننس می پردازد.

به احتمال زیاد، عموم مردم ایالات متحده از استفاده از نسخه بین المللی Binance منع خواهند شد و کسانی که خدمات VPN را ترجیح می دهند در معرض پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت. پچمن معتقد است که Changpeng “CZ” ژائو و بایننس یا شکست خواهند خورد یا در یک توافق اعتراف خواهند کرد، جریمه می پردازند و باید خدمات به نهادهای آمریکای شمالی، از جمله Paxos و استیبل کوین بایننس USD (BUSD) را قطع کنند.

با توجه به اینکه بایننس پیشرو مطلق در معاملات نقدی و مشتقات است، اصلاح 5 درصدی قیمت در 5 آوریل را می توان “رای اعتماد” نامید، به این معنی که معامله گران معتقدند بایننس اینترنشنال به طور کامل عملیاتی می شود. بدترین شکل قضیه؟ جریمه سنگینی است، اما عملیات تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد و هر کلاینت، مشابه نتیجه BitMEX، یکپارچه می‌شود.

در مورد 10 سکه ای که SEC ادعا می کند اوراق بهادار هستند، آمریکایی های شمالی از خرید یا نگهداری این آلت کوین ها منع نخواهند شد، اما اگر به عنوان مثال مایل به تجارت با استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز باشند، این یک مرحله اضافی را اضافه می کند.

پچمن بر این باور است که پرونده کوین بیس با بایننس متفاوت است زیرا این شرکت در فهرست ایالات متحده پایگاه مشتریان زیادی در آمریکای شمالی دارد و نمی تواند بدون کاهش قابل توجهی در پایگاه و حجم کاربران، عملیات خود را به خارج از کشور منتقل کند. علاوه بر این، بایننس مشکلات دیگری مانند انتقال پول بین نهادهای مرتبط و استفاده غیرقانونی بالقوه از وجوه مشتری دارد.

بنابراین، اولین مطالعه برای کوین‌بیس وضعیت بسیار ملایم‌تری را نشان می‌دهد، بسیار بعید است که به موقعیت پرحادثه‌تری تبدیل شود، در حالی که بایننس و CZ به احتمال زیاد با وزارت دادگستری و اتهامات جنایی مواجه خواهند شد.

پچمن تاکید می‌کند که اگر فدرال رزرو ایالات متحده به چاپ تریلیون‌ها دلار برای حفظ اقتصاد ادامه دهد، سرمایه‌گذاران برای یافتن دارایی‌های کمیاب با مشکل مواجه می‌شوند، بنابراین چه کوین‌بیس و بایننس درگیر باشند و چه نباشند، روند صعودی ارز دیجیتال وجود خواهد داشت.

در نهایت، این برنامه بحث می کند که آیا قیمت بیت کوین سطح 24000 دلار را با توجه به سطوح ضربه طولانی/کوتاهی که در بیش از 12 ماه مشاهده نشده است، مجدداً آزمایش خواهد کرد یا خیر. این نمایش هر سه شنبه در کانال YouTube Markets & Research Cointelegraph پخش می شود.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید